Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Erdoğanlar Bisiklet

ilk taşı en günahsız olanınız atsın. bu topraklarda yaşayıp da, işini iyi yapan kaç kişi var?

Scudo
Merhabalar,
Benimde "Erdoganlar Bisiklet" magazası internet üzerinden bir kaç defa alışveriş yapmışlıgım vardır.
Hatta son alışverişimi dun yaptım.
Bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım.
Verdikleri hizmet için kendilerine teşekkür ederim.
Gönül isterki bu şekilde çalışan magaza sayıları ülkemizde artsın.
Herkese keyifli pedallamalar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: 9magiko
Bu cevaptan yola çıkarsak lastik doğru takılsa bile yine bir patlama durumunda lastik çok şişirilmiş cevabı hazır bulunuyordur ellerinde. Yaklaşım doğru değil.
Benim de başıma buna benzer bir durum geldi. Bisiklet değil ama telefonumla alakalıydı. Telefonumun kamerasının önüne içeriden bir parça kaydı kendiliğinden. Garanti kapsamında Kvk'ya götürdüm ve telefonun daha önce kapağının açıldığı için garanti kapsamı dışında kaldığı için ücret talep ettiler. Tüketici hakem heyetinden bilir kişi istedim o da telefonun kapağının açılmadan o yapışkan parçanın oradan çıkamayacağını söyledi. Sonuç bilirkişi de bilemedi. Ama telefon hiç açılmadı :) Bilirkişi o maddenin yapıştığında oradan çıkmayacağı ezberini söyleyebilir sadece. Oraya ne kadar yapışkan sürüldüğü, ya da doğru uygulandığını kanıtlayamaz çünkü fabrikada üretim esnasında ne olduğunu bilmiyor. O lastikler kontrol amaçlı şişirilip söndürülüyordur ama maddenin dayanımı 2. seferde şiştiğinde patlayacak şekilde defolu denk gelmiş olabilir.

Ufak bir anım var benim de. Bir bisiklet arıyorum nette genelde liste fiyatı ile koymuşlar, bir iki bisikletçide az daha Ucuz buldum. Dedim ki erdoğanlar bisikleti arayayım, nakit alacağımı belirteyim biraz indirim yaparlar herhalde. Aradım çıkan yaşlı beyefendi alırsan al almazsan alma dedi ve internetten koyduğu fiyattan zaten sattığını, ihtiyacı olmadığını, aslında pahalı bisikletleri sattığını onlarla uğraştığını belirtti. Fiyatı 4000 civarında olan belirttiğim ürüne liste fiyatından 1 tl dahi indirim yapamayacağını bunun zarar demek olduğunu kaç tane çalışanı olduğunu vs. Anlattı. Teşekkür edip kapattım. Aradan bir iki hafta geçti, %23 indirimle sitesinde sattı aynı bisikleti. Hiç birşey demese de arada indirim yapıyoruz sitemizi takip et deseydi gene oradan alırdım bekleyip. Aradığım fiyatlara bulamadigim için bir alt versiyonunu aldım bisikletin. İndirime girerse işime yarayan ürünleri hala alabilirim, ama onun haricinde alışveriş yapmak istemedigim bir yer artık...

• Beğen
Tepkiler: Rocketman
Delta bisiklet gibi siteler varken erdoğanların fiyatının laf edilecek bir yeri yok gerçi ben hic bir şeyimi türkiyedeki sitelerden almam ama erdoğanlar bazen yurtdışıyla aynı fiyat olabiliyor ama diğer baktigim bilinen sitelerin çoğu maşallah dolar kuru ayağına utanmasa ürünü 3 katı fazlasına satıcak.

Erdoğanlar'dan bir tane zincir aldım şimdilik. Daha öncelerde de birçok teknik soru sordum maille. Hepsine ayrıntılı olarak cevap verdiler satış olmamasına rağmen. Bence gayet iyi bir firma.

Delta bisiklet her hafta dolar kuru güncelliyor :) 2 ay önce 4.30 dan stoğa giren ürün varsa ve satılmamışsa haftalık güncelleme ile 4.6 a çıkıyor
Erdoğanlarda pek değişen fiyat görmedim

@Mehmet Metin Levent 98 yılından bu yana bisiklet üzerindeyim Ankara'da birçok bisikletçi ile muhatap olmak zorunda kaldım işini tam olarak yapan görmedim.tamam onlarda bizileri kapıda karşılayıp elimizi öpecekler değil ama en azından bundan daha iyi olabilirler

Bundan tam 5 sene önce 1 mayısta biber gazından kaçanlara kapılarını kapadı diye ben o günden beri mado ya hiiiç uğramadım mesela. Bana kötü davranan hiç bir dükkana bir daha uğramıyorum. 5 yıl çalıştığım bir telekom şirketinde mobbing e maruz kaldığım için onların hizmetlerini de kullanmıyorum. Çok şükür henüz tekel olmayan şeylerde seçeneğimiz var.

Geçtiğimiz ay bir alışveriş yaptım. Alışverişten önce konuştuğum kişiye ürünle ilgili bilgi almak için bir şeyler sordum.

Kendisi, "bununla mı uğraşacağım al şunu" mealinde birçok şey söyleyip telefonu başka birisine verdi. Bu kişi biraz daha ilgiliydi. Siparişi verdim. Sorunsuz bir şekilde elime ulaştı.

Bu arada ilk alışverişimdi.

@Alibu bahsettigim standart sorunu bu iste. Sirketin tum calisanlari yonetimin belirledigi hizmet kalitesi standardini esit sekilde temsil edemiyor malesef.

anladığım kadarı ile biraz adamına göre birazda o anki pisikolojik durumuna göre muamele yapılıyor müşterilere o_O

Türkiyede ticaret yapmak çok zor öncelikle bunu anlamak lazım.Herkes şunu düşünmüş veya yaşamıştır diye düşünüyorum "yurt dışından ucuza alıp dünya kargo ıvır zıvır vereceğime, gümrük çıkacak mı ,ya da gümrüğe takılırsa diye yusuflayacağıma Erdoğanlardan taksitle alırım".Bunu müşteriye düşündürtmek önemli bir konu.Türkiye gibi bisikletin daha emeklediği bir ülkede bana göre çok üst seviyede bu işi götürüyorlar.İngiltere ve almanyadaki büyük mağazaları saymazsanız avrupanın en büyük mağazalarından birine sahipler.Ticaret gerçekten de zor; kar marjı yüksek bir ürün satmak için müşteri ile ilgilenirken telefonda 20 TL'ye aldığı ön fara yanlış pil taktiği için çalıştıramadığını ürünün bozuk olduğunu düşünen insanlarla uğraşmanız gerekebilir. Bu dengeyi sağlamak her iki tarafı da memnun etmek veya ikisi arasında tercih yapmak zordur. "Adam alsınlar, müşteri hizmetleri olsun o zaman" diye düşünenler olabilir. Bu sefer de en hassas olduğumuz konu fiyatlar artabilir.Olaya başka noktadan yaklaşalım kura nazaran fiyatları artmıyor gerçekten de? Bu benim mantığıma ticari görgüme göre iki şekilde olabilir ya peşin para ile yüksek adetli stok alıyorlar iyi pazarlık yapıp, bize de iyi fiyat yansıtıyorlar ya da üreticiye veya distiye hedef satış rakamı verip uygun bir fiyattan anlaşıp risk alıyorlar hedefi tutturmak için yardırıyorlar.Bu iki yaklaşım da muhtemeldir farklı durumları da olabilir.Ne olursa olsun Erdoğanlar, Delta bisiklet bu işe para bağlayan belki ciddi miktarda nakit para bağlayan yerli firmalar.İnşaat gibi 1e 5 kazanmadıkları ortada (yurt dışı siteleri takip ediyor herkes fiyatları görüyoruz) Yapılan işe saygı duymak lazım.Memnuniyetsizlik illa vardır herkes de hakkını arayacak elbet ama takkeyi önüne alıp lan ben hollanda da yaşamıyorum italyada da yaşamıyorum(avrupanın en büyük bisiklet endüstrisi "lobileri" bu iki ülkenindir) ama bu ülkelere yakın fiyatlarla donanım alabiliyorum çeşide ulaşabiliyorum diye düşünmesi lazım.Millet olarak herşeyin doğrusunu biliyoruz ama başta kendimiz yapmıyoruz.Selamlar tüm arkadaşlara

@OnurA ."Millet olarak herşeyin doğrusunu biliyoruz ama başta kendimiz yapmıyoruz."

Çok doğru bir tespit.

@tergen vatan bilgisayar da bir günde laptoplara biner gayme geçirdi. Bislet almak için yaz sonunu beklemeyin. Fiyatlar artık hiç bir yerde düşmez. Ucuz bisiklet almak için iflas eden firma bulmanız lazım.

Ktm, ghost gibi sitesindeki fiyatları euro olarak yazıp bıraksa daha iyi olurdu :)

O zaman firmaya değil euro ya laf ederdik.

Günlük olarak doları güncelleyip liste fiyatlarını dolar olarak yazıp altına tl yazan aktif pedal varken erdoğanlar 1000 tl zam yapmış pek sorun olmaması lazım

Erdoğanlar bisikletin böyle basma kalıp cümleler ile müşterisini üzmesi bu firmaya yakışmadı. ve evet malzemeleri daha pahalı bir firma en azından müşteri memnuniyeti ile bu fiyat farkının hakkını verseydi. ben genelde müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmaları tercih ederim az fazla para ver kafan rahat olsun.

• Beğen
Tepkiler: Clal
@Serkan Mıstınoğlu İlginç aynı şey başımada geldi, bacak boyuma göre uygun olan 170mm alivio ayna kol siparişi verdiğimde 175lik olanı göndermişler. Antreman yaparken fark ettim 170mm olsa anlaşılırdı neden fark olmadı dedim, ölçtüğümde 175mm çıktı. Hemen kutusuna baktım dikkat çekmeyecek şekilde 175mm el yazısı ile yazılmış. Erdoganlar ile iletişime geçtiğimde arkadaşlarımız paketlerken yanlış ürün koymuş olabilirler, tekrar geri gonderin vs. Dedim aynakol takılı üstelik cuma gunuydu geri gondersem tee 3-4 gun sonraya gelicekti. Aynakolsuz bisikleti ne yapayım ben? İşe gidip geliyorum, iş dönüşü nabız odaklı antreman yapıyorum bide 4-5 gun otobuslemi gidip geleyim enayi gibi? kalsın bunla devam ederim dedim :) zaten 10000km sonra yine değişicekki ayda 1000kmya yakın yapıyorum. Dikkatsiz olmalarına kızdım, biraz daha dikkatli yapabilirler işi. Fiyat konusuna gelirsek bazı ürünler cidden çok ucuza geliyor.

@tergen
zam yaptığı bisiklet de vardır yapmadığı da.Örnek olarak stoğunda olmayan sipariş başı iş yaptığı ürünlere tabiki zam yapacak adam naapsın yani zarar mı etsin?

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek
Geri