Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Eskiden yapıp şimdi güldükleriniz

birzamanlar ortadan yaylı bmx bisikletimin ön ve arka lastıklerini söküp öyle bisiklete binmiştim. çok zevkliydi, sanki tren sürüyormuş gibi hissetmiştim........

ilk akord denemem ise tam bir felaketti. 18 vites bisikletimin yamulan ön tekerini çekiçle düzeltmeye çalışmıştım:D ne bileyim ordaki küçük vidalarla tekerin düzeltilebileceğini:p

Scudo
Bizde sitede ki arkadaşlarla biraraya gelir, her birimiz bir otobüs firması olur ve ordan oraya önümüze aldığımız diğer arkadaşları gezdirirdik:D Tabi bunları yaparken bir yandan yolculukla ilgili anonslar bir yandan da otobüs amortisör sesleri çıkartırdık:rolleyes: :rolleyes:

Boncuklar ve rüzgar gülleri takardım, pet şişe ve eti puf kapğları da sıkıştırırdım bi zamanlar herkes gibi. Bi de 110 kiloluk arkadaşımın duvara çarpmasıyla içeri doğru yamulan bisikletimin gidonunu ters çevirip Harley havası yaratıyor diye 6 ay kadar kullandım frensiz =)

Ben bisikletle ilgili bi anımdan da bahsetmek istedim: 60 yaşında olan ve bisiklete binebildiğini bile bilmediğim dedemin, sıradan bir bisikletin selesine ters oturup kollarını geriye doğrultarak bisiklete binmesini ağzım açık olarak izlemiştim. Sonra baya denedim ama yapamadım =)

Pet sise takardim,hatta arkaya ve one takinca daha guclu motor havasina girerdim:)

Bayir asagi bir yolda arka lastigi mermer uzerinde tutup kaydirirdim,ne yalan soyleyeyim hala yapabilirim bunu:)

Birde bmx bisikletime anten takmistim:)

Çocuk olduğumu görüp de önemsemeyip yola atlayan yayalar yüzünden bir motosiklet aküsü ve kornası bağlamıştım bisan süper marka bisikletime. :D
Adamlar yola bakıyorlar bir çocuk geliyor bisikletli, önemsemeyip atlıyorlar yola. Arkalarından kornaya bi abanıyorum, muhtemelen "ya bi saniye önce yol bomboştu (bisikletli bi velet hariç), bu araba da nerden çıktı ki eyvah ölecem" faaln diyorlardır. Surat ifadeleri çok komik oluyordu :)
Şimdi ise korna sesinden nefret ediyorum, duymaya en katlanamadığım ses.

@invasion

Hem cok hosuma gitti hemde aklima takildi...:)

Benim annem 58 yasinda:) Bu durumda senin ailen cok genc bir aile oluyor...
Ve emin ol 60 yas bisiklete binmek icin cok guzel bir yas...(Bu arada annem hala biniyor:p)

Bende annemden paylasayim bari...
Ornegin; Annem bana hamileyken bile bisikletle pazara gidebilen biriymis...
Odun falan tasirmis:D Hatta dusmus bir keresinde...Ondan deliyim sanirim:eek: :p

Hepsi bir yana Hosuma gittigi icin alinti yaptim...Umarim sorun teskil etmez senin icin...

Bende simdi ''Eski Bianchi Snake kadroma, ozene bezene Rock Shox masa almama'' guluyorum:D:D:D

Guzel baslik, tesekkur ederim:)

Iyi gunler:)

bir elcikten diğerine kadar uzanan biraz bolca ip bağlardım elcikler yerine bu ipleri tutar deh deh diye ata biner gibi kullanırdım. bazen kovboy edasıyla ipi sallayıp deahh yapardım.
bunu deneyen varmıydı :D

Küçüken Ankara 7. caddenin başında sony vardı oranın önüne kum serpmişlerdi bende kumu görmeyip sony nin camekanına yapışmıştım allahtan cam kırılmadı yoksa bende ve maddi zarar çok büyük olurdu

@Bianchimetapro

bunu bizde denemiştik :D
ertesi gün bisikletin tarafı pas içinde kalmıştı

Benim yaptığımı hatırladığım bir ilginçlik de önde maşanın her iki yanına bayrak direkleri takıp birinde Türk Bayrağını diğerinde Fenerbahçe Bayrağını dalgalandırmaktı :)
Bu arada bayrakların kenarları sırmalı modeldi :) Sancak gibi hani :)
Ve yine jant tellerinin arasında parlak ambalaj ipliklerini dolaştırarak kendine has bir süsleme modeli uygulardım :)

Ben küçükken en çok beyaz eşyaları vs. korumak için yapılan beyaz köpükleri bisikletin tekerine sıkıştırarak sürmeyi severdim.. Bol bol köpük çıkardı.. Çok güzel olurdu:D Bi de motor sesi çıkardı aynı şeylerden.. Onu da severdim:D

Aranızda bisikletine "Hostes aranıyor" yazısı asan yok mu ? :)

@gokdaltercume

:))))))))

iyi fikirmiş :D

benimde küçükken pinokyo bisikletim vardı ama dillere destan afedersiniz çingen beygiri gibi :) çok süslüydü ama freni yoktu babam yaptırmıodu sen misin yaptırmyan alırdım ayarlı boru anahtarını al sana fren ayakkabılarda eskimezdi bu yolla :) ama bigün anahtarı çok sokmuşum lastiğin yanına bisikletle takla attık malum pinokyolar ortadan bağlamalı ordan bisiklet iki parça oldu bende sıyrıklar falan babam bişi demedi yenisinialmıştık bi süre :)

• Beğen
Tepkiler: tırt kaptan
ilk 26" jantlı dağ bisikletim castello dominatör dü arka jantta jant kapağı vardı. şimdi para versen binmem öyle bisiklete:D:D:D:D:D:D:D:D:D

bisikletle giderken, ayağa kalkıp ayaklarımı seleye koyup dikiliyodum,tabi eller gidonda olmak koşuluyla:D bişiler yaptığımı zannediyodum ozamanlar :D ama bişeyi farkettim şimdi yap deseniz yapamam :D:D:D

@EMREEDE

bende bende :D valla ben daha farklı şeyler yapardım tersw binip düşme gibi ondan sonra kıytırık mtb bisikletime her hafta arkalık alır takardım periyodik olarak :D

Bizde yokuş aşağı kim daha çok bisikleti kazıttıracak yarışması yapardık.
Öle çok yapardıkki bisikletin tekerleklerinin dişleri erirdi yada bir lastik patlardı. ;) Kayarken sağ sola döndürdük bisikleti :D

Küçükken çok zevk alırdım bundan şimdi yapmıyorum gerçi bazen yapasım gelio ;)

Geri