Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Eşofmanla bisiklet sürmek

@Süper Dede fiyat 90 TL, yalnız kalitesi konusunda her ne kadar lescona güvensemde 3 5 giyim ve yıkamadan sonra belli eder kendini diye düşünüyorum. bu arada kenarda görünen ayakkabımda lescon. bisiklet için her ne kadar çok yumuşak bir tabanı olsa da günlük hayatta da giyiyorum. 1 senelik ayakkabım. 3-4 kez yıkanmıştır, henüz bir sorunla karşılaşmadım. yerli malı diye almıştım, pişman etmedi :)

Scudo
@Aryel gayet güzel durmuş bence hocam.
Ben de geçen kış başlarken linkteki ürünü aldım. Bir beden küçük aldım deneyerek ve gayet iş görüyor. Tayta geyik içerikli muhalif olan arkadaşlardan gidip alanlar oldu. Kış için gayet yeterli bana. Sadece spor için uzun soluklu çıktığımda bu ürünün altına kısa pedli tayt giyiyorum. Üzerimdeki halinin de fotoğrafı vardı ama bulamadım telefonda.
Dipçe; ürün linkindeki fotoğraflar, bisiklet için "gayet berbat" duruyor aslında :komik: ama bir küçük beden ile başarılı bence. Ben öyle mağazada karşılaşınca aldım. Netten görseydim almazdım :komik:
Link; (link)

• Beğen
Tepkiler: Aryel
@BayCicik Hocam paylaştığınız ürün de gayet güzel bence, bu haliyle bile çok bol durmuyor :) sanki reflektörlü bir bölümü yok gibi ama başka alternatif bir reflektör varsa üstünüzde veya bisikletinizdeo çok şart değil. iyi günlerde kullanın :)

@Aryel doğru hocam, reflektörlü bölüm yok. Ben aldığımda 60 liraydı sanırım. Teşekkürler, sizler de.
Ben şimdi su geçirmez -en azından yağmura yakalanırsam, geçirmeyecek- bir ürün arıyorum alt için. İşe bisikletle ulaşıyorum. Şuan evim 3km mesafede ama gelecek ay içinde 10 km kadar uzağa taşınacağım.

@BayCicik sora tekstilin kışlık bir forması var, omuz kısmı su geçirmez. fiyatı biraz tuzlu ama göz atmanınızı öneririm. alt tarafa bildiğim bir ürün yok ama bu kış benimde ihtiyacım olcak gibi, baya alıştırdım kendimi son 1,5 ayda sürmeye

@Aryel 8-9 aydır ev-ofis-ev ulaşımımı bisikletle sağlıyorum. 3 km bile olsa her sabah binip zaman zaman yolu uzatarak gitmek gayet güzel. Servis veya mesai arkadaşımın gelip alma imkanı var. Ofisin yanındayım diye geçen kış herhangi bir hazırlık yapmamıştım yağmur için. Bu kış biraz daha uzaklaşacağım. İmkanlar hala olacak olmasına rağmen ben sabah keyfini devam ettirebilmek için yağmur konusunda alışveriş yapıp hazırlıklı olacağım. Ürünleri belirledim gibi hocam. Bugün yarın gider alırım. Sora formaya da bakacağım :harika:

• Beğen
Tepkiler: Aryel
Selam bisiklet dostları. Geçenlerde lescon mağazasında çok güzel bir tayta denk geldim. Tayt diyorum ama kalıbı şöyle, normal bir taytan 2-3 cm daha bol, bacakları inanılmaz sıkı tutmadığı gibi paçaları da sadece zincirle temas etmeyecek kadar dar ama bilek kısmını çorap gibi tutmayacak kadar da bol. Yan tarafındaki 4 nokta ve paça kısmındaki çizgi ile marka amblemi reflektör özellikli. Tam tayt giymek istemeyenler için en azından bir alternatif olur diye sizinle paylaşmak istedim. Ben kalıbını çok beğendim aldım. Size de fikir vermesi açısından fotoğraflarını atıyorum. İşinize yaramasını umarım. Sağlıkla kalın (Fotoğraflar tam net değil kusura bakmayın lütfen)

Edit: Fiyatı yazmamışım, 90 TL arkadaşlar.

177810 dosyayı görüntüle

177811 dosyayı görüntüle

Hocam model ismini söyleme şansınız var mıydı?

Benim yazlık bisiklet kombini bu ay başlar. İşe gittigim tüm surusler harici; Şort, terlik, açık v yaka tişört. 😅

• Beğen
Tepkiler: Gkgoko
Bisklet ile ne yaptiginizla alakalıdır. Yariş anteramanimi kisa bir gezi mi , bu gün biraz kardiyo cakişsam mı?

Işe gidiyorsam spor kıyafet spor ayakkabi.
Sahil boyu rakım kazanmayacağım turlarda spd ayakkabı, spor şort üstte bisiklet forması.
Canim çıksın dag tepe rakim yapayım dersem içte yine bisiklet forması ve fit bir eşofman takımi. Tepeler serinleyince insan ilave bir üst arayabiliyor.

Bisiklet sporunu da kaliplara sikistirip herkesin pro gibi giyinmesini beklemek anlamsiz. Musait coğrafyalarda insalar spor takım ya da etekle bile bisklete binip işe gidiyorlar. Cok da abartmayin.

Yok neden bisiklet forması değil de eşofman giyip bisiklete biniyormuş bilmemne. Ulan gavurların memleketinde bisiklete böyle biniyorlar:
8382b02b3f9053445b9c995da5bdfa75.jpg
yok eşofmanla binilmezmiş bilmemne ben de işe okula giderken kot pantolon ile biniyorum mesela bisikletin kıyafeti çeşit çeşittir herkes uci Grand tour yarışları koşmuyor sonuçta bazıları sahilde hobi için sürer kimisi günübirlik tur yapar kimisi işe gider kıyafetleri de ona göredir

Keten pantolon ile sürüyorum seve seve.

Günlük işe gidip gelirken outdoor pantolon ile tercih ediyorum. akşam ne kadar yokuş çıksam da terletmiyor hem gün içinde bsikleti bırakıp bi PTT ye uğrayım dediğimde dayılar dik dik bakmıyor en azından zaten birgün birine fena dalıcam ama sabır diorum acayip sinir ediyorlar beni ''şuna bak kaç yaşında adam tayt mı giyer'' teyzelerin acayip bakışları vs ülke ne yazık ki bu durumda

Dar paça eşofmanla bir kaç kez deneyimledim. Sonuç olarak geneli polyester içerikli kıyafet grubunda olduğundan ve ter atma kapasitesi az olduğundan giymeyi bıraktım.

• Beğen
Tepkiler: nhtpkl
Her ne sebeple olursa olsun (gezmek, işe gitmek, ısınma turları, performans denemeleri), kendimce rahat edeceğim giysileri seçiyorum ;). Hemen hemen çoğunda terleyeceğim ve taşıma gereksinimleri için üst kısım hep forma. Alt kısım yerine göre tayt, yerine göre şort ya da teri dışarı atabilen ferah ve hafif bir eşofman. Ayaklarda ise tabanı rahat yürümeye elverişli spd.

Yok neden bisiklet forması değil de eşofman giyip bisiklete biniyormuş bilmemne. Ulan gavurların memleketinde bisiklete böyle biniyorlar:
302486 dosyayı görüntüle
yok eşofmanla binilmezmiş bilmemne ben de işe okula giderken kot pantolon ile biniyorum mesela bisikletin kıyafeti çeşit çeşittir herkes uci Grand tour yarışları koşmuyor sonuçta bazıları sahilde hobi için sürer kimisi günübirlik tur yapar kimisi işe gider kıyafetleri de ona göredir
Valla bir arkadaşımın eşi güney amerikalı. Adam eşinin triban bisikletini sürüyor Türkiyeye geldiğinde. Adam sadece bisikletle seyahat ediyor. Ve üzerinde sadece kot pantolon, forma ve kösele ayakkabı var. İlginç nasıl rahat ediyor bilmiyorum ama herhalde günlük minimum 50-60 km öyle sürüyordur. Bizzat şahidim.

• Beğen
Tepkiler: Orkun KnighTR34
Bisikletin yoğun olarak ulaşım için kullanıldığı ülkelerde bisiklet bir araç olarak kullanıldığından bisiklete göre değil, "dress for destination" ifadesiyle gitmekte oldukları yere göre giyiniyorlar. O nedenle her türlü kıyafet, yüksek topuklu ayakkabı v.b. her şey normal.
Örneğin kendine ait ya da paylaşımlı bisikletle istasyona gidiyor, trene ulaşınca bırakıyor, trenle gittiği yerde iş, gezinti, alışveriş, parti ne yapacaksa yapıyor, dönünce bisikletini alıp ya da başka bir paylaşımlı bisiklet kiralayıp evine gidiyor. Bisikletin üstünde olmadığı süre boyunca inşaat işçisi gibi mi gezsinler?
1680770827602.png

Ama güvenlik için böyle olmalı tabii:
FeJGzOXVIAA4X7v

Geri