Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Fizik gidon bandı

Tepki
66
İsim
Sabri Gül
Bisiklet
Lapierre
Arkadaşlar, herkese iyi akşamlar.

Öncelikle lapierre sensium 300 yol bisikletini 1 ay önce aldım. üzerinde lapierre nin kendi gidon bandı vardı. Lapierre nin gidon bandından memnun kalmadım çünkü fazla inceydi ve gerçekten rahatsız bir sürüşü vardı. Gidon bandını değiştirmek istedim ve araştırmalarım sonucu fizik 3 mm gidon bandını gördüm. İnternet fiyatıyla en ucuz site Güngörler Bisiklet diye bir sitede budlum. Açıkcası güvenilirmi diye düşünürken alıverdim ürünü. Güngörler bisiklete çok teşekkür ederim. hızlı kargo için ve paça bandı hediyesi için :)

Sonuçta bugun itibariyle gidon bandını sardım.ve gayet memnun kaldım. sizlerle kutu içeriğini ve sarılmış halini paylaşmak istedim. akıllarda sorular varsa da yardımcı olabilirim.

bu arada kargo içinde 68.50 tl ye aldım.

fc55f2f8-bccd-4f4c-9898-5caf32a31d5e.jpg a5f94eeb-3741-4f47-9b3e-7b5dd2f82778.jpg 91443aa4-0777-4423-8509-162736e273e8.jpg

Scudo
aynısından kullanıyorum ama yeni sezona nasip olursa başka bir gidon bandı düşüncem var. bu arada kendinizin sarması iyi olmuş ben hala çekiniyorum.

@bisikletinmühendizi

Hayırlı olsun, hem bisikletiniz hem de yeni gidon bandınız. Zevkler tartışılmaz tabi, lakin bisikletinizde bulunan kırmızı detaylara yakın renkte bir gidon bandıyla daha da çekici olabilirmiş. Yahut Cube bisikletler gibi çift renk bant da yakışabilirmiş.

Sonraki bant değişiminde değerlendirin isterseniz.

bende aşağı yukarı 3 senedir aynı gidon bandını kullanıyorum eskidikçe aynısı ile değiştiriyorum ama öyle çabukta deforme olmuyor.

lizard skine en büyük altarnetif gözümde ama yakın zamanda selle italia nın bandına bir bakasım var :islik:

ben de aynı banttan sardım. Oldukça başarılı. Sarım konusunda çekincelerim vardı, fakat beklediğimden daha kolay oldu. Bantın ne kadar boşlukla sarılacağını içerisindeki Fizik işaretlerinden anlayabiliyorsunuz. Aklında olanlar düşünebilir.

Gidon bandının inceliği rahatsız ederse eğer;
-Gidona ilk olarak, daha önceden patlamış ve kullanılamaz durumdaki (tercihe göre yeni de olabilir) iç lastiğinizi sarıp, onun üzerine gidon bandını sarın.
Sağlayacağı konfor muazzam derecede artacaktır. Biraz daha kalın bir görüntüyle beraber önemsenmeyecek (bence) bir ağırlık artışı olacaktır.

@Battutaettanci İlk zamanlar bisiklete dokunmaya korkardım. Bişey olacak bozacakmıyım diye. İlk kullandığım bisiklet dağ bisikletiydi ve tabiri caizse bisikleti tamamen parçalayıp tekrar topladım. Demem o dur ki; biraz özgüven ile herşeyin üstesinden gelebiliyoruz. Emin olun bisikletçi sizden farklı birşey yapmayacaktır. Youtube dan izleyip izleyip yapabiliyorum :)

@Sadettin Z. onu düşündüm aslında ama, orjinalinde siyah var diye siyah olsun dedim. ama birdahaki sefere düşünmeden alıkoyamıyorum kendimi :)

Güzel olmuş, güzel durmuş.

Herkese keyifli forumlar.. Bazılarımız için belki çorap ya da kıyafet gibi, sürekli değiştirme ihtiyacı duyulan kimimiz için dayanıklı olsun da 3 lira fazla olsun dediğimiz, bazılarımızın konfor bazılarımızın da sürüş performansını düşünerek tercih ettiği gidon bandı ya da gidon sargısı konusunda marka almak gerçekten de doğru mudur? Daha önce ritchey, noname, rockbros, topeak markaları kullandım. Şimdilerde de fi'zi:k tempo serisi bir gidon sargısı tercih ettim.. Kabaca performanstan konfora doğru, Vento-Tempo-Terra serileri mevcut.. Bu, kalınlık da aynı sırada artarak gidiyor. Önceki kullanımlarımda ritchey çabuk yıpranmıştı ve yapışkanı gidon ile bütünleşmişti. Rockbros iyiydi fakat onun da eldivenli kullanımlarda dış tabakaları erken soyulmuştu. Topeak en ideal olanıydı.. Memnun kalmıştım.. Yani fiyat/performans açısından iyiydi.. Yeni topladığım bisikletim için gidon sargısı bakarken iyi bir şey olsun istedim. Tercihim doğru mudur bilemiyorum ama fiyatlar almış başını gitmiş. Sırf ödediğim bedele göre iyi çıksın istiyorum :D bu arada erdgnlarbisiklet te 2023 indirim kodu ve havale ile %15 indirimli temin ettim.. Yaza ya da yedek düşünen için faydalanabilirler..

Herkese keyifli forumlar.. Bazılarımız için belki çorap ya da kıyafet gibi, sürekli değiştirme ihtiyacı duyulan kimimiz için dayanıklı olsun da 3 lira fazla olsun dediğimiz, bazılarımızın konfor bazılarımızın da sürüş performansını düşünerek tercih ettiği gidon bandı ya da gidon sargısı konusunda marka almak gerçekten de doğru mudur? Daha önce ritchey, noname, rockbros, topeak markaları kullandım. Şimdilerde de fi'zi:k tempo serisi bir gidon sargısı tercih ettim.. Kabaca performanstan konfora doğru, Vento-Tempo-Terra serileri mevcut.. Bu, kalınlık da aynı sırada artarak gidiyor. Önceki kullanımlarımda ritchey çabuk yıpranmıştı ve yapışkanı gidon ile bütünleşmişti. Rockbros iyiydi fakat onun da eldivenli kullanımlarda dış tabakaları erken soyulmuştu. Topeak en ideal olanıydı.. Memnun kalmıştım.. Yani fiyat/performans açısından iyiydi.. Yeni topladığım bisikletim için gidon sargısı bakarken iyi bir şey olsun istedim. Tercihim doğru mudur bilemiyorum ama fiyatlar almış başını gitmiş. Sırf ödediğim bedele göre iyi çıksın istiyorum :D bu arada erdgnlarbisiklet te 2023 indirim kodu ve havale ile %15 indirimli temin ettim.. Yaza ya da yedek düşünen için faydalanabilirler..

Fizik tempo gidon bandı kullandım. Yumuşak ve güzel. Düştüğüm için soyuldu ve bende pro nun denemek istedim. Onu saracağım hafta sonu

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa
Yeni gidon alınca, bandı da değiştirdim. Kaçkar Bisiklet'ten Deda bant alacakken ,bana (link)önerdiler. Silikon malzeme, eldivensiz kullanıma uygun, hissiyatı çok iyi ve tekrar tekrar sarılabiliyor. Tıpaları da alüminyum. Sahibinden'deki ilan Kaçkar Bisiklet'e ait.

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa
Çok marka kullandım Lizard kadar dayanıklısını ve rahatını bulamadım.Eldivenli kullanımda da çok iyi.
Valla gaza geldim 2 adet aldım hemen :D Türkiye mizde fiyatlar yerinde durmuyor malumunuz.

Son düzenleme:
Gidonunda sargı olanlar eldiveni ne amaçla kullanıyor burdan sorabilirim sanırım. Soğuk hava dışında da takanlar görüyorum da...

Gidonunda sargı olanlar eldiveni ne amaçla kullanıyor burdan sorabilirim sanırım. Soğuk hava dışında da takanlar görüyorum da...

Yazlık avuç içi jelli ya da yastıklı eldivenler var abi.. Uzun süre binenler bunlardan istifade etmek için kullanıyor.. Bir de olası düşme Durumlarında genelde ilk darbe gören yerlerimiz avuç içlerimiz oluyor.. Buralardaki potansiyel yaralanmalara karşı turcuların aldığı bir önlem olabilir..

• Beğen
Tepkiler: seljuk11 ve lrfan
@RmzBurak Doğru. Elleri terlesin diye takıyolar bence :huhuu:

@SerdarCYCoo2Bursa "Araba çarparsa ellerim zedelenmesin de... Araba çarpmadığı senaryoda güneş altında eldiven içinde cıvık cıvık sauna etkisi görsünler önemli değil" kafası... Bilemiyorum Altan, dünya üzerinde böyle bir model var mıdır, bilemiyorum.

@SerdarCYCoo2Bursa "Araba çarparsa ellerim zedelenmesin de... Araba çarpmadığı senaryoda güneş altında eldiven içinde cıvık cıvık sauna etkisi görsünler önemli değil" kafası... Bilemiyorum Altan, dünya üzerinde böyle bir model var mıdır, bilemiyorum.

Abi haklısın, kısır döngüye giriyor aslında.. Kışın mantıklı ama sürücü Kaza yapmadığı sürece ter ile hem eldivene hem gidon sargısına hasar veriyor.. Üstelik her sürüşte biraz daha, biraz daha, biraz daha.. 😅

Geri