Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Forum üyeleri

Malesef konu başlıklarında faydalı yorumların yüzdesi düşük.

Herhangi bir alanda bir konu açıldığını düşünün. İster antrenman olsun, ister sağlık/beslenme olsun ister bisiklet püfleri olsun. Konunun altına gerçekten çok iyi yorumlar geldiği gibi zaman kaybı yorumlar da geliyor ve bunu engellemenin bir yolu yok. Yani sadece can sıkıntısını gidermek için yorum yazanlar oluyor çok teknik bir konunun altına. Misal dişli oranı/kadans/hız hesaplaması yaptığımız bir konunun altına "ne gerek var yea" diye yorum yazılıyor.
Biz bu vatandaşa ne diyelim şimdi :)
Yaptığı şeyin farkında değil çünkü. Foruma bilgi edinmek için giren çok sayıda üyenin vaktini çalıyor. Bir konuyu komple okumak kolay değil arkadaşlar. Birkaç sayfa yorum yazıldığını varsayarsak 3-5 dakika civarı bir zaman demek. Ve malesef bu 3-5 dakikalık zamanın sadece 1-2 dakikası gerçekten bilgi veren yorumlar okuyacak bu üye.

Görünüşe göre çözümü yok bu öylesine yorum yazmanın :) Vatandaş duygularını ifade etmek istiyor, düşüncesini ifade etmek istiyor. İlle he her yorum faydalı teknik bilgi içerecek diye bir kural yok sonuçta. Ama keşke konu dışı yorumlar daha az olsa, geyiğe kaçılmasa, yazdığımız her yorumun forumda kalıcı olduğunu ve 10 yıl sonra bile bilgi arayan birileri tarafından bu yorumun okunacağını hep göz önüne alsak keşke, bu düşünceyle yazsak :)

Scudo
Bahsettiğim özellik hayata geçmiş, hayırlı olsun.
Bu renkledirme üyelerin özellikleri ve yetkilerine göre değişebilir, tabii karar yönetimin =)

188359

@Cyanide yöneticiler her zaman başka renk ile belirtiliyordu listede. Ömer Murat moderatör oldu :)

• Beğen
Tepkiler: Murat B.
@Özcan.

Ben hiç renkli bir isim göremedim inanın, forum admini dahil mavi renk ve aynı yazı boyutunda.
Başlığı ilk açtığım zamanda admin de vardı online listede ama ben yine göremedim.

Geri