Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Forum yaptırımları

Ben ne sizin ne de arkadaşlarınızın bisikletforum'dan gitmesini istemiyorum. Kararınızı lütfen bir kez daha gözden geçirin.

Scudo
En son Alpay beyin benide banlayın yazısı sonucunda dikkatimi çekti bu foruma üye olunurken ayrılma hakkı neden verilmiyor.?İnsanlar neden ban rica etmek durumunda kalıyor?
İsteyen istediği zaman forum üyeliğini iptal etme hakkına sahip olmalı bence
birde bu toplam gözüken üye sayısı içerisinde banlananlar eksi olarak işleniyormu?

evet katılıyorum, ve sonrada forumda fazla kayıtlı kullanıcı varmış gibigörünüyo ama birisi bir istatistik tutsa, forumdaki canlı nüfusu saysa 100'ü geçmez herhalde .

Veterinerhekim merhaba. Aslında hiç kimse ban rica etmek durumunda değil, çünkü BF'ye üye olurken, kendi mail adresiniz ile üye oluyorsunuz, bu takdir de mesaj yazmayı durdurmak, zaten her gün yüzlerce mesaj gelen forumda bir kaç hafta içerisinde hiç bir mesajı görülmeyen, ayrılmış bir üye durumuna gelmek için yeterli. Forumdan ayrılmak aslında ilk düşündüğünüzde gerçekten bir hak gibi. Ancak forumun sağlıklı bir şekilde işlemesi için bu sistem ne yazık ki söz konusu değil. Çünkü konuların tümünde bir devamlılık söz konusu. Eğer siz üyeliğinizi silerseniz, mesajınız, mesajınızın yazılığı tarih vb konularda sıkıntılar oluşacaktır. Haliyle forumdaki konuların devamlılığı zarar görecektir. Son sorunuzun yanıtı ise evet, banlanan üyeler, toplam üye sayısından otomatik olarak düşülüyor. Bunu anlamanın en kolay yolu son üye olan arkadaşın profiline bakın. Profilinin adres satırının sonundaki rakam, onun kaçıncı üye olduğunu gösterir. Ancak toplam üye sayısı bunun altında bir rakamdır. Bunun nedeni de banlanan kullanıcılardır. Umarım yanıtlarım tatmin edici olmuştur.

sertacr88, Forumda şu anda 213 kayıtlı kullanıcı online. Yanlış biliyorsam bu son bir saat içerisinde foruma giriş yapan üye sayısı. Ayrıca forumumuzun yaş ortalaması konusuna da bakarsak, orada da ciddi bir oylama söz konusu. Ancak aralarında forumu şu anda aktif olarak takip etmeyen üye var mıdır dersen, kesinlikle vardır.

Üyeliğini sonlandırmak isteyen arkadaşların iletişim formundan bu taleplerini belirttikleri bir mail atmaları yeterli.İlgilenenlere duyurulur. İyi forumlar.

İptal ettirmenin ne mantığını anlarım da kendini banlatmanın ne mantığı var? İyi hoş iptal ettirmek de gereksiz özel bir durumunuz yoksa. Kimliğini gizleme zorunluluğuna sahip biri olunması durumu dışında gereksiz gözüken bir istek.

İptal ettirmek intihara benzetilirse, kendini banlatmak da kiralık katil tutup kendini öldürtmeye benziyor diyebiliriz. Bir anlamda banlayın beni diyen kullanıcılar resmen forum yöneticilerine değnekci diyorlar akılları sıra. Neyse sosyolojik saptamalar yapmayalım daha fazla.

• Beğen
Tepkiler: Spec ve sertacr88
konuşmak istemiyorum ama konuşturuyorlar insanı, buraya reklam yapmaya gelmeyin arkadaşım, forumda kalmak istemiyorsanız sessiz sessiz çekip gidin, kimsenin huzurunu kaçırmayın,banlanmak istiyormuş, arkadaşım istemiyorsan gelmezsin, seni burda zorla tutan yok ki zaten, niye diğer üyeleri kışkırtmaya çalışıyorsun ki, anlamadığım bu, banlanmadan önce son bi zararımız olsun diyosunuz galiba,gönderilmesi gerekenler zaten gönderildi, hala birşeyler zorunuza gidiyorsa sizde gelmeyin,bana bir tane forumdan sebepsiz yere gönderilen adam gösterin ben defolup gidecem söz veriyorum..................lütfen bundan sonra eski konuları ve ban olayını da gündeme getirmeyin...(mesaj yerine ulaşmıştır sanırım,anlaması gerekenler anladı)

evet benim demek istediğimi anlamışsın. Üye olup sadece bilgi ediniyorlar ama hiç bir etkinliğe dahil olmuyorlar. Yanılıyo olabilirim ama çoğu etkinliğe veya her mesaja bir cevap veren kişi sayısı 100' ü geçmiyo. Ama sorun deil bence. Nasıl olsa bisiklette iyi bir yere gelmiş bir site bu;)

Melis hanım bisiklet forumdan her banlanan kişi başbelası olmadığı için,foruma gerçekten emeği geçen kişiler banlandıkları zaman eğer ki haksızlığa uğradıklarını düşünüyorlarsa ben buna reklamdan ziyade tepki olarak bakıyorum.Ayrıca forumlarda( genel olarak) ki kararların %100 doğruluğunu söylemek nekadar mümkün olabilir bilmiyorum.Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın, son zamanlardaki banlanma olaylarından dolayı sıkıntılarım yada yönetime gerçekten katılmadığım noktalar olsaydı şuan bunları yazmazdım.Sadece değerli kişiler banlandı,bunuda birçok kişi inkar edemez ve ben bu kişilerin kendilerini banlatmalarının reklam olduğunu düşünmüyorum. Eski konuların ve ban olaylarının gündeme getirilmemesi gerekliliğine ise sonuna kadar katılıyorum. Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: hulyaars
Melis hanım böyle bir uslubu yönetim olarak tasvip edip teşekkür etmek ne kadar doğru acaba? Birde şunu sormak istiyorum Nickler sadece gerçek isimlere çevrilmek istendiğinde kabul edilyor yanılmıyorsam. Murat KILIÇ olan nicknizi ( ki bu sizin isim ve soyadıınız)Murat Reis olarak neden değiştirildi?

Merhaba Efe. Söylediklerin mantıklı ama olaylara çeşitli açılardan bakmak gerekir. Nasıl bir reklam mı olabilir? İki şekilde olur bir tanesi kesin olmak üzere. Birincisi siteyi kötü göstermek ya da kötü yönlerini iyi yönlerini örtecek şekilde göstermekle. İkincisi bisikletle ilgili yeni bir site açacaklarsa onun haberini zarflama şeklinde. Bu forumun yönetiminden dahi ayrılıp gidenler oldu yakın zaman önce. Onun dışında İstanbul'dan olan başka bir grup geyik yapacakları bir site açtılardı ve şimdi de İzmirliler için bu gündemde. Forum açmak çok basittir ama oradaki havayı yakalamak biraz zordur.

Ben bisikletle ilgili bütün sitelere faydalı bulduğum sürece giriyorum ve giricem de. Her aklı selim insan da böyle yapacaktır. Ban lafını bir daha duymak istemiyorum. Ne bu efendim? Nickin üstüne atılan bir çizikten ne büyük manalar buluyor insanlar merak ediyorum. Nick'in namusunla oynamışlar çizerken san ki. Namus lekesi gibi. Töre cinayetlerinden korkuyorum ben. Bisiklet dünyasında töre cinayeti. Al sana üçüncü reklam. Ayrıca zaman zaman yönetim için en kalın kıllardan olmuşumdur. Ama beni banlamadılar. Çünkü karşılıklı olarak çözümcül yaklaştık. Çıkışlarımın kimseyi ezmeye çalışmak olmadığını ve iyi niyetli olduğunu hissettirebiliyorum demek ki. Sevgi ve muhabbetle...

Efe bey, Veteriner güzel bir soru sormuş hakkını yememek lazım. İmam-cemaat ilişkisi :) Bence de yönetim bu kararını gözden geçirmeli ve geri adım atmalı. Zira kendileri buna alışabilmiş değil gözüküyor.

• Beğen
Tepkiler: deutz
sayın yöneticiler;
sitemizde son zamanlarda ne yazıkki banlanma olayları çok fazla görünmekte .acaba bir Uyarılar ve Cezalar bölümü kurulup bu bölümde hangi üyelerin ne yüzünden ne kadar ban yada uyarı alındığı yazılabilirmi.zannımca üyelerimiz bu arkadaşım yada bu üye neyi benlanmış diye merak edebilir ve bu bölümden bilgi edinebilir.Ayrıca bu bölümü takip eden üyelerimiz banlanma sebeplerini dikkate alır ve bu hataları yapmamak için kendilerine dikkat ederler ve hata yapmaktan kaçınırlar....

Bence banlanacak üye,bunu yazılarıyla tavırlarıyla belli ettiriyor.Mesela isim vermiyim dün banlanan bir arkadaşın,açıkçası ne zaman banlanacak diye bekliyordum ben.Üyelerin dikkate alması için forum kuralları mevcut zaten.Bence hiç gerek yok böyle bir uygulamaya.Yinede yönetimin vereceği karara saygı duyarım tabiki

Gürkan merhaba
Üyelerin neden banlandığını forumda ilan etmek, teşhir gibi algılanabilir. Bu nedenle böyle bir uygulamanın söz konusu olacağını sanmıyorum.

@HaliliOzturk

benim üye olduğum bir sitede böyle bir uygulama vardı ondan srdum böyle bir uygulama olabilirmi diye ama yönetim istemiyorsa olmasada olur.sadece bir öneriydi cevaplar için teşekkürler....

iyi forumlar

bence bilmeye hakkımız var basında çıkan haberler teşhir olmadığı gibi birinin neden cezalandılıldığının açıklaması da teşhir değildir. cezanın haklı yada haksız olduğu konusu da var tabi . bu bölüm yoruma açılmamalı sadece bilgilendirme amaçlı olmalı gereksiz tartışmalara meydan vermemek için
elbette bunlar da benim kişisel fikirlerim teşekkürler

@gurkankas

Forumda herşey forum kuralları ve ilgili TC yasalarına göre belirleniyor. Yani banlanan üye mutlaka forum kurallarından yada TC yasalarından birini yada bir çoğunu çiğnemiştir başka sebep aranamaz.

Banlanan üyeye yönetim tarafından özelden bir ön-uyarı mesajı gönderilir. Bir geri dönüş fırsatı tanınır. Ancak üye bunları kaale almaz ise bu sefer ceza olayında yönetim içinde konsensus(fikir birliği) aranır. Fikir birliği oluşmazsa uyarı yada banlama hadisesi gerçekleşmez. Fikir birliği oluşmuşsa diğer forum sakinlerinin selameti için cezayı hakeden üye ilgili cezaya muhatap olur.
Bu süreç tamamlandığında cezaya muhatap olan üye başına gelenin nedenini niçinini gayet güzel bilir. Ancak bu durum yönetim tarafından diğer forum sakinlerine afişe edilmez.

Öte yandan Sayın İdris Acanın da belirttiği gibi foruma aşina tüm üyeler banlanacak üyeyi önceden tahmin edebilir. Ve hatta sebebini de.. :)

Yönetim bir banlayacağı üyeyi bin kere düşünmektedir. Bundan şüpheniz olmasın, keyfiniz kaçmasın. Sizleri çok seviyoruz. Yok ayrımız gayrımız.
Hepinize keyifli forumlar, hayırlı geceler.

@Mesut Girgiç
cevabınız için teşekkürler .sorum amacına ulaştığına göre konu kilitlenebilir.teşekkürler...

Geri