Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Freecamp Rest Katlanır Kamp Sandalyesi İnceleme

Tepki
227
İsim
Volkan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba bisiklet sever arkadaşlar,
Uzun bisiklet turlarında veya sırt çantalı kamp gezilerinde bütün gün efor sarfedip günün sonunda rahat bir sandalyeye oturup yorgunluk kahvesi içmeyi sevenlerdenseniz, bu sandalye tam size göre!
Geçen sene ki Gökova bisiklet turuna beraber katıldığım arkadaşımda gördüğüm kamp sandalyesini sizler için inceledim. Kendisi sabah ve akşamları sandalyede rahatça otururken ben taş toprak ne bulursam oralarda oturmak zorunda kalmıştım. Benim için ilk günlerde pek sorun olmasa da ilerleyen günlerde can sıkıcı bir durum olmaya başlamıştı.
Sandalyenin inceleme videosunu'da yazının en sonuna ekliyorum oradan izleyebilirsiniz.

Sandalye ye gelirsek, ürün son derece küçük ve hafif. Fermuarlı bir taşıma çantasının içinden çıkarıp 1 dakikada kurabiliyorsunuz.
Paket Ağırlığı, 900 gr, Kurulu iken ki ölçüleri: 52 x 54 x 66 cm, taşıma kapasitesi: 150 kg.

Taşıma kabının içinden çadır pollerine benzer bir sistemde gayet sağlam alüminyum malzemeden üretilmiş sandalyenin taşıma ayakları ve kumaş oturma kısmı çıkıyor.

194218

Katlanmış olan alüminyum ayaklar tek hareketle kendi yuvalarına oturuyor.

194219

Daha sonra kumaş oturma kısmını kurduğunuz iskeletin köşelerine geçiriyorsunuz ve işlem tamam!

194220

Taşıma kabını da isterseni ayaklara takıp içine otururken ulaşabileceğiniz malzemelerinizi koyabiliyorsunuz.

194221

Freecamp rest katlanır kamp sandalyesi

Dayanıklı metal gövde,
Dayaıklı kumaş,
Taşıma kapasitesini arttıran güçlendirici demir,
Fermuarlı taşıma çantası,
Ayak uçlarında plastik taban,
Kısa sürede kurulum,
Ağırlık: 900 gr
Açık ölçüleri: 52 x 54 x 66 cm
Maksimum taşıma kapasitesi: 150 kg

194217

Sonuç olarak eğer bu tarz hafif bir sandalye düşünüyorsanız bu ürünü düşünebilirsiniz. Fiyatı biraz yüksek ama konforunuzdan ödün vermek istemiyorsanız tam size göre bir ürün.
Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta ise, bu sandalyenin piyasada benzerleri çok fazla var daha ucuzlarına denk gelirseniz muhakkak ağırlığına bakın çünkü aynı bu ürüne benzeyen fakat ağırlık olarak bunun 3 katı ağırlığında 3 kg civarında sandalyeler var. Bisiklet turunda 3 kg ciddi bir ağırlık biliyorsunuz.

Umarım size faydalı bir konu olmuştur.
Tekerin dönmesine destek olmak isterseniz youtube video'mu beğenmeyi ve kanalıma abone olmayı unutmayın arkadaşlar.
Sürçü lisan ettikse affola.
Sağlık sürüşler dilerim herkese.

Scudo
Bir kiloluk bir sandalye bence bikepacking için yanına alınamayacak kadar ağır bir yük.
Daha hafif malzemeyle yapılmış en fazla yarım kiloluk bir ürün tercih ederdim sandalye taşıyacak olsaydım.
Üç metal çubuk ve bir parça bezden oluşan hafif tabureler o yüzden daha çok tercih ediliyor.
İnceleme için teşekkürler, elinize sağlık. :harika:

@Özcan
Özcan bey yorum için teşekkür ederim. Biz bikepacking değilde tur bisikleti ile heybe çantalı (pannier) seyahati tercih ediyoruz şimdilik. Ama dediğiniz üründe çok hafifmiş örnek resim ya da link varsa paylaşırmısınız?

Bende aynı ürünü aldım.çok memnunum.çok arştırmıştım en uygun bulabildiğim firma linki:
(link)

• Beğen
Tepkiler: evrimvolkan
aliexpress te 130 tl ve sadece 560 gr :)

• Beğen
@Yagizz2
Link atabilir misin?

@evrimvolkan
Link bu ağırlığı 900 gr yazıyor ya yanlış hatırlıyorum yada farklı üründü
(link)

• Beğen
Şöyle alternatifler mevcut:
360 gr: (link)
520 gr: (link)
200 gr: (link)
Bende ise bunun bir benzeri var. Çok sağlam değil ama hafif, 200 gr. civarında: (link)

• Beğen
@Özcan
Naturehike olan gayet güzelmiş.

buda yerli halis mulis türk :D (link) istanbul beylikdüzünde sanayide üretiliyo 1500 kg :)

• Beğen
Geri