Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İnceleme Garmin Varia 515 radar

Anlamadığım bir sebepten dolayı varia artık çakarlı modde çalışmıyor. Önceden edge açıp start verdiğim gibi çakarlı mod aktif olurdu fakat artık sabit ışık yanıyor. Çakarlı moda geçmek için ya düğmeden yada edge'den çakarlı modu aktif etmem gerekiyor ve bir sonra ki gün yine kısır döngüye giriyoruz. Bunu nasıl düzeltebilirim? Yanlışlıkla bir şey mi yaptım bu duruma geldi bilmiyorum.

Tamamdır düzelttim.

Son düzenleme:
Scudo
Radar çeşitliliği artıyor

Geldi de garmin fiyatıyla geldi.
Son günlerde magene radar fiyatları bir hayli uygun, heveslenmiyor değilim. Şehirlerarası yollarda bazen tek çözüm arkaya bakmak, bu da insanı yoruyor.

Arkadaşlar magene radar kullanan var mı aramızda? Tavsiye eder misiniz? Şu sıralar igpsport radar da indirimde, yine de magene çok daha uygun.

Radar iyi hoş da öküzleri durdurmuyor. Bize de çok faydası olmadığını cumartesi yaşarayak öğrendim. 4 şeritli(tek tarafta ) yolda, sabah 8de ortalıkta araç trafiği dahi yokken arkadan motorsiklet bana çarptı. Şansıma ani frenleme yapıp dengesini kaybedip motorcu düştü ve yerde sürüklenen motorsiklet benim bisiklete arka tekerden çarptığı için ufak yara berelerle ve tubelessin kapattığı lastik patlağıyla atlattım. Sonuçta radarda motoru görmemin bana bir faydası olmadı. Motorcu öküz nereye bakıyor bilmiyorum ama Garminin müthiş arka ışığının da bir faydası olmadı belki son ani frene kadar.

Radar iyi hoş da öküzleri durdurmuyor. Bize de çok faydası olmadığını cumartesi yaşarayak öğrendim. 4 şeritli(tek tarafta ) yolda, sabah 8de ortalıkta araç trafiği dahi yokken arkadan motorsiklet bana çarptı. Şansıma ani frenleme yapıp dengesini kaybedip motorcu düştü ve yerde sürüklenen motorsiklet benim bisiklete arka tekerden çarptığı için ufak yara berelerle ve tubelessin kapattığı lastik patlağıyla atlattım. Sonuçta radarda motoru görmemin bana bir faydası olmadı. Motorcu öküz nereye bakıyor bilmiyorum ama Garminin müthiş arka ışığının da bir faydası olmadı belki son ani frene kadar.

Çok geçmiş olsun. Biz bu ülkede insanlarla yaşamıyoruz. Özellikle araç kullanan bir sürü yaratık var. Sabahın o saatinde bile sevgilisiyle göz göze araç kullanırken üstüme süren adam oldu. Telefona bakan, sigarasını yakan hatta yoldan geçen kadınları kesen bir sürü sıkıntılı tip var. Tek işi yola bakmak iken bunun dışında her şeyi yapıyorlar.

Daha önce sele raylarına takılan bir adaptör almıştım. Selenin altında erişim mesafesi çok dardı, düğmeye basmak bile sorun oluyordu.

Bu Bontrager Blendr'dan esinlenerek sele montaj deliklerine bağlanan çok daha düzgün oldu.

IMG_20231228_090003_edit_83580423005474.jpgIMG_20231228_115525_edit_83506105967465.jpgIMG_20231228_115540.jpg

Daha önce sele raylarına takılan bir adaptör almıştım. Selenin altında erişim mesafesi çok dardı, düğmeye basmak bile sorun oluyordu.

Bu Bontrager Blendr'dan esinlenerek sele montaj deliklerine bağlanan çok daha düzgün oldu.

313104 dosyayı görüntüle313102 dosyayı görüntüle313103 dosyayı görüntüle
Bende seleye baglamayi dusunuyorum ama alçakta bile arkadakini kör ediyorum isigi yukari alirsam kötü sözler isitirim diye korkuyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL
Arkadaşlar kameralı olan mı kamerasız olan modelini mi almalıyım ? Kameralı model pil ömrü , çalışma şekli , potansiyeli vs nasıl ?
Yok ya ne gerek var kameralı olana ,kamerasız olanı ala geç der misiniz?

Arkadaşlar kameralı olan mı kamerasız olan modelini mi almalıyım ? Kameralı model pil ömrü , çalışma şekli , potansiyeli vs nasıl ?
Yok ya ne gerek var kameralı olana ,kamerasız olanı ala geç der misiniz?
Abi kameralı olanın kamerası o kadar parayı hak etmiyor. Günümüzün standartlarına göre vasat bir kamera ya sahip bence. Ayrıca bataryası kamerasız olan versiyonuna göre daha az gidiyor. Bende alırken çok düşündüm sonra incelemeleri okuduktan sonra kamerasız olanı almaya karar verdim ve pişman değilim. Tabii tercih meselesi isteyen istediğini alabilir sonuçta. Ben yaklaşık 6-7 aydır kullanıyorum memnunum tek sinir eden kısmı ne hikmet ise arkadaşım ile sürüş yaptığımda onunda benimde varialar sebepsiz yere nadir de olsa bağlantısı kopuyor saniyelik ve sonra tekrardan bağlanıyor.

• Beğen
Tepkiler: TeamO2.cc
Ben yaklaşık 6-7 aydır kullanıyorum memnunum tek sinir eden kısmı ne hikmet ise arkadaşım ile sürüş yaptığımda onunda benimde varialar sebepsiz yere nadir de olsa bağlantısı kopuyor saniyelik ve sonra tekrardan bağlanıyor.

Hafta sonu uzun sürüşlerde 4-5 kişide radar oluyor bazen. Mutlaka 1-2 kişide yaşanıyor bu durum geçici de olsa. Sinyal karışması olduğunu düşünüyorum ben.

Bende seleye baglamayi dusunuyorum ama alçakta bile arkadakini kör ediyorum isigi yukari alirsam kötü sözler isitirim diye korkuyorum.

peloton modunda kimseyi rahatsız etmeden sürebilirsiniz.

• Beğen
Hafta sonu uzun sürüşlerde 4-5 kişide radar oluyor bazen. Mutlaka 1-2 kişide yaşanıyor bu durum geçici de olsa. Sinyal karışması olduğunu düşünüyorum ben.
O zaman genel anlamda sorunlu ürünler. Neyse ki bu bağlantı sorunu sürekli olmuyor.

• Beğen
Abi kameralı olanın kamerası o kadar parayı hak etmiyor. Günümüzün standartlarına göre vasat bir kamera ya sahip bence. Ayrıca bataryası kamerasız olan versiyonuna göre daha az gidiyor. Bende alırken çok düşündüm sonra incelemeleri okuduktan sonra kamerasız olanı almaya karar verdim ve pişman değilim. Tabii tercih meselesi isteyen istediğini alabilir sonuçta. Ben yaklaşık 6-7 aydır kullanıyorum memnunum tek sinir eden kısmı ne hikmet ise arkadaşım ile sürüş yaptığımda onunda benimde varialar sebepsiz yere nadir de olsa bağlantısı kopuyor saniyelik ve sonra tekrardan bağlanıyor.
Aradığım cevap teşekkür ederim.Çok kararsız kaldım.Flaşör modlu olan 515 di sanırım ondan alayım o zaman.Saygılar...

Aradığım cevap teşekkür ederim.Çok kararsız kaldım.Flaşör modlu olan 515 di sanırım ondan alayım o zaman.Saygılar...
Evet RTL515 olanı. 516 de var ama o sadece Almanya için özel üretilmiş ürün onda flash çakarlı mod yok diye hatırlıyorum. Benim kullandığım RTL515 modeli. Güle güle kullan.

Eksik yanı micro usb kullanması şimdiden yazayım da.

• Beğen
Kameralı modun en güzel tarafı arkadan araç çarpıp kaçması durumlarında plakasına ulaşabilmeniz. Varia nın amacı zaten güvenlik, kamerasının Ultra Hd çekim yapması değil amaç güvenlik amaçlı tedbir mahiyetinde çekim yapmak.

pili az gidiyor. başlarda 15 saat gidiyordu şuan 6-7 saat gibi. pil bulabilirsem değişim yapacagım.

Evet RTL515 olanı. 516 de var ama o sadece Almanya için özel üretilmiş ürün onda flash çakarlı mod yok diye hatırlıyorum. Benim kullandığım RTL515 modeli. Güle güle kullan.

Eksik yanı micro usb kullanması şimdiden yazayım da.
Tamamdır teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy
Merhabalar, kullanıcı arkadaşlara sormak istediğim bir konu var. Garmin radarlar arkadan bisikletle aynı sabit hızda gelen araçların takibini de yapabiliyor mu? Yoksa çalışma prensibi gereği belirli hacmin üzerinde farklı hızda yaklaşan cisimleri mi algılayıp takip ediyor?

Benim kullanmış olduğum Bryton modelinde şu ana kadar gördüğüm tek problem bu şimdilik.

Merhabalar, kullanıcı arkadaşlara sormak istediğim bir konu var. Garmin radarlar arkadan bisikletle aynı sabit hızda gelen araçların takibini de yapabiliyor mu? Yoksa çalışma prensibi gereği belirli hacmin üzerinde farklı hızda yaklaşan cisimleri mi algılayıp takip ediyor?

Benim kullanmış olduğum Bryton modelinde şu ana kadar gördüğüm tek problem bu şimdilik.
Hayır hızlar eşitlendikten sonra göremiyorsunuz. Misal bisikletli arkadaşım hızla yaklaşıyor onu tespit ediyor ama arkamızda aynı hızla bizimle devam ederse kayboluyor radardan.

(link)
Trek yeni ürün çıkartmış.
Ben çok beğendim açıkcası.Şerit değiştiren araçları da göstermesi harika.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Duman
Garmin ve benzeri cihazlarda konuyla ilgili bir arayüz güncellemesi olmadan şerit değiştiren araçları gösterme özelliği bir şey ifade etmez. Kaçımız gidona telefonu bağlıyoruz?

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Geri