Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Gidonu Boyamak

pelinaksoy

Aktif Üye
Tepki
84
Bisiklet
Trek
arkadaşları gidonumu beyaz yapmak istiyorum ya beyaz gidon alıcam yada kendi gidonumu boyıycam ancak bu mümkünmüdr?

Scudo
yarış bisikletlerine sarılan bantlardan da sarabilirsiniz, böylece düz beyazla beraber farklı kombinasyonlar da ortaya çıkabilir.

Folyo da kaplayabilirsiniz. Forumda yapılan örnekleri var bence çok başarılı.

Ben 2 gün önce beyaz bi gidon aldım forumdan, fakat fotoğraflarda belli olmayan boya kalkıkları gördüm. Vurdum zımparayı, aldım elime beyaz sprayi boyadım ben de. Ama vites kolları, fren kolları vs. takarken çok dikkatli olmak lazım çünkü boyayı ya kaldırıyo, ya da kolların alt kısmındaki kirli kısımlar gidonun üstünde çıkması zor izler bırakıyo. Bence boyama işine hiç girmeyin, direk gidip beyaz gidon alın veya arkadaşın dediği gibi gidon bantlarından alın :)

Merhabalar arkadaşlar. Konusunu açmış olduğum Bisan Rc9800 bisiklet için entegre gidon denk getirdim Wiggle'dan. Fiyatı da uygun olunca rengini önemsemeyerek satın aldım. Yalnız mavi renkli bir bisiklette kırmızı detaylı bir gidon pek olmayacak gibi geliyor.

Gidonu ya boyamayı ya da folyo vs. ile kaplamayı (Gidon sargısı olmayan renkli yerleri) düşünüyorum. Benzer bir çalışma yapan oldu mu? Karbon olması ve işten anlamamam münasebeti ile zımpara vs. vurmak istemiyorum gidona. Üstüne akrilik sprey boya sıksam tutar mı? Yoksa reklamcılarda, ya da oto sanayide siyah renkli folyo mu kaplatsam?

Şimdiden teşekkür ederim.

sfsafa.png

Son düzenleme:
  • Kızgın
Tepkiler: smhkvs
Merhabalar arkadaşlar. Konusunu açmış olduğum Bisan Rc9800 bisiklet için entegre gidon denk getirdim Wiggle'dan. Fiyatı da uygun olunca rengini önemsemeyerek satın aldım. Yalnız mavi renkli bir bisiklette kırmızı detaylı bir gidon pek olmayacak gibi geliyor.

Gidonu ya boyamayı ya da folyo vs. ile kaplamayı (Gidon sargısı olmayan renkli yerleri) düşünüyorum. Benzer bir çalışma yapan oldu mu? Karbon olması ve işten anlamamam münasebeti ile zımpara vs. vurmak istemiyorum gidona. Üstüne akrilik sprey boya sıksam tutar mı? Yoksa reklamcılarda, ya da oto sanayide siyah renkli folyo mu kaplatsam?

Şimdiden teşekkür ederim.

227651 dosyayı görüntüle
Hocam bence çok zıt olmaz hatta bisiklete kırmızı bi suluk yada başka kırmızı bi ayrıntı eklersen çok da havalı olabilir .

en güzeli oje sür.

eski konularda geçer oje ile jant teli vs boyayanlar var hatta kadrodaki boya atmalarınıda oje ile rötüşlarlar ,boyama işine yasaklarda soyunmuş biri olarak konularda önce 1200 zımpara üstü enamel boya üstü vernik şekilde bilgiye ulaştım. sentetikle boyamış bulundum ama verniksiz tırnakla yolunuyor vernik atıp sonucu göreceğim. elektrik bantı ile sarmakta bir çözüm

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve NoCycling
eski konularda geçer oje ile jant teli vs boyayanlar var hatta kadrodaki boya atmalarınıda oje ile rötüşlarlar ,boyama işine yasaklarda soyunmuş biri olarak konularda önce 1200 zımpara üstü enamel boya üstü vernik şekilde bilgiye ulaştım. sentetikle boyamış bulundum ama verniksiz tırnakla yolunuyor vernik atıp sonucu göreceğim. elektrik bantı ile sarmakta bir çözüm
bende evdeki zamanı ve yılların boyacısının yaptığı işçilik ile kadroyu batırması ile girdim. n11'den hoşuma giden 2 sprey boya ve bir vernik ile hallettim güzelce kuruyunca her hangi bir kalkma atma olmadı.
@Mustaac karbonluk bir işim yoktu onun için nasıl olur bilemiyorum. Ama ben ona da girişirdim. Youtube'da yanılmıyorsam bir tane Alman bir adam var efsane boya işçiliği var o adamın videoları gerçekten yararlı olabilir. Linki bulunca alt tarafa ekleyeceğim. Oje işini bir çok bisikletçi, motosikletçi ve bazı araba kullananlar minik rütuşlar için kullanıyor. Motorunda siyah oje taşıyanları çok gördüm :)
(link)

Benim alet çantasında eşimin makyaj çantasından daha fazla oje var:koptum:

• Hahaha
Tepkiler: HakanAydn
Oje kolay kolay çıkmıyor da.. Anca birinin size asetonla saldırması lazım, zaten o denli şanssız iseniz terkedin bu diyarı, arkanıza bile bakmayın, 10 tane koyun alın, çıkın dağda toplumdan izole bir hayat yaşayın.

@smhkvs Hocam mesaja kızgın emoji bırakmışsınız. Hayırdır, anlatın dinleyelim. :kötü:

Oje kolay kolay çıkmıyor da.. Anca birinin size asetonla saldırması lazım, zaten o denli şanssız iseniz terkedin bu diyarı, arkanıza bile bakmayın, 10 tane koyun alın, çıkın dağda toplumdan izole bir hayat yaşayın.
Elinde dev sprey asetonlarla, sehirdeki masum insanlarin boynuna saldiran zombieleri hayal ettim bir an la

Elinde dev sprey asetonlarla, sehirdeki masum insanlarin boynuna saldiran zombieleri hayal ettim bir an la
Abi gerçekten çok tehlikeli. Bizim de gidon boğazımızda yer yer asetonlar var. Binlerce dansöz var.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Boya yapmak için öncelikle mevcut boya katmanını saf alüminyuma kadar kaldırmanız gerekir. Zımpara ile yapılabilir. Kumlama imkanı varsa daha iyi olur. Saf alüminyum gidon üzerinde bulunan oyuk gibi yerler adının ne olduğunu bilmediğim macunla kapatılıyor. Astar atıp üzerine suya sağnak yağışa ısıya UV ışınlarına vs dayanan bir boya bulmanız ve bununla boyamanız lazım. Fırın boyalar homojen yayıldığı için aşırı hoş gözüküyor. Tüm bunlar aşırı uğraştırıcı ve sonucu net olmayan işler. Benim tavsiyem 30-40 TL'ye beyaz gidon bandı alın ve gidonu güzelce sarın. Kelebek gidon veya dropbar için satıldığından flatbarlar için 3-4 kez değiştirme imkanınız olacaktır. Ben olsam öyle yapardım en azından 😂

Boya yapmak için öncelikle mevcut boya katmanını saf alüminyuma kadar kaldırmanız gerekir. Zımpara ile yapılabilir. Kumlama imkanı varsa daha iyi olur. Saf alüminyum gidon üzerinde bulunan oyuk gibi yerler adının ne olduğunu bilmediğim macunla kapatılıyor. Astar atıp üzerine suya sağnak yağışa ısıya UV ışınlarına vs dayanan bir boya bulmanız ve bununla boyamanız lazım. Fırın boyalar homojen yayıldığı için aşırı hoş gözüküyor. Tüm bunlar aşırı uğraştırıcı ve sonucu net olmayan işler. Benim tavsiyem 30-40 TL'ye beyaz gidon bandı alın ve gidonu güzelce sarın. Kelebek gidon veya dropbar için satıldığından flatbarlar için 3-4 kez değiştirme imkanınız olacaktır. Ben olsam öyle yapardım en azından 😂
Aluminyum ve kumlama cok iyi fikir ama arkadasin gidonu Karbon.

Geri