Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Giro d'Italia 2015

• Konuyu başlatan Anonim
  • Başlangıç tarihi
Bugünkü kaza çok kötüydü. Arkada kaza olunca açıkçası Greipel'in zaferine sevinemedim. Tekrar görüntülerinde içim kalktı desem yeridir.

• Beğen
Tepkiler: Özgür R
Scudo
Contador, ''Omzum yerinden çıktı ve ben de geri yerleştirdim ama podyumda tekrar yerinden çıktı ve o andan itibaren çok acı duydum, yapılan testlere bakarsan sadece çıkmış, tekrar çıkmaması için gerekli önlemleri alacağız, acıyla başa çıkabilirim. Yarın yarışmaya devam edeceğim, çünkü çok emek sarf ettim Giro için. İyimserim, ama etap başlangıcında göreceğiz kazanın etkilerinin ne kadar ciddi olduğunu.'' İlk başta takım menejeri dizinde de sorun olduğunu söylemişti ama bir problem olmadığını söylemiş Contador.

Omuz bisiklette ayak kadar olmasa da önemli çünkü gidonu tutarken bir baskı uyguluyorsunuz ama bu Contador için çok daha önemli çünkü kendisi normal bisikletçiler gibi selede oturarak çıkmıyor, kendisinin de söylediğine göre ayakta kendini çok daha rahat hissediyor ve omzunda bir problem olursa ayakta sürmesi imkansız hale gelir. Aklıma direk Tyler Hamilton (Nedense çok severim kendisini) geldi, o da TDF'de köprücük kemiği kırılmış bir şekilde yarışmıştı ve herkesi kendine hayran bırakmıştı. Ayrıca Giro'da da kürek kemiği kırık şekilde yarıştığı söylenir.

upload_2015-5-14_22-40-57.png

Ben kolu kirilan arkadasa epey uzuldum ya :( cok fena. Belki kariyerini etkileyecek.

Ah contador, ah! seni buyuk turlarda saglam vaziyette izleyemeyecek miyiz abi ya? gecen sene fransa da kaza yaptin, ayrilmak zorunda kaldin, vueltaya sakat gittin. ve simdi de bu kaza..

adamin yakasini sansizliklar birakmiyor, hem de en iddiali ve heyecanli oldugu bir donemde. gerci, contador bu gibi durumlardan hikaye yaratmayi da iyi beceriyor ama ben artik biktim abi.

su kazalar sogutuyor insani. eurosport'da onlarca reklam yayinlandi bisikletciler kendi agizlariyla bizi tehlikeye atmayin, dikkat edin gibilerinden. yine ayni seyleri yasiyoruz. hic mi akil fikir yok insanlarda, yuzlerce bisikletliyi tehlikeye surukluyorlar.

contador, buyuk ihtimalle yarin devam edecek. sukurki kirik yok demis, bu da olumlu bir durum sayilir. kendini baya baya zorlayacak belli.

@Ali Demir

Hadi geçen sene kendi hatasından düştü diyelim, bu defa bir tane hıyar yüzünden tepe taklak oldu.

Çok yazık oldu, bu haliyle zor gibi ama Contador bu belli olmaz yine de...

Yıllarca sebepsiz yere (muhtemelen hep sevdiklerimin rakibi olduğundan), hiç nasıl bindiğine, ne tür taktik uyguladığına, ne yaptığı ve ne söylediğine bakmadan sevmedim adamı. Daha dün de bir arkadaşa inşallah Giro'yu alamaz demiştim ama böyle değil. Gerek hiç ihtiyacı yokken son 3 km korumasına sığınmaya kalkışmaması, gerekse Tiralongo'ya hediye ettiği etabı izleyince duyduğum saygı bir anda sakatlığına duyduğum üzüntüyü arttırdı. Umarım bugün başlar ve tur sonuna kadar da devam eder. Aslında bu düşüş sadece onu değil rakiplerini de etkiledi. Bu saatten sonra sonuna kadar devam etse bile kaybederse mazereti olacak. Tıpkı kazananın karşısında her daim "Alberto sağlam olsa böyle olur muydu?" sorusunun olacağı gibi.

Bir de kaza ve Contador sakatlığı yüzünden gümbürtüye giden şahane bir Lotto-Soudal çabası ve Greipel galibiyeti var. Hiç bir şey olmasa Türkiye turuna katılımı ile bizi mutlu edişiyle sempatimizi kazanan Greipel ve takımı hiç kimseye şans tanımadı. Tebrikler.

Ben bisiklet sporunda tedbirlerin en alt düzeyde olduğunu hatta hiç olmadığını düşünüyorum.
Meşhur Paris -Roubaix yarışında olanları seyrederken gözlerime inanamadım.Tam bir dram-katliam yaşanabilirdi.Dünyanın en ünlü organizasyonlarından birisi.Yüz yıldan uzun süredir yapılıyor.Çok mu zor oraya alt-üst geçit yapmak veya dünkü yarışta seyircileri biraz daha uzakta tutmak.Sporcuların diz,dirsek omuz destekli giysiler giymesini şart koşmak.
Önce sağlık.

Contador yarisa basladi ama insallah bitirebilir. Omzu kotu ise ayakta surerken pek rahat edemeyecektir.

Bugün dinlesin de yarın ve pazar zorlayıcı iki etap var, yarın ki 1. kategori zirve ile bitiyor pazar günü olan ise etap ortasında geçilecek bir zirve var. Contador pembe mayoyu bırakıp, Zamana karşı etabı olan 14. etaba kadar farkın fazla açılmasına izin vermeden yarışmalıdır. Yarın kendisini zorlayabilir fakat pazar da dinlenebilir.

@Hasan Saylık Bugün koşulan etap Giro'nun 2000'den bu yana en uzun etabı ve kısa bir yokuşla bitiyor, yani süre kaybedebilir eğer önde gitmezse, bugün Aru'ya geçebilir mayo :( Zaten omuz iyileşmezse dağlara gelmeden bile 14'de 64 kmlik zamana karşıda turu kaybedebilir :(

Bakalim Aru ve Porte bu fırsatı nasıl degerlendirecek ?

Insallah el pistolero "dublesini" yapar.

• Beğen
Tepkiler: Gün A.
yahu bu adamlar kask haricinde hiçbir korumaları olmadan yarışıyorlar, çok büyük risk altındalar olacak şey değil neden korumalı kıyafet zorunluluğu getirilmiyor,bazı etaplarda seyirciden örülmüş bir duvarı yararak geçiyorlar, oradan biri çıkıp bir tekme savursa ne olacak,dünkü yarışta adamın kolu ters dönmüş yerde kıvranıyordu ben böyle bir görüntü başka hiçbir sporda görmedim olacak şey değil bu

Bende yeni farkettim 264 KM etapp mı olur ? Yarın 186 pazar ki etapta 215 km ,dünkü 183 km ile birleşince pazar günkü etapta sporcuların bitmesi normal gibi gözüküyor.

60 km bitti, azı gitti çoğu kaldı; 200 km. Ayrıca yağmur da yağabilir deniyor, bir de yağmur yağarsa bu etap ızdıraba döner herkes için. Bandiera, Boem, Mihaylov ve Negri 10 dakikalık avantajla kaçıyor ama daha 200 km varsa 20 dakika da fark olsa yakalabilirler...

Koruma olayına gelirsek bisikletçiler, bisiklet üzerinde olabildiğince hafif ve rahat olmaya çalışıyorlar, bu adamların bir tek korumalık, dizlik gibi şeyler giymeleri pek muhtemel gözükmüyor. Bu kelimeyi yazdığım için kendimden utanıyorum ama bisikletin ''fıtratında'' var bu olaylar. Seyircisiz bir bisiklet yarışı düşünülemez, bu kadar insan faktörünün dahil olduğu bir sporda da bu tür kazalar malesef normal karşılanabiliyor. Dediğiniz gibi bariyerler, duvarlar örmek ilgiyi ve seyir zevkini azaltır. Elbette önlemler alınmalı ama dediğiniz önlemler pek mümkün gözükmüyor kanımca. Ancak seyirciler bilinçlendirilebilir ama orada da bazen heyecan bazen de alkol bilinçli bir insanı bile böyle hatalar yapmaya itebiliyor. Daha geçtiğimiz sene bir seyirci, yardım edeyim derken yokuştu sporcuyu itti ve sporcu düşerek belki de kariyerinin en büyük zaferinden olmuştu.

@taner07 Bongiorno'ydu düşen. Ekran başında hem ben hem de hanım deliye dönmüştü.

Geri