Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Hangi balata?

Okumanızı tavsiye ederim. Ben uzun süredir metal balata kullanıyorum. Rotorları çabuk eskitiyor ama performansından memnunum.

(link)

• Beğen
Tepkiler: BilalKorukcu
Scudo
Okumanızı tavsiye ederim. Ben uzun süredir metal balata kullanıyorum. Rotorları çabuk eskitiyor ama performansından memnunum.

(link)
asla bitmeyecek bir tartismadir bu... Ben sahsen resin'ciyim, hem ses yapmiyor hemde rotorlarim daha uzun sure dayaniyor, 25 kg'lik downhill ebike'imda asla bir sikinti yasamadim bu zamana kadar. Zaten bence resin (organic) veya metallic pad seciminden ziyade pistonlarinin esit ve duzgun calisiyor olmasi, sistemde hava olmamasi yani ozetle frenlerin bakimli olmasi cok daha onem arz ediyor.

• Beğen
Tepkiler: ratm ve PuncherZ
asla bitmeyecek bir tartismadir bu... Ben sahsen resin'ciyim, hem ses yapmiyor hemde rotorlarim daha uzun sure dayaniyor, 25 kg'lik downhill ebike'imda asla bir sikinti yasamadim bu zamana kadar. Zaten bence resin (organic) veya metallic pad seciminden ziyade pistonlarinin esit ve duzgun calisiyor olmasi, sistemde hava olmamasi yani ozetle frenlerin bakimli olmasi cok daha onem arz ediyor.

Resin balataya da hiç bir itirazım yok onlardan da çok memnumdum. Metalde ki frene bastığımdaki fızz sesini seviyorum. Kullandım sistem özelinde (Duraace R9170) metal balatanın ilk tepkisi biraz daha keskin oluyor, o da hoşuma gidiyor.

• Beğen
Tepkiler: BilalKorukcu
Merhaba, balata fiyatları uçmuş gitmiş. Shimano k03s alternatifi çok pahalı olmayan balata önerisi olan var mıdır? Birde organik balata yerine metalik balata kullansam artı ve eksi yönleri benim için ne olur?

Oldu

Son düzenleme:
Bunu alabilirsin. Shimano ya fren kolu ve kaliperi dışında para yok bundan sonra.
n11'den Monero RC-10 Bisiklet Disk Fren Balatası Köşeli - Gri seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!
(link)
Öneriniz için teşekkür ederim. Fakat fren grubu gibi hayati parçalarda, orijinal markanın farklı alternatif modelini tercih etmek isterim.

• Beğen
Tepkiler: Samsam
Öneriniz için teşekkür ederim. Fakat fren grubu gibi hayati parçalarda, orijinal markanın farklı alternatif modelini tercih etmek isterim.
Aliexpress te bucklos markalı balatalar sizi memnun eder diye düşünüyorum. Sizinle aynı fikirde olmama rağmen fiyatı uygun olduğu için shimano b03s in muadili olarak deneyeyim dedim ve memnun kaldım. Fren performansı shimano ile aynı. Sürtünme sesi shimanoya göre biraz fazla. Fakat gıcırtı ötme gibi sesler çıkarmıyor.

• Beğen
Tepkiler: Samsam
Benim de bir sıkıntım var balatayla ilgili, dağ bisikletimin balatalarını artık değiştirsem mi diye bir fikrim vardı, bazı bisikletçilere sordum bizde böyle balata yok dediler. Bisikletim rockrider st520. Sadece decathlonda bulabildim zaten oranın ürünü diye muhtemelen ama pahalı geldi. Benzer ama aynı olmayan bir balata alsam takabilir miyim acaba, yuvasına oturması yeterli mi yoksa illa aynı mı olması gerekiyor?

J02a icetech balata kullanıyorum arka taraf bitmek üzere ben de muadil arıyorum bisiklet balatasına araba balatası parası vermek can sıkıyor

Geri