Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Havlu attılar

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.139
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
Bisikletcilerimiz yarışa başlar başlamaz havlu atmıslarmış. Buradan federasyonumuza hürmetlerimi iletiyor federasyondaki bütün gaytan bıyıklı federellerin bıyıklarına olan saygılarımı sunuyorum. Alta da rahmetli talat tuncalp in olimpiyatta kaza nedeniyle yarıstan cekilmesi sonrasında aglamasının videosunu koyuyorum.

Son düzenleme:
Scudo
Onların eminim gerekli açıklamaları vardır. Ekşide sporcuları yerden yere vurmuşlar. Kimse oraya kadar gidip rezil olmak pahasına pes etmek. Açıklama dinlemek lazım. Elbette üzücü durum ama sporcular için değil, federasyon ve Türkiye adına üzücü bir durum.

Onların eminim gerekli açıklamaları vardır. Ekşide sporcuları yerden yere vurmuşlar. Kimse oraya kadar gidip rezil olmak pahasına pes etmek. Açıklama dinlemek lazım. Elbette üzücü durum ama sporcular için değil, federasyon ve Türkiye adına üzücü bir durum.
Gerekli açıklaması seçilen 2 sporcumuzun parkura uygun sporcu olmayışı. Sporcularımızda bir sorun yada suç yok onlar kendilerine verilen görevi en iyi yapmaya çalıştıklarından hiç şüphem yok. Sorun parkura uygun olmayan 2 sporcuyu seçen federasyon ve zihniyette.

Gerekli açıklaması seçilen 2 sporcumuzun parkura uygun sporcu olmayışı. Sporcularımızda bir sorun yada suç yok onlar kendilerine verilen görevi en iyi yapmaya çalıştıklarından hiç şüphem yok. Sorun parkura uygun olmayan 2 sporcuyu seçen federasyon ve zihniyette.
Barajı geçebilenler gitmiyor mu zaten?

Bu ekşicilerdeki her şeyin uzmanı olma özelliği harika. Şu yorumlara bakın: (link) Bir konu hakkında bilgin yoksa sus, her şeye yorum yapmak zorunda değilsin sevgili ekşici.

Ahmet Örken Türkiye zamana karşı şampiyonu, Onur Balkan ise yol yarışı şampiyonu. Bu iki sonuçdan dolayı seçtiler sanırım. Mustafa Sayar daha iyi bir sonuç elde edebilirdi ama onun da doping geçmişi var, seçilmemesinde o etki etmiş de olabilir.

Anladığım kadarıyla sporcularımız turistik gezi olarak veya harcırah almak için Japonya'ya kadar gittiler. İkisinin birden hiç bir varlık gösteremeyip ilk yokuşun başında yarıştan çekilmelerinin başka açıklaması benim aklıma gelmiyor. Kimse "parkur uygun değildi" falan demesin; yarışı bitiren 85 sporcu var, birisi 80 kiloluk Yunan sprinter Tzortzakis.

2016 olimpiyatlarına da aynı muhteşem kadro ile katılıp aynı sonucu almıştık bu arada.

Daha ağır yazardım ama banlanmamak için bu kadarını yazıyorum...

Anladığım kadarıyla sporcularımız turistik gezi olarak veya harcırah almak için Japonya'ya kadar gittiler. İkisinin birden hiç bir varlık gösteremeyip ilk yokuşun başında yarıştan çekilmelerinin başka açıklaması benim aklıma gelmiyor. Kimse "parkur uygun değildi" falan demesin; yarışı bitiren 85 sporcu var, birisi 80 kiloluk Yunan sprinter Tzortzakis.

2016 olimpiyatlarına da aynı muhteşem kadro ile katılıp aynı sonucu almıştık bu arada.

Daha ağır yazardım ama banlanmamak için bu kadarını yazıyorum...
Devletin malı deniz.

Tırmanışlı rotaya aero bisiklet ile gittikleri yönünde bir bilgi geldi. Keşke federasyon gelip burada bir konu açsaydi, yardımcı olurduk kendilerine.
256 kmlik o rotayi bitirebilecek belki onlarca bisikletçi taniyorum. Keşke onlara şans verseydiniz.

Biz bu bisikletçilere ne verdik ki
Ne istiyoruz???
Bu sporcuların değil alt yapıya değer vermeyen görevlilerin suçu .
Eminim ki onlarda giderken sonlarının ne olacağını çok iyi biliyorlardı.

Şimdi, genelde bir işe niyetlenen 100 kişi varsa, bunlarda 20si yetenekli ise, mantık olarak bu 20nin tercih edilmesi gerekirken..... devamını yazmaya gerek var mı?

80 milyonluk Turkiye yetenekli, kabiliyetli gençlerin egitim (öğütüm) sistemi sebebiyle yanliş yönlendirilerek öğütulülerek çöp olduğu bir ülke.

80 milyonluk Turkiye yetenekli, kabiliyetli gençlerin egitim (öğütüm) sistemi sebebiyle yanliş yönlendirilerek öğütulülerek çöp olduğu bir ülke.
Yanılıyorsunuz. Yetenekli ve kabiliyetli anne ve babalara sahip gençlerin, avrupa eğitim ve kültürü ile harmanlandığı ve batıya gereken beyin gücünü sağlayan ülke Türkiye.

Yanılıyorsunuz. Yetenekli ve kabiliyetli anne ve babalara sahip gençlerin, avrupa eğitim ve kültürü ile harmanlandığı ve batıya gereken beyin gücünü sağlayan ülke Türkiye.
Sonuçta çöp oluyor işte.☺

Söz konusu 2 sporcu, ülkemizin en iyi sporcuları, bunu tartışmaya gerek bile yok yukarıda forumdaşlar zaten bahsetmiş.
Bu olimpiyat yarışında alınan sonucun yüzümüze vurduğu şey tam olarak şu: Bizim en iyilerimizle, diğer ülkelerin en iyileri arasındaki devasa fark :naslyany:
İnsanın tüylerini ürpertiyor

Bu konuda yanlış düşünüyorsunuz. Biz o gençleri ya buraya küstürüp gönderiyoruz ya da orada tutunamayacaklar gitmiş oluyor. Gönlü bizde kalsa oralara gitmesi sorun olmaz.
Şimdi pogacar gibi bir bisikletçimiz olsa Ineos istese gitse, ama bir ayağı da burada olsa, senede bir kaç gün gelip buradaki takımlarla antrenmana çıksa, ya da milli bisiklet turumuzun favorisi olarak gelse yarışsa kötü mü olur? Ama bunun olabilmesi için orada tutunabilecek kadar enternasyonel bakış açısına sahip olabilmesi ve buraya küsmeyecek şekilde de burada bağları olabilmesi gerekir. Genelde ikisinden birisi olamıyor.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Geri