Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Havlu attılar

39 milyonun 2-3 milyonunu ancak spora harcıyorlardır...
Sanmam o kadar harcadıklarını. O kadar harcasalar adamların altında mekanik grup setli bisiklet olmazdı.. Şimdi bazıları antrenman bisikleti onlar diyecek.. Bakın bakalım diğer ülkelerin antrenman bisikletleri nasıl!

Scudo
Ne oldu Paşinyanlar, yazıp yazıp duruyodunuz. Eliniz ağrımadı mı daha.
Demiyonuz mu zırt pırt Reyiz otokratik lider, baskıcı diye.
Gördüğünüz gibi değilmiş.
Eğer totaliter bir ülke olsaydık, spora değer verirdik.
Hiç bilmiyonuz mu eskiden Doğu Almanların, Sovyetlerin her türlü spor branşında ne kadar başarılı olduklarını. Spordaki başarılarını propoganda aracı olarak hem kendi halklarına hem rakip siyasi düşünceye karşı nasıl kullandıklarını. Başarılı olabilmek için çok çalıştıklarını ya da bu uğurda gerekiyorsa her türlü dopingi sahtekarlığı yaptıklarını.
Putin'in Team Katusha'ya, Kazakların Astanaya harcadıklarını, akıttıklarını hiç görmediniz mi?
Reyiz hangi birini yaptı. Sorarım size Paşinyanlar
Sonra da bir çoğunuz Reyiz'e utanmadan dikdatör diyonuz.
Reyiz diktatör olsaydı bir kararname çıkarır, Ahmet'e Fuji dağının eteklerinde Ağrı Dağın eteğinde türküsünü tersten okutturur, dötünü keserdi. Sıkıyosa yarışı bıraksın.

Ne oldu Paşinyanlar, yazıp yazıp duruyodunuz. Eliniz ağrımadı mı daha.
Demiyonuz mu zırt pırt Reyiz otokratik lider, baskıcı diye.
Hiç bilmiyonuz mu eskiden Doğu Almanların, Sovyetlerin her türlü spor branşında ne kadar başarılı olduklarını. Spordaki başarılarını propoganda aracı olarak hem kendi halklarına hem rakip siyasi düşünceye karşı nasıl kullandıklarını. Başarılı olabilmek için çok çalıştıklarını ya da bu uğurda her türlü dopingi sahtekarlığı yaptıklarını.
Putin'in Team Katusha'ya, Kazakların Astanaya harcadıklarını, akıttıklarını hiç görmediniz mi?
Reyiz hangi birini yaptı. Sorarım size Paşinyanlar
Sonra da bir çoğunuz Reyiz'e utanmadan dikdatör diyonuz.
Reyiz diktatör olsaydı bir kararname çıkarır, Ahmet'e Fuji dağının eteklerinde Ağrı Dağın eteğinde türküsünü tersten okutturur, dötünü keserdi. Sıkıyosa yarışı bıraksın.
Aaaaa! Neler diyorsunuz böyle Süleyman bey!

Aaaaa! Neler diyorsunuz böyle Süleyman bey!
Galatasaray neden başarılı oldu. Sporcuları çok mu iyiydi. Fatih Terim gibi otoriter bir lider sporcuları muma çevirip başarıya götürmedi mi?
Bizimkilere fasülye bile çok verecen kızılcık şerbetini. Bak ne oluyo.
Sonra bir de karşılama yapıyorlar, yensen de yenilsen de diyorlar. Hadi ordan
Perinçek'e kim yetişebilir. :D

Şaka maka yapılmışı da varmış gerçekten 😳

(link)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Demek ki totaliter rejim, otokrat liderlik, diktatorluk, halka zulum ve siddet iyi bir sey. Bunu mu öğrendik :mad:
Egitim, istikrar, liyakata göre gelmiş yönetimler, dogru secilmiş ve iyi yetiştirilmiş sporcular, dogru secilmiş ekipmanlar gerekmiyor öyle mi?
Bravo o zaman!

Üstat, rahmetli Paul McCartney, Stevie Wonder ile ne güzel söylemiş 1982'de,

"Ebony and IRONY, live together in perfect harmony"

Savaşı kazanmak istiyorsan ,barış zamanında savaşa hazırlık yapman lazım. Teknolojik ve lojistik olarak zamanın gerisindeysen ,temel beden disiplinlerinden uzaksan,taktiksel eğitim eksiklerin varsa,mental olarak zor zamanları atlatamıyorsan savaş alanında yığılır kalırsın.
Başarılı olmak istiyorsan hedef belirlenip,uygun çalışma şartlarını oluşturarak,en iyi programı işletmek zorundasın.
Bisiklet fedarasyonundan bağımsız bir Ordu Milli Bisiklet Fedarasyonumuz olsa emin olun gençlerimiz daha başarılı olurdu. Nişanın iyi değilse hiç bir komutan seni cephede Keskin Nişancı olarak değerlendirmez. Askeri başarı ve liyakat bunu gerektirir. Aksini yaparsan yem olursun.
Sporcularımız çok kazanmayabilirler, maddi olarak aç bırakılmış olabilirler. Kazanım elde edememeleri demek manevi olarak aç kalmadıklarına işaret ediyor. Asıl üzücü olan bu.
Laf olsun diye söylemiyorum, Fedarasyon Başkanı ben olsaydım , fuji kesmez sporcularım Everestin tepesine çıkıp downhill yaparlardı.
Sporcularımızı kesinlikle suçlamıyorum. Bağımsız hareket edip kendi tarzlarını sahaya koyamıyorlar. Zor şartlarda türlü müdahalelere katlanarak birşeyler yapmaya çalışıyorlar.
Olaya Baba mantığından yaklaşırsak, evlatlarımızın zayıf düştüğünü gördük. Evlatlarımıza sövmek veya dövmek yerine ,ayağa kalk yavrum işini yarım bırakma demeyi bilmeliyiz. Baba yolu gösterecek gençler ise babanın emeğini ziyan etmemek için doğru yolu bulacak. ŞAM Babasıysan evlatlarından 3'ün 1'ni alırsın.
Ülke mantığıyla yaklaşırsak, Bisikletlilerin kaza diye katledildiği ve dışlandığı bir ülkede Olimpiyatlarda başarısızlık normal bir sonuçtur. Olimpiyatlara sporcu göndermek ise muhteşem bir olaydır. 😍
Son olarak başlığı açan @mehmetsunu Ağabey havlu atmak tabirini kullanmış. Doğru bir başlık atmış. Havluyu boksör atmaz , teknik direktörün atar. Başarısızlık yanlış yönetim ve teknik ekibin ürünüdür.

Rahmetli Paul McCartney mi? Kalp krizi geçirdim mesajınızı okurken. Niye öldürdünüz sapasağlam adamı?
Bu ileriye dönük bir beklenti, bir istektir. İnşallah ölümden önce imana-islama gelerek ahiretini kurtarsın demek istedim.

Beatles fan club...

• Hahaha
Tepkiler: Sadettin Z.
Bu iki bisikletçimiz için antrenman eksikliğinden bahsetmiş herkes. Yahu Ahmet Örken profesyonel bisikletçi değil mi?
Malezya'nın Sapura Cycling takımında yer alıp bir dolu uluslararası yarışa katılan başkası da ben mi yanlış hatırlıyorum? 🤔

Bu iki bisikletçimiz için antrenman eksikliğinden bahsetmiş herkes. Yahu Ahmet Örken profesyonel bisikletçi değil mi?
Malezya'nın Sapura Cycling takımında yer alıp bir dolu uluslararası yarışa katılan başkası da ben mi yanlış hatırlıyorum? 🤔
Profesyonel Bisikletçi değil.

Yahu Ahmet Örken profesyonel bisikletçi değil mi?
Ahmet Örken, hep bana nedense Sofuoğlu'nun bisiklete binen versiyonu gibi geliyor. Sofuoğlu kurt, gemisini yüzdüren,geleceğini yapan versiyonu. Örken ise gaza gelip geleceğini yıkan versiyonu.
Hep karşılaştırırlar ya Nuri Alço ile Coşkun'
Sofuoğlu, Nuri Alço gibi.
Örken ise Tecavüzcü Coşkun demiyorum bak, Coşkun'un ağına düşürdüğü güzel köylü kızı gibi.

Çok yazık etti bu Örken kendine.
İsrail takımının zamanında Giro'ya yolladığı takımda rahat rahat yarışabilecek, birçok İsrailli sporcudan çok daha iyi sporcuydu.Ben bu sporu az biraz biliyorsam, ki bildiğimi düşünüyorum, çok yazık etti kendine.

Bu konuda yanlış düşünüyorsunuz. Biz o gençleri ya buraya küstürüp gönderiyoruz ya da orada tutunamayacaklar gitmiş oluyor. Gönlü bizde kalsa oralara gitmesi sorun olmaz.
Şimdi pogacar gibi bir bisikletçimiz olsa Ineos istese gitse, ama bir ayağı da burada olsa, senede bir kaç gün gelip buradaki takımlarla antrenmana çıksa, ya da milli bisiklet turumuzun favorisi olarak gelse yarışsa kötü mü olur? Ama bunun olabilmesi için orada tutunabilecek kadar enternasyonel bakış açısına sahip olabilmesi ve buraya küsmeyecek şekilde de burada bağları olabilmesi gerekir. Genelde ikisinden birisi olamıyor.
Buda olmaz , ineos sana o kadar parayı , kafana göre yarışasın diye vermez , onlara çalışacaksınız . Gidelim bu ineosun artranörlerini getirelim veya bir bileni bulalım , yine olmıyacak , sebebi ise bütün spor dallarında aynı mantelitenin baskın olması , "saldım çayıra mevlam kayıra" ...

Geri