Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Helo turist no problem

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.096
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dostlar selam
2 hafta önce başıma gelen eğlenceli diyaloğu yazmak istedim.
Bisiklete yeni başlayan bir kardeşim ile iki hafta önce cumartesi günü Yeşilköy de buluştuk ve yavaş yavaş Eminönü istikametine pedalladık. Acıkan karnımızı doyurmak için Bambi büfenin önüne geldik.
Bisikletlerimizi yaslamak için büfenin hemen yanındaki duvar yöneldik. bisiklete biraz uzak kalacağımızdan üzerindeki aksesuarları götürüler mi bu mesafeden bisiklete hakim olur muyuz diye düşünürken büfenin yanında oturan amca helo turist no problem dedi. Tabi biz tepki vermeyince bunu 4-5 kez tekrarladı.
Bize söylediğini fark ettikten sonra ,dayı Türküm ben ne turisti deyince;
Ne bileyim, kafanızda kask gözlük birde bu yaşta bisiklete binen adam görünce turist sandım.
Tebessüm edip kaşarlı dürümleri gömdük.
Gülelim mi ağlayalım mı ?

Scudo
Türkiyenin her yerinde böyle garib bir durum yok :D Özelliklede küçük çocuklar yanlarından geçerken helloooo hello diyor :D

Ağlayalım bence bu milletin cahilliğine.

Böyle böyle alışacak, öğrenecek insanlar.

Türkiye'de insanlar arabalarının marka ve modellerine göre hayatta yer edinmeye çalışıyor bisiklette neymiş. Bu durumun değişeceğinide zannetmiyorum.

Biraz sarışın ve açık tenliyseniz başınıza çok gelir bu bir yere tatile gittiğimde çoğu zaman bana da ingilizce başlıyorlar menüyü anlatmaya :) sadece komik bir durum oluyor garsonun ingilizce anlattığı menüyü sabırla dinledikten sonra Türkçe cevap vermek :)

• Beğen
Tepkiler: Deniz A
Milletimiz her durumda yardım etmeyi ve turistleri ayrıca onlarla diyaloğu çok seviyor.

Yeter her seye ağlıyoruz, ben güldüm valla :D

:)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xft1/v/t1.0-9/10175010_10202731568543912_181346590159195100_n.jpg?oh=83a5621bdf14e0c09665814f0e1c15a2&oe=55CDF477&__gda__=1436325910_bc37cf240602e2fbd105175b9cfad918

Banada mahalledeki teyzeler 40 yaşına geldin hala bisiklete mi biniyorsun diyolar.... olur öyle şeyler diyip geçiyorum :)

Benim eşim bile bu yasta bisiklete mi binilir deyip duruyor. Bende ne varmis yasimda dur daha bu baslangic diyip geciyorum :)

Geri