Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Hicri Yılbaşı

Scudo
aslında bilenler biliyor.
mesela dün yatsı namazı her zamankinden daha kalabalıktı.
cübbeli ahmet hocanın konuşmasına katılmıştım geçen hafta. çok önem veriyordu muharrem ayının 1.gününe yani hicri yılbaşına.
hristiyan bayramını kutlatıyorlar müslümanlara ,ama bizim hicri yılbaşımızdan haberleri yok çoğu kişinin diyordu.
herkesin kutlu olsun. bu arada 7 ocak günü aşure günü . oruç tutmak isteyenler unutmasın.

Muharremin 9-10 veya 10-11'i tutulması gerekir çünkü Yahudiler de 10'unda tutarlarmış

Bu arada aşure günü 7 ocak olmaması lazım Muharremin 10'u 26'sına denk geliyor. Seninki geçen senenin sanırım:)

Biraz geçte olsa...Hicri yılbaşınızı dua, uzun ömür , sağlık ve helal kazaçla geçirmemiz temennilerimle; Allah razı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Fatih GEZER
evet. ben cep telefonuma bakıp söyledim 7 ocak diye. o dpğal olarak 2009 u gösteriyor.
yanlışlık için özür dilerim. diyanetin sitesinde 16 aralık olarak gösteriyor.yani geçmiş.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Fatih GEZER
Teşekkürler... Sizinde hicri yılınız kutlu olsun

Cümleten hepimizin Hicri yılbaşı kutlu olsun.2011 herkeze sağlık huzur başarı mutluluk bol kazanç versin.Nice yıllara bisikletforum ailesine..

• Beğen
Tepkiler: Faruk ÇUBUKCU
Paylaşım için ayrıca teşekkürler...

Malumunuz üzere,böyle manevi değeri olan günleri,toplum olarak unutmaya başladık:(

Tüm Müslümanların yeni yılı hayırlara vesile olur inşallah...

• Beğen
hicretin 1432. yılı nın 2. günündeyiz

tüm müslüman aleminin yeni yılını tüm içtenliğimle kutlar,
yeni yılımızın tüm islam alemine gecmıs yıllardan daha hayırlı olmasını dilerim

• Beğen
Geri