Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Hidrolik fren balataya sürtüyor

zeki aslan

Üye
Tepki
15
Arkadaşlar bisikletimi yeni aldım. İki saat kullandım şimdiye kadar. Arka frende hiç bir problem yok. Ama ön frende disk maşaya yakın olan(soldaki)balataya dayanmış durumda ve sürekli sürtüyor. Bu durumu yaşayan ve çözümünü bilen var mı acaba?

• Beğen
Tepkiler: ali tekintüre
Scudo
sürten kaliperi adaptöre bağlayan vidaları cok hafif hareket edicek sekilde gevşedin o fren kolunu iyice sıkın ve sıkılı şekilde o vidaları tekrar sıkın sonra 2-3 kere freni sıkın bırakın problem cözülcekdir

Teşekürler Alkan Bey, akşam evde önerinizi deneyecem. Benzer önerileri okumuştum. Bir kaç tane de video izledim

• Beğen
Tepkiler: Alkan Koç
@zeki aslan

Bir dahaki sefere kendiniz yapmayın derim, daha alalı 2 saat olmuş ve öyle bir problem varsa geri götürün ve ayarını yaptırın, yanlış bir harekette garantiyi bozabilirsiniz, usta değilsiniz sonuçta. 1 ay içinde sorun çıkarırsa bu tarz kesinlikle aldığınız yere gidin ve ya servisine gidin ve düzelttirin. 1 ay içinde ayar problemleri yaşayabilirsiniz çok normaldir.

her küçük ayar probleminde servise gitmek bence o kadar iyi bir yöntem değil.
küçük ve basit ayarları bence kullanıcı kendisi de yapabilir.
hem deneyimi olur...
bu kadar küçük müdahalede servis dışı kalmaz...

İşlem basit bir işlem olduğu için yaptım aslında. Daha ciddi bişey olsaydı elimi sürmezdim tabi. Basit sorunları kendimiz halletmeyi öğrenmeliyiz ama büyük problemleri servise götürmek lazım. teşekkürler arkadaşlar uyarılarınız için

@Burhan Özyılmaz

eğerki problemin aynı ise yap problemin cözülcekdir

@Taner Erinmez

taner bey hiç bir firma 2 vida gevşetip sıktık diye garanti dışı bırakmaz sizin dediğiniz gibi olsa o zaman her teker patladıgındada garantiye götürelim isterseniz bisiikleti komple sökün geri kurun o dediğiniz olay elektronik eşyalarda gecerlidir

@Taner Erinmez

Alt tarafı bir vida gevşetip sıkıyorsunuz. Siz sele yüksekliğini ayarlamak için de servise götürürsünüz bisikleti

• Beğen
Tepkiler: A.Kadir Ünal
Sorun basit olabilir ama alınalı 2 saat olmuş bir bisiklette böyle bir problem var , yapılabilecek birşeyken fren kaliperinin vidaları yalamadır belki sizde ellerseniz servis "-bunu yalama yapmışsın" diye kabul etmemezlikte yapabilir. Ama bende kendim ayarlama yaprdım öyle bir durumda :D

Geri