Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Hidrolik Kablo Kısaltmak

M.Fatih Ertürk

Aktif Üye
Tepki
14
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar zaman ayırıp baktığınız için TEŞEKKÜR EDERİM

Öncelikle Merhaba

Benim Ön Fren kablosu uzun yani sıkıntı verecek sekilde bunu kısalmanın yolu var mıdır ?
Adıyamnda olduğum için hiç bir bisikletin yetkili servisi yok ve olsada gerçek anlamda bilmiyorlar..
Bu alanda kendime güveniyorum tamir yapabilirim ama bir türlü ne ile keseyim nasıl yapayım bir türlü çare bulamadım forumdada yok..
shımanodan da kılavuz bulamadım...

Yardımcı olurmusunuz..

Scudo
Bunu takanlar nasil taktiysa, kisaltma olanagi tabii ki var. Fakat dogru yapamazsaniz yeniden havasini almak, veya doldurmak gerekecektir. Bazi parcalarda yenilense iyi olur. Eger Adiyaman' da bunlari yapabilecek bisikletci yoksa, önce bu techizati saglamaniz lazim. Ne marka, hangi model, biraz arastirin, google, youtube... yeteri kadar bilgi toplayin! Sonra sorunuz acikliga kavusunca, dogru ve yardimci cevaplar gelecektir.

Örnegin burada bir video var ama Almanca! :(

Merhaba;

Marka model verebilir misiniz?

böyle videodaki kolay olacağını bilsem yapardımda tam bozarız sonra :) benim bisikletinde acayip uzun sarmaşık gibi ön tarafında
kısalınca fren gücündede artı yönde faydası olur sanırım

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar
@Mehmet Harman
Aynen videodaki gibi yaparsan yanlis bir sey yapmasin. En kötü ihtimal bi havasini almak olur. Kendine bu konularda güvenmelisin, eger ben bunu yaparim diyorsan basaririsin ki biz sana güveniyoruz. Biraz cesaretini topla ve dene bak basaracaksin. Ama kendinden emin degilsen ve güvenmiyorsan hic baslama. :in:

Korkmam ben yaparım ama mineral yağı bekliyorum gelsin yapayım sonucu paylaşırım

Blade III cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@gurkan

teşekkürler buda iyi oldu

peki tectro yağ mineral m446 ya uyar mı ?

Shimano Magura mineral yag kullanir. Digerleri icin bir sey söyleyemem. Yanlis yag kullanirsaniz, contalari yiyebilirsiniz, benden söylemesi-yazmasi- ! :(

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez
ben geçen cumartesi total lhm plus yağ koydum. şu anda bir sorun yok litresi 30 tl shimano br 445 fren setim bende bahsettiğiniz yazıyı okuduktan sonra karar verdim.

abi bende yeni aldım deore br m 595 hava yaptı. ve elimde yağda yok kablosu 60 cm uzun ön taraf onu kessem, artan yağ ile de havasını alsam. daha 2 gün oldu alalı elimde kalmasından korkuyorum kesme işlemini ne ile yapmalıyız

tamamdır Tectro yu gönül rahatlığı ile kullana bilirsiniz bire bir aynı hemde bleed kit hediye :)

@berkay onaylıı
elinde yeni başlık varsa kork ma ben yaptım allahtan başlıh vardı contaya dikkat zarar görmesin sapasağlam on numara 5 yıldız

@mfe02

yaptım çok basitmiş. korkulacak bir şey yok hatta kaliperi ve tekeri bile sökmeden yaptım :D

@berkay onaylıı

Bendr de sorunsuz olmuştu çok kesmedim satışta problem olmasın diye

Selamlar, yeni konu açmak yerine burayı hortlatayım istedim.
Yeni fren seti aldım kabloları uzun geldi. (link) anlatılanları uyguladım. Kabloları kısalttım Sonrasında fren kollarında yağ haznesinin alt kısmından yağ sızdı. Yağın sızma yeri kablonun uç kısmı değil yağ hazne kapağının orası.
Sizce sıkıntı nereden kaynaklı olabilir.

@emrehan. bende kısalttım ama bir sorun çıkmadı. Sizde yağ ekleme yerinden mi yağ sızdı? Yani üstteki vidadan?

@emrehan. yağ sızan yerin bir resmini atın bakalım. Yardımcı olalım.

Bunu turkce.ve.gorsellerle basitce.anlatan.bi yazi yazssaniz harika olur

• Beğen
Tepkiler: 𝕥𝓪lℍค
Geri