Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Hidrolik Kablo Kısaltmak

Merhaba Atalay,

sen yanlis anlamissin galiba, arkadas ek yapmak istemiyor. Üzerindeki hortumlari cikartip yerine daha uzun tek parca hortum takmak istiyor. HD Fren hortumunu zaten istesen de ek yapamasin, bu mümkün degil.
hmm gidon yükselince hd hortumu kısa kalacak o yüzden uzatması gerekiyor diye algıladım galıba abi :D

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez
Scudo
tecrübeniz yoksa pek bulaşmayın, bir bisikletçiye göstermekte fayda var. ben ilk denemelerde diske yağ bulaştırıp pedleri de ziyan etmiştim.

sıkma vidasını standart anahtarla vs sıkmayın, onun için bile küçük anahtar gerekiyor çünkü klasik anahtarla sıkmanız gereken yeri kaçırabiliyorsunuz ve iğne kolun içinde kırılabiliyor. başıma geldi.

ihtiyacınız olan liste bu;

- bir çift yağ iğnesi seti
- tahminimce 8 numara olan ince bir anahtar
- frene uygun dönüştürücü
- yağ için şırınga
- tekniğe göre bir adet huni, iki adet şırınga ile de denenebilir.
- hidrolik yağı
- pistonların arasına koyulan parça
- bisikletiniz kabloları içeriden geçen inat bir model ise kablo geçirme aparatına ihtiyacınız olabilir
- yeni hidrolik kablosu, çin menşeli olanlardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

çin den sipariş verdiğim hidrolik disk fren yağ kitleri birkaç haftada çöp oldu, tavsiye etmem.

bu kadar zahmete girmek yerine bir bisikletçiye danışmak daha mantıklı. çok kısa değilse hiç denememenizi tavsiye ederim. fren kolu hissiyatı da bir miktar değişebilir, havayı düzgünce çıkarmak tecrübe ister.
mesajınsizin için yazdım, ayrıca sizdeki frenler için bh59 kabloya ihtiyacınız var.

• Beğen
Tepkiler: Arena ve ratm
Ek parça kullanmamanızı şiddetle tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Arena
tecrübeniz yoksa pek bulaşmayın, bir bisikletçiye göstermekte fayda var. ben ilk denemelerde diske yağ bulaştırıp pedleri de ziyan etmiştim.

Yok ben mümkün değil yapamam, fakat arabada da bisiklette de, tamir veya bakıma gitmeden önce ilk olarak parçaları tedarik eder, öyle giderim.

Bu arada arkalar için 1700 ve 2000 mm seçenekleri var. Gidon geldi. En iyisi yarın kabaca bir ölçüm yapayım.

Ek parça kullanmamanızı şiddetle tavsiye ederim.

Ek de kit olarak satılıyor, ancak fiyatı sıfır kablo setiyle aynı. O yüzden değerlendirmedim bile.

• Beğen
Tepkiler: awakening
Cannondale Cruise Control gidonu taktım. Böylece gidon 100 mm. yükselmiş oldu. Gidonu 40 mm. yükseltip 35 mm. geri çeken gidon boğazını almaktan şimdilik vazgeçtim. Süreyim, ona göre karar vereceğim. Kablolar kafi geldi. Sanırım +40 mm'yi de kaldırır.

Bu konuyla alakalı son bir sorum var. Gidon boğazının altında iki adet yüzük (spacer) var. Bunlardan iki tane daha eklemek mümkün olur mu? Açıp mı bakmak gerekir?

20231206_220328.jpg

20231206_220337.jpg

...Gidon boğazının altında iki adet yüzük (spacer) var. Bunlardan iki tane daha eklemek mümkün olur mu? Açıp mı bakmak gerekir?

312387 dosyayı görüntüle

312388 dosyayı görüntüle

2 tane 1 cm daha eklenirse gidon boğazının alt kısmı şaft borusunu sadece üst kısmından çok az tutar, son derece güvensiz olur. En fazla bir tane yarımlık ekleyebilirsiniz ki o bile iyi değil. İstediğiniz yükseklikte gidon yükseltici alıp güvenle kullanabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Arena
Geri