Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Hüsranlı ama bol anılı yarım bir tur hikayesi

Ben de soğuk ve yağmuru sevmediğim için (kısa yaz yağmurlarına veya sonbaharda mevsimine uygun yağan uzun yağmurlara lafım yok) kendi kısa turumu selanik dedeağaç arasını temmuz belirlemiştim. Sıcaktan piştikçe kendime denize atarım diyordum. İlk gün km hesabı yanlışlığı sonucu 130 km yi durmaksızın yağan yağmur altında tamamlarken son 5km kala arka lastiğin patlaması ile ben de patlayacaktım az kalsın . Neyse ki o an yağmur kesilmişti . Yazdır geçer bu yağmur dersin ama ikinci gün bekle bekle geçmez yine bile isteye yağmura dalarsın ve yağmur geçirmez denilen eşyalarının hangileri iyiymiş hangileri fosmuş öğrenirsin .
Kuru kalmak oldukça önemli . Burada kazandığın tecrübe paha biçilmez , ama neler neler bekliyor insanı yola çıkınca .

Scudo
Yazınızı geçen gün okudum o zaman yazamamıştım.Bol maceralı bir tur olmuş.Yağmur,çamur hep bizim doğamızda var.Bence bunlar sizi yıldırmasın.Güzel pedallamalar. :)

• Beğen
Tepkiler: Taygun Kon
Teşekkür ederim her birinize.
Bisiklet benim için gerçekten vazgeçemeyeceğim bir şey. Aklımdan bile geçirmedim turdan vazgeçmeyi.

Aslında çok az bir para ile yola çıkmıştım. Bu da bırakma nedenlerimden birisi oldu. Eğer yeterli param olsa bir otelde konaklar, temizlenir hava düzelince yola devam ederdim. Ama öyle olmadı işte:) Bir dahaki sefere yine ders olsun bana biraz daha para ile çıkacağım yola. Zamanla alışınca bütçeyi düşürebilirim.

benzer zor şartları bir kaç sene önce ege turumda yaşamıştım ama şans eseri içinde oturacak bank da olan bi çardak bulup sağanak yağmurda 2 gün altında konaklamıştım, hava soğuk değilse yağmur izlemek şahane . :)

• Beğen
Tepkiler: Taygun Kon
Selamlar oncelıkle gecmıs olsun.
Taygun bey cok tesekurler payşlasımlarınız ıcın ,cok guzel bır yazı olmus .Belgesel tadında ve cok dogal anlatımınız cok keyıflı anlatım olmus .
Nıce turlara tekerınıze tas degmesın
Saygılarımla

Son düzenleme:
@phrygian Ben bir tane çardak bulabildim onda da oturacak yer yoktu. ? Böyle güzel bir anı oldu işte :)
@mehmetozgurcansu Çok teşekkur ederim size de begenmenize çok sevindim. Size de iyi pedallar :)

Vayy be...👏👏👏

Geri