Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İki Bisiklet Arasında Kaldım

bizim araba 14 bin tl nasıl bisiklet o :D

Scudo
@Murat Cömez iyi günler. Evet haklısınız yeni üyeyim ve sizi tanımıyorum fakat diğer konu başlıklarına baktığımda güzel yorumlarınız mevcut ve sizin de fikrinizi almak isterim ve o yüzden rahatsız ettim. Umarım bir hatam olmamıştır. Yorumunuz için teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar gönlüm trekking almaktı fakat bulamadım bulduğum kadro buyuk geldi şuan bu iki bisikleti buldum.
İki bisiklet arasında görsellik , kadro kalitesi , marka parça kalitesi , göz önüne alalım ikisininde fiyatı aynı yorumlarınızı bekliyorum teşekkurler.

mosso raceline vites kol altus / ön ve arka aktarıcı altus lastik mitas ocelot ruble 12-32 h fren shimano mt200
carraro force 750 vites kol altus / ön tourney / arka altus lastik schwalbe smart sam (iyi kullanmış demişlerdi) ruble 11-34 h fren shimano mt200

Dosyalar

• force 750.jpg
    force 750.jpg
    136,5 KB · Okunma: 35
  • mosso raceline.jpg
    mosso raceline.jpg
    75,8 KB · Okunma: 35
Merhaba arkadaşlar gönlüm trekking almaktı fakat bulamadım bulduğum kadro buyuk geldi şuan bu iki bisikleti buldum.
İki bisiklet arasında görsellik , kadro kalitesi , marka parça kalitesi , göz önüne alalım ikisininde fiyatı aynı yorumlarınızı bekliyorum teşekkurler.

mosso raceline vites kol altus / ön ve arka aktarıcı altus lastik mitas ocelot ruble 12-32
carraro force 750 vites kol altus / ön tourney / arka altus lastik schwalbe smart sam (iyi kullanmış demişlerdi) ruble 11-34

Raceline modeli ön arka altus olması yönünde iyi, force da ise ruble büyük olması ramparda avantaj ama ön aktarıcı tourney(en giriş seviyesi). Lastik iyi olabilir bu noktada. Bir de fren sistemlerini yazın ona da bakalım.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Raceline modeli ön arka altus olması yönünde iyi, force da ise ruble büyük olması ramparda avantaj ama ön aktarıcı tourney(en giriş seviyesi). Lastik iyi olabilir bu noktada. Bir de fren sistemlerini yazın ona da bakalım.
ikisi de SHIMANO MT200 HYD

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr
Ben raceline diyorum , ön arka aktarıcı altus olmasından dolayı. Bir de işin şekli ve içinize sinen olanı almak var.

Ben raceline diyorum , ön arka aktarıcı altus olmasından dolayı. Bir de işin şekli ve içinize sinen olanı almak var.
sadece ögrenmek için soruyorum aralarında sadece ön aktarıcı bir alt model kol ve arka aynı mesela altus tourney arasında tecrubenıze göre kalite farkı var mı?

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
sadece ögrenmek için soruyorum aralarında sadece ön aktarıcı bir alt model kol ve arka aynı mesela altus tourney arasında tecrubenıze göre kalite farkı var mı?
Ön aktarıcının Tourney olması o kadar kötü değil. Gerektiğinde değiştirilir, öyle aman aman bir ücreti yoktur ki sanmıyorum sorun çıkaracağını.
Yaklaşık 5 yıl ön arka Tourney'li bir bisiklet kullandım ama kirlenmesi dışında sorun yaşamadım. Yaklaşık 4 yıldır Altus kullanıyorum ama kaç defa ayar kaçırdı.
Belki de Tourney'li bisikletimi arada bir az kullandığım için öyle oldu. 😁

@Cemal Ç. iki bisiklet arasında tercihiniz hangisi olur?

• Beğen
10 yıl önceki tourney ile 10 yıl sonraki tourney bile farkediyor. Alt segmentte olsun üst segmentte olsun aynı serilerin yapım metotları dahi değişiyor. Şekilleri ,ağırlıkları vb değişikler olabiliyor.
Çin üretimi, taiwan üretimi ve bazen Malezya üretimi olabiliyor. Buna bağlı fiyatlarda farklılıklar olabiliyor.
Carraroları incelemişliğim var fena değil ve iş görür. İki bisiklette birbirine yakın diyebilirim. Test et ve hangisi içine sinerse onu al.

• Beğen
peki 11-32 12-34 arada 2 diş fark var değil mi :) bu fark diğerinden üstün olduğunu gösterir mi?
Ben olsaydım mosso raceline alırdım , renkleri vs hoşuma gittiğini de varsayıyorum.
bende de mosso bir adım önde

Geri