Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İrfan Türetgen - Ustasından Üstesinden (Bisiklette performans)

Ben bayramdan önceki hafta Perşembe günü Zebraska'yı sitesindeki cep telefonundan başka iki kitabın bulunup bulunmadığını sormak için aramıştım. Bayramdan önce gönderebiliriz demiştiler, ben de acelesi yok sonraya kalsa da olur demiştim. Telefondaki beyefendi uçağa yetişmeye çalışıyordu, belki tatilde ya da yurtdışında olduğu için organize olunamıyor olabilir. Önümüzdeki haftayı beklemekte yarar var sanırım. Ben de Zebraska'nın sitesinden hesap açmadan satın aldım.

Kitaplar bugün geldi. 28'inde sipariş vermiştim.

IMG_20220510_115852.jpg

Scudo
Bu iki cümlede anlamsal olarak birbirine ters bişey yok Ali hocam. "Ama" yanlış kullanılmış burada. Aman öğrenciler görmesin.

Bizim öğrencilerin burada dolaşacağını hiç düşünmüyorum ama olur da buralarda takılırlarsa yukarıdaki cümleyi "bağlacın yanlış anlamda kullanılmasından kaynaklanan anlatım bozukluğu" olarak anlayacak düzeyde tek bir öğrencim olursa sınav yapmadan notunu 100 gireceğim. Pandemi sağ olsun beş cümlelik bir paragrafı kusursuz okuyabilen öğrencimiz kalmadı. Yazma konusuna hiç girmeyelim, çivi yazısı bile bizim öğrencilerin yazılarından okunaklı.

Ek olarak "ama, fakat, lakin, çünkü, ancak" geçiş ve bağlantı ifadeleridir, bunlardan önce olumlu bir durum açıklanmışsa bunlardan sonra olumsuz bir durum açıklanmalıdır. Buna dikkat edilmezse anlatım bozukluğu yapılmış olur.
Kalite bir interaktif trainer denemeni tavsiye ederim. Özellikle zwift falan kullanarak.

Hiç denemedim. Zwift falan nedir biliyorum fakat hiç kullanmadım. İnteraktif traineri de denemedim. Ancak rollerdeki denge unsurunu uyarlamayı başaramadıkları için pek işe yarayacaklarını düşünmüyorum. Dendedikten sonra değerlendirmek daha doğru olur. Bilemiyorum.

Merhaba, kitaplarınızı geç ulaştırdığım için üzgünüm. Bu ara Zebraska’ya çok vakit ayıramıyorum, tek başına yayıncılık yapmayı sürdürüyorum. İşimden ve kişisel zamanımdan vakit artırabildikçe Zebraska zamanında posta yapıyor, arttıramadığımda siparişlerin kargolanmasında gecikme oluyor… Anlayışınız için teşekkürler…

Merhaba, kitaplarınızı geç ulaştırdığım için üzgünüm. Bu ara Zebraska’ya çok vakit ayıramıyorum, tek başına yayıncılık yapmayı sürdürüyorum. İşimden ve kişisel zamanımdan vakit artırabildikçe Zebraska zamanında posta yapıyor, arttıramadığımda siparişlerin kargolanmasında gecikme oluyor… Anlayışınız için teşekkürler…

Bende senin adına yazacaktım :) Adam Mont Ventoux'a tırmanıyor az bir sabredin diye ama sonra vazgeçtim. Senin yaptığın bu hizmet bile çok önemli İbrahim Abi. Kaldı ki eleştirelim. Çok önemli bir çığır açıyorsun ülke için 🙏

Ekran Resmi 2022-05-13 23.18.04.png

Konu altında Zebraska ile ilgili yanlış bilgi ve algıları düzeltmek isterim;

İlk yayınladığım kitap Velodrom Sincapları. İlk baskısı üçüncü yıl tükendi. Artan baskı maliyetleri nedeniyle ikinci baskıya geçmedim.

Yarışçı kitabı ilk çıktığı yıl 2.baskıyı yaptı.

Elveda Porsuk, ikinci yılında 2.baskıyı yaptı.

Bisiklete Övgü tükenmek üzere.

Zebraska bağımsız bir yayınevidir. Hem Giant ta çalıştığım hem de Zebraska yı kurduğum için böyle bir algı oluşmuş olabilir.

Yetişemediğim zamanlar Giant tan iş arkadaşlarım kargo için yardım ederek destek oluyorlar.

Aynı gün kargoya vermek gibi bir iddiam yok. Kar amacıyla çalışan bir işletme değilim. 30TL kargo ücreti ödüyorum. Siteden kitap aldığınızda banka komisyonu, kitap baskı maliyeti ve telif haklarını bir yana koyun. Mesela Yarışçı 15TL. Tek bir Yarışçı kitabı sipariş verildiğinde 15TL de kendim finanse ediyorum. En pahalı kitabımız 30TL. Yani bir kitap aldığınızda maksimum kargo ücretini ödemiş oluyorsunuz.

Genellikle çok anlayışlı ve çok iyi kalpli okurlarımız var. Bunun yanında kaba yaklaşan insanlarla da karşılaşabiliyorum. Zebraska yı kurduğumdan beri sadece kendi sevdiğim kitapları yayınlıyorum. Para vererek kitap bastırabileceğini sanan yazarlara olumlu geri dönüş yapmıyorum. Kargo gecikmesinden ötürü şikayet edenlere genellikle paralarını iade ediyorum.

Büyük kitap satıcı firmalar ödeme günü geldiğinde kapı duvar oluyorlar. Bu yüzden sadece kendi sitem üzerinden okura sunmaya karar verdim. Kitap fiyatlarına zam hiç yapmadım ancak kargo maliyetini eklemeyi düşünüyorum.

Zebraska ya mali destek sağlamak için butik bir bisiklet dükkanı açmıştım ancak kızımın doğumu ile ona vakit ayırmak için kapattım. Zaten mali destek sağlamak bir yana dükkan kirasına çalıştık. Ancak güzel bir deneyimdi.

Şu an fiziksel yerleşimimiz Giant Caddebostan mağazasının bir köşesinde. Kargo problemi yaşamak istemeyenler mağazayı ziyaret edip kitapları edinebilirler.

Instagram hesabında ve websitesinde kendi cep telefon numaram var. Arayanlar ulaşıp bilgi alabiliyorlar.
Bende senin adına yazacaktım :) Adam Mont Ventoux'a tırmanıyor az bir sabredin diye ama sonra vazgeçtim. Senin yaptığın bu hizmet bile çok önemli İbrahim Abi. Kaldı ki eleştirelim. Çok önemli bir çığır açıyorsun ülke için 🙏

287859 dosyayı görüntüle
Teşekkür ederim ❤️

Kalite bir interaktif trainer denemeni tavsiye ederim. Özellikle zwift falan kullanarak.
İnteraktif trainer ın ne olduğunu bilmiyorum ama tahmin ediyorum. Gittiğin sanal yoldaki eğim ne ise, rubleyi taktığın mekanizma ona eş bir direnç oluşturuyor. Böylece formula simülasyonlarındaki gibi bir gerçeklik hissiyatı alıyosun?

@Ali Kılıç 35.5 Mekanizmada fixie modu olsa denenebilir belki? Hatta sanal olarak velodromda 1vs1 depar kapışmaları bile yapılabilir? :D

İnteraktif trainer ın ne olduğunu bilmiyorum ama tahmin ediyorum. Gittiğin sanal yoldaki eğim ne ise, rubleyi taktığın mekanizma ona eş bir direnç oluşturuyor. Böylece formula simülasyonlarındaki gibi bir gerçeklik hissiyatı alıyosun?

@Ali Kılıç 35.5 Mekanizmada fixie modu olsa denenebilir belki? Hatta sanal olarak velodromda 1vs1 depar kapışmaları bile yapılabilir? :D
Power metre kandans metre falan hepsi içerisinde var. Bisikletin arka tekeri çıkartıp buna takıyorsun. - veya + eğim neyse sana aynı şekilde simüle ediyor. Vites değiştirmek zorunda falan kalıyorsun.

-Kargo gecikmesinden ötürü şikayet edenlere genellikle paralarını iade ediyorum- demişsiniz.
MNG kargonun yaşattığı mağduriyeti ( evde olamıza rağmen 2 kez gelmeden gelmiş gibi yapıp yeniden eve teslim için ücret talep ettiler) dile getirdiğim ve başka bir şirket ile siparişimi iletmenizi istediğimde benden iban no' mu isteyip ücretimi iade ettiniz .
Başka insanların da benzer durumları yaşamamaları için en kısa sürede farklı/güvenilir bir kargo şirketi ile çalışmanızı şiddetle öneririm...
@ibrahimyilmaz

Aynı gün kargoya vermek gibi bir iddiam yok. Kar amacıyla çalışan bir işletme değilim. 30TL kargo ücreti ödüyorum. Siteden kitap aldığınızda banka komisyonu, kitap baskı maliyeti ve telif haklarını bir yana koyun. Mesela Yarışçı 15TL. Tek bir Yarışçı kitabı sipariş verildiğinde 15TL de kendim finanse ediyorum. En pahalı kitabımız 30TL. Yani bir kitap aldığınızda maksimum kargo ücretini ödemiş oluyorsunuz.

Teşekkür ederim ❤

Bu şartlar altında sizin gibi Don Kişot ruhlu birini tebrik etmek isterim.
Pandemi şartlarında kendi adıma alıştığım 'Online alınan malın hızlıca teslimi' mottosuyla değerlendirdiğim için üzgünüm.

Belki elinizde halen büyük mağazalardan eften püften sebeplerle iade gelen kitaplar vardır yeni baskısı yapılmayan.
Velodrom Sincapları'nı bu şekilde kapanan mağazadan alabilmiştim.
Buradan bilgisini paylaşırsanız Caddebostan'ı bu sebeple ziyaret etmek isteyen forum sakinleri olabilir.

Yahu kitabı bırakın. Adam benden küçük yaşta torun sahibi olmuş. Ben bırak çocuk sahibi olmayı, evlenmedim bile. Umarım kızım dediği kedisi falandır. Onun dışında kitaplarını nereden temin edebilirim? Uygun olduğum zaman edinmek ve okumak istiyorum. (Okuma alışkanlığım yok ama bisiklet ile alakalı olunca işler değişiyor.) Birde kargo ücreti falan ben kendim ödemek istiyorum. Bunu daha sonra sipariş verdiğim zaman sana özelden yazarım.

Adam benden küçük yaşta torun sahibi olmuş. Ben bırak çocuk sahibi olmayı, evlenmedim bile. Umarım kızım dediği kedisi falandır.
Bunun bu konuyla ne alakası var onu düşünüyorum :kötü: Bi de, torunu olduğu bilgisine nasıl ulaştın?

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5
Hakikaten kitabın ücreti kargo parası, kargo ücretsiz. Tek kitap alındığında kazanan sadece kargo şirketi ve okuyucu... Olur mu öyle şey diyip stoktaki tüm kitapları aldım ben de :D Ben de okuma alışkanlığına sahip olmayanlardanım, muhtemelen bir seneden uzun bir sürede okuyacağım ama elbet okuyacağım hepsini.

Adil Abi sağolsun konuyu acayip bir yere götürdü :acpsnr:
Kitabı baştan sona okudum. Gerçekten çok iyi bir kitap, tekrardan İrfan Hoca'ma saygılar sevgiler.

Kitaptaki antrenman bölümünü çok sevdim. Keşke bu bölümde antrenman planlama ilgili daha çok bilgi olsa isterdim. Sadece o bölümü bile açıp açıp hemen her gün okuyorum. Kitap hep çantamda zaten :)

Adil Abi sağolsun konuyu acayip bir yere götürdü :acpsnr:
Kitabı baştan sona okudum. Gerçekten çok iyi bir kitap, tekrardan İrfan Hoca'ma saygılar sevgiler.

Kitaptaki antrenman bölümünü çok sevdim. Keşke bu bölümde antrenman planlama ilgili daha çok bilgi olsa isterdim. Sadece o bölümü bile açıp açıp hemen her gün okuyorum. Kitap hep çantamda zaten :)

Çok teşekkür ederim güzel geri dönüşler için. Antrenman planlama kişiye özeldir o yüzden o konuda çok fazla derine inmedim. Çünkü yaş, hedef, kilo, cinsiyet, spor geçmişi, zayıf ve güçlü yönler çok farklı parametreler sunuyor. Öte yanda sadece planlamak yetmiyor onu takip etmek ve süreç boyunca güncellemek de işin önemli bir parçası.

Kişiye özel antrenman programı yazmak ayrı bir bilgi ve tecrübe gerektiriyor, verdiğim eğitimler kapsamında açıkçası en kritik noktalardan biridir, çünkü özellikle sportif performans konusunda elinizdeki cevheri parlatma noktasıdır, aynı zamanda ülkemizin bisiklet sporundaki konumu ve antrenörlerin gelişimi konusunda kanayan yarasıdır.

IMG_20220519_135212.jpg
Kitaplarıma kavuştum 🙂 ayın 14'ünde sipariş vermiştim, bugün ulaştılar. Sadece Veledrom Sincapları kaldı, stok bittiği için alamadım.

288187 dosyayı görüntüle
Kitaplarıma kavuştum 🙂 ayın 14'ünde sipariş vermiştim, bugün ulaştılar. Sadece Veledrom Sincapları kaldı, stok bittiği için alamadım.

Ben de aynı tarihte aynı siparişi vermiştim fakat iki kitap eksik geldi :( Neyse ki gelenlerden birisi Ustasından Üstesinden, okumaya başlayacağım hemen

Geri