Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İşe Bisikletle Gidenler

İşe hangi sıklıkta bisikletle gidiyorsunuz?

• Toplam katılım
    688
Konuşma tarzınızı beğenmedim. Alt geçitten geçmezsem yolum 5km uzuyor. Ama yine de teşekkürler.
Haa sen istiyorsun ki alt geçidi, üst geçidi,yan yolu,tali yolu,her türlü yolu araçlar gibi kullanayım. Onlar ortalama 70-80 km hızla gidiyorken, sen ortalama 20 km hızınla arabalarin içinde fink atayım,beni görünce yavaslasin,dursun istiyorsun, başını salla kendine bir gel Ortadoğu'da yaşadığını unutma. Bu ülkede günlük ortalama 2-3 bin kaza oluyor,bunun 500 u yaralamalı olsa,100 u de eminim ölümlüdür. Zamanın canından daha kıymetli ise paşa keyfin bilir.

Son düzenleme:
Scudo
Haa sen istiyorsun ki alt geçidi, üst geçidi,yan yolu,tali yolu,her türlü yolu araçlar gibi kullanayım. Onlar ortalama 70-80 km hızla gidiyorken, sen ortalama 20 km hızınla arabalarin içinde fink atayım,beni görünce yavaslasin,dursun istiyorsun, başını salla kendine bir gel Ortadoğu'da yaşadığını unutma. Bu ülkede günlük ortalama 2-3 bin kaza oluyor,bunun 500 u yaralamalı olsa,100 u de eminim ölümlüdür. Zamanın canından daha kıymetli ise paşa keyfin bilir.
Hocam sizin anlama sorununuz var sanırım bilmiyorum. Ben alt geçitten çıkıp tali yoldan gelen araba geçtikten sonra yol kenarından devam edeceğimi söylüyorum. Bir kere bile arabaların arasına karışmadım. Daha ne yapayım kaldırımdan mı gideyim :) Ben araba da, motorsiklet de sık olarak kullanan bir insanım. Lütfen insanları bu şekilde yargılamayalım.

• Hahaha
Tepkiler: necmeddin
Bisiklet ile işe giderken nasıl yapıyorsunuz giyim olayını. Ben sırt çantası taşıyorum yedek tişört koyuyorum, sessiz bir yerde değiştirip öyle giriyorum şirkete. Pantolon ile bisiklet sürmek biraz zor ama bir yerden bir yere bisiklet ile gitmek çok güzel olduğu için vazgeçmek istemiyorum.

Bisiklet ile işe giderken nasıl yapıyorsunuz giyim olayını. Ben sırt çantası taşıyorum yedek tişört koyuyorum, sessiz bir yerde değiştirip öyle giriyorum şirkete. Pantolon ile bisiklet sürmek biraz zor ama bir yerden bir yere bisiklet ile gitmek çok güzel olduğu için vazgeçmek istemiyorum.

Hocam havalar ısınınca ter olayından dolayı ben bisiklet kullanmıyorum işe giderken. Şehir bisikleti kullanırken pantolon sorun olmuyor ama yol bisikleti ile pantolon giymek gerçekten büyük sorun. Sırt çantası terlemenin en büyük sebeplerinden biri. Mümkünse bagaj takın. Kolay takılan sepetler var. Onlardan tavsiye ederim eşya taşımak için.

Ama Samsun zaten nemli bir yer özellikle bu aylarda. Yani bisiklet sürmek eziyet resmen. Ter kurumuyor yapışıyor deriye :)

Yağmurdan dolayı bir türlü bisikletle işe gelemedim. Normal yürümek bile mesele. Duş imkanı olsa sorun değil ama diğer türlü işkenceye dönüşüyor. 15 km az değil yokuş var ayrıca. Yağmur geçirmeyen ekipman ve elbiseler çok pahalı. Çantalar ayrı bir dert Ortileb çantalarına baktm 2000 TL civarında.
En güzeli notebook, ayakkabı, yedek pantalon ve gömlek v.s iş yerinde bırakıp en az malzeme ile işe gitmek.

Yağmurdan dolayı bir türlü bisikletle işe gelemedim. Normal yürümek bile mesele. Duş imkanı olsa sorun değil ama diğer türlü işkenceye dönüşüyor. 15 km az değil yokuş var ayrıca. Yağmur geçirmeyen ekipman ve elbiseler çok pahalı. Çantalar ayrı bir dert Ortileb çantalarına baktm 2000 TL civarında.
En güzeli notebook, ayakkabı, yedek pantalon ve gömlek v.s iş yerinde bırakıp en az malzeme ile işe gitmek.
aynı durum bende de var malzeme sıkıntısı dert su geçirmez çanta olsa problem değil ama çok pahalı meret ya :( var mı acaba uygun fiyatlı ürünler bulsak ta alsak. aslında günlük aktivite olarak iyi ama malzeme sıkıntısı ve duş büyük sıkıntı.

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş
Ben farklı spor dallarına ait ürünlere bakıyorum. Örneğin bisiklet için üretilen rüzgarlık 350-400 TL iken koşu-yürüyüş için üretilen şu rüzgarlık 170 TL fotoğraf üzerinden gördüğüm kadarıyla hava alabilir bir yapıda. Bisiklet forması üstüne giyilerek denenebilir.
(link)

Ben farklı spor dallarına ait ürünlere bakıyorum. Örneğin bisiklet için üretilen rüzgarlık 350-400 TL iken koşu-yürüyüş için üretilen şu rüzgarlık 170 TL fotoğraf üzerinden gördüğüm kadarıyla hava alabilir bir yapıda. Bisiklet forması üstüne giyilerek denenebilir.
(link)
evet bundan aldım gayet güzel bir ürün ve hava alması sırttan ve yanlardan güzel önden de rüzgarı kesiyor daha çok yağmurluk tarzı vs önemli ki çantad taşınabilsin ihtiyaç anında hemen giyilebilsin ama çanta için de kılıflar vardı baktım da onlarda nerden baksanız 100 tl en dandikleri bile
Bu hafta ilk işe gelişim oldu, işe geldim yağmur başladı şanslıyım.

(link)
hadi geçmiş olsun o zaman :)

Bu ay 2 gün fire ile 555 km ev-iş yol yapmışım. Akşam eve dönünce 12 km daha eklenecek. Bir ayda en fazla bisiklet sürdüğüm ay oldu. Bir kaç kez cumartesi sabahları yolu uzatıp keyif sürüşleri de yaptım. Güzel oldu.

1656573872245.png

Cumartesi ve pazar hariç diğer günler işe bisikletle gidip geliyorum. Fakat oturduğum yer ve çalıştığım yer çok yakın (yaklaşık 1,5KM). Fakat bazı günler yolu uzatıp farklı lokasyonlardan eve dönüyorum. Tabii bu da günün stres ve sinir seviyesine göre değişiyor :)

Bu hafta 5/5... Bu sabah hariç yağmura yakalanmamak iyiydi. Ama zırt pırt hava durumunu ve gökyüzündeki bulutların takibini yapmak yordu. Bu ne biçim haziran...
Herkese hayırlı hafta sonları.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

3 gün yağmur yağdıktan sonra nihayet dün bugün işe bisikletle gidebildim. Yağmurun getirdiği trafiği şusu busu araba ile ne stres yaşıyormuşum yahu. Yalnız pantolon paçaları yağ içinde kalıyor. Var mı buna bi çözüm arkadaşlar?

3 gün yağmur yağdıktan sonra nihayet dün bugün işe bisikletle gidebildim. Yağmurun getirdiği trafiği şusu busu araba ile ne stres yaşıyormuşum yahu. Yalnız pantolon paçaları yağ içinde kalıyor. Var mı buna bi çözüm arkadaşlar?
Şort giyin. Ya da dar paça.

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş
Paça bandı satın alabilirsiniz

.
( akşam tarla etfaında ve ıssız yerlerden geçerken köpeklerden çok tırsıyorum. Bütün lambaları kapatıyorum. Onun dışında çok sevdim yani )) )

oradan yürüyerek geçmeniz fayda sağlar, bisikletteyken saldırırlar, yaya iken sorun olmaması lazım
Paça bandı satın alabilirsiniz

şu kabloları toplayan cırt cırtlı bantlarda güzel oluyor, tavsiye ederim

Son düzenleme:
Hocam sizin anlama sorununuz var sanırım bilmiyorum. Ben alt geçitten çıkıp tali yoldan gelen araba geçtikten sonra yol kenarından devam edeceğimi söylüyorum. Bir kere bile arabaların arasına karışmadım. Daha ne yapayım kaldırımdan mı gideyim :) Ben araba da, motorsiklet de sık olarak kullanan bir insanım. Lütfen insanları bu şekilde yargılamayalım.

Yolu tanımasam da şöyle bir öneri yapabilirim. kaska takılan aynalardan kullanıyorum ben. İstanbul'da Florya taraflarında sahil yollarında kullanıyorum. Sizin karşılaştığınız durumlarla karşılaştığım oluyor (80-100km değil tabii ki) ama en azından hem arkanızı kontrol edip hem tali yolu kontrol etmeniz açısından dikiz ayna iyi oluyor. ekstra olarak ben emin olamadığım güvenemediğim zamanlada bulunduğum şeridi önceden dikkatlice ortalayıp araba var ise göz teması kurup elimle yol istiyorum. En kötü tali yolunun bağlandığı noktada taralı alan varsa orada bekleyip kontrollü şekilde sağ taraftan devam ediyorum. Yanınıza bir de düdükk alırsanız tali yoldan gelenlere karşı farkındalık olması için kullanabilirsiniz.

(link)

Geri