Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İsrafı engelleme yöntemlerimiz

ben diyorum her yere bisikletle gideyim. onlar diyor yeni telefon almam lazım(elindeki telefon iphone 5). para lazım okul için bisikleti satayım .onlara diyor yeni bilgisayaar lazım(ev de üç tane neredeyse son model bilgisayar var). içimden dedim. ..... dünyayı ben ne diyorum onlar nediyor. evde durumlar boyle.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!
Scudo
Kelime israfı çok oluyor bende. Anlamayan insanlara empatiyi, hoşgörüyü anlatmaya çalışıyorum. Onlar da bana bir yerleriyle gülüp geçiyorlar.

Yazılanların tamamını okumadım. Aynı fikirde olan var gardaşımdır :harika:

Ben direk para harcamıyorum ,efsane israf önleyici tavsiye ederim :kyfmyrn:

-Evde biriktirdiğim kağıtları okuldaki geri dönüşüm kutusuna götürüyorum.
-Taşıma aracı olarak sadece bisiklet kullanıyorum.

@İbrahim A. Poşeti götürmek ne ki küçücük cocukken oturur mis gibi gofret vanilya(eski bakkal kokusu bilen bilir) kokuları arasında bakkal amca ile beraber 2-3 arkadaş kese kagıdı yapardık eski kağıtlardan gazetelerden,yuvarlak oraletlerden verirdi mükafat olarak....Heeey hey şimdi millet süper marketlerde alış veriş yaptıgında malezemeleri koydugu poşete ekstradan 3-5 poşet sokuşturuyor,tırtıklıyor.

En son nisanda kot aldım birde geçen kurbanda tayt şort aldım 7otl ye. O zamandan beridir birşey almam toplasan 4 yada 5 çift üstüm vardır fazlasına ne gerek var.
Yok artık diyeceksiniz biliyorum ama yinede yazayım :) Fotoğraftaki giydiğim ayakkabı 5 yaşında , eşofman 8, üstümdeki polar 5 , bere ise tam 10 yaşında :) bi maşallahınızı alırım :)DSC03206.JPG

@M.Bedir
Maşallah. Benim de kullandığım 16 senelik berem, 7. kış giymek üzere olduğum bir kışlık ayakkabım, en az 15 yıldır giydiğim t-shırt ve 9. yılınına giren pijamam var. Yırtılana kadar giymeye devam.
Ayrıca evde kombiyi oda termostatı ile kullanıyorum %30 tasarruf ediyorum evi ısıtırken. Su tesisatına da basınç düşürücü regülatör taktım. Bu hem ev içi tesisatı koruyup boru patlamalarını engelliyor dolayısıyla su basmasından doğacak zararları engelliyor hem de su tasarrufunda etkili. Tasarruflu ampuller ise her evde olması gerekir.

@Atilla Gobel
Bende su saaitine basinc düşürücü taktim. Malum basınç onemli suda. 9.5 bar vardı. Takmafan önce su : bulasik.camasir makinasi ve kombi sorun cikarirdi musluklar dahil. Icme suyu aritmada dahil. Cok faydasi var tavsiye ederim.[emoji58]

• Beğen
Tepkiler: Gjankrow
Kapitalizmin “Planlı Hızlı Tüketim” modeline karşı “Kendin-Yap” gönüllüleri

(link)

bu yazıyı okuduğunuz zaman;bu düzenin insanı tutsak almak,köleleştirmek için nasıl bir sistem yarattığını anlayacaksınız.sistem ürettiklerinin ömrünü azaltıp,tamirini de önleyerek,banka kredilerine mecbur edip,sistemin uslu köleleri olmaktayız.selamlar,saygılar..

Start stop daha yokken 30 snve daha fazla kirmizi isiklarda motoru durdururum. Teknoliye yon vermek guzel bir sey. Camlari kapatmadan once motoru durdururum.

12 senedir ayni arabaya biniyorum. Bu kafayla kac sene daha binerim bilmiyorum.

Motor kapatma işini Ben de yaparım

Bu arada Cruise varsa şehir içi dahil kullanarak, İstanbul içi Passat 1.4 tsi benzinli ile bir depo ile 900 km ye kadar gidebiliyorum. Uzun yolda İstanbul - Ankara (Ankara'da gezme dahil) tek depo ile gidip dönmüşlüğüm var.

Bir tiyo uzakta kırmızıyı görünce veya yokuş aşağı arabayı salarken viteste salın, Araba boşta giderken yakıt yakar ama viteste gaza basmadan salarsan yakıt tüketimi sıfır olur

@oktayakgoz
Verdiğim örneğe dikkat çekerim, ilerde kırmızı ışık görünce veya kırmızı yanacaksa yapabilirsiniz.
Ayrıca bu viteste salınca hiç yakmadığı ama boşta halen yakmaya devam ettiği gerçeğini değiştirmez, dolayısı ile boşta gideceğinden daha az gitse de yakıt sarfı her halükarda daha az olur

@halil ibrahim duran
Bu benzin regülatörüyle alakalı bir şeymiş. Viteste gidildiğinden, aletin kendi kendine gaz vermesi gerekmiyor. Çünkü, zaten araba aktığı için motoru çevirmek için fazla benzin gerekmiyor. Araba giderken stop edince debriyajı basılıyken bıraktığınızda araba yeniden çalışır ya, bu durumun örneği. :)

Ben ışıklara yaklaşırken hep motor freni ve normal freni bir arada kullanıyorum birde iki bin deviri geçmemeye çalışıyorum. Elli ile giderken bile 5 e atıyorum :D

Geri