Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İstanbul'un sağlam rampaları nerededir?

Kesinlikle :D Buram buram E5 koksa da egzoz havasını oksijen yerine çekmek zorunda kalsak da Zincirlikuyu-Büyükçekmece parkuru gerçekten büyük oranda in-çık şeklinde güzel bir yarış simülasyonu oluyor tempo her daim yüksrk oluyor. Nabız çalışması için de çok etkili, çünkü her tırmanış sonrası güzel birer nabız dinlendirme düzlüğü oluyor:D Rotayı daha da sert hale getirmek için zincirlikuyu-beşiktaş rotası eklemesi yapılabilir.
Fakat en önemli kısmını söylemek zorundayım: Gerçekten çok riskli bir rota, özellikle yeni başlayanlar için çok riskli

Scudo
İstanbul'un (uzunluk * eğim) hesabına göre en zor asfalt yokuşu hangisidir? Strava'da gösterilen bu segment mi: (link)

• Beğen
Tepkiler: sedat3133
İstanbul'un (uzunluk * eğim) hesabına göre en zor asfalt yokuşu hangisidir? Strava'da gösterilen bu segment mi: (link)
sanki şu biraz daha zor...
(link)

(buranın son kısmı orman içinde galiba)

• Beğen
Tepkiler: Mtt ve ag249
Konuyu hortlatiyorum cunku basit bir soru icin konu acmak istemedim.
Yarina hazirladigim rotada Istinye - Istinyepark arasi yokus biraz gozumde buyuyor. Acikcasi pek sik yokus calismiyorum ve Istinye yokusuna hic yolum dusmedi. Kiyas acisindan, Kartal Aydos, Kucukcamlica ve Buyukcamlica yokuslarini cikabiliyorum. Bunlara kiyasla Istinye yokusu nasil, tecrube eden varsa sevinirim.
İleri değil tekerin hemen önüne bakarsan sorun olmuyor :) orada ben en son geçtiğimde çok sokak köpeği vardı o daha büyük problem olabilir.
antreman için ulus-ortaköy arası portakal yokuşunu kullanıyorum ben uzun ve yoran bir yokuş ona da bakabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Robinson Crusoe
İstanbul'da henüz tattığım en sert ilk 3 yokuş Şile taraflarında. Bunlar 1.5 km civarı %10 eğimi var. Belli yerleri deve bağırtır.

Link bulamadım strava segment adları şöyle:

Kalpkıran
Kalealtı Climb
Ozan Deresi Climb

• Beğen
Tepkiler: ag249
Evet en zor bu görünüyor. Fazla süren olmamış 22 kişi sadece.

Bu mesajlarda bahsedilen Strava'da Kayışdağı Zirve ismiyle geçen segment artık geçilemez durumda. Rota yarı noktası civarında artık girilemeyen bir yola giriyor. Metal çitler ve dikenli tel ile girişi kapanmış. Belli ki oluşturulduğunda o yol vatandaş tarafından kullanılabiliyormuş, kısa bir süre sonra kapanmış. O yüzden kaydedilen süre sayısı sadece 22'de kalmış. Bugün bu segmenti denemeye gittim de, yarısında ortada kalınca üzüldüm tabi. Segmenti de bu forum başlığında keşfetmiştim zaten, alıntıladığım gönderiler sayesinde. Google'da "istanbul rampalar bisiklet" diye aratınca bu başlık altındaki yazışmalar ilk sıralarda çıkıyor. Bir daha başkası görüp rampayı yarısına kadar tırmanabilip hayal kırıklığına uğramasın diye buraya yazıyorum. Bu arada rampanın sürülebilen yere kadarki kısmı çok güzel ve baya zor. Deneyebilirsiniz. Özellikle trafik hafifken giderseniz keyifli. Ama o girilemeyen sokaktan girmeyip düz devam ederseniz tırmanış bitiyor zaten iniş başlıyor.

Bu mesajlarda bahsedilen Strava'da Kayışdağı Zirve ismiyle geçen segment artık geçilemez durumda. Rota yarı noktası civarında artık girilemeyen bir yola giriyor. Metal çitler ve dikenli tel ile girişi kapanmış. Belli ki oluşturulduğunda o yol vatandaş tarafından kullanılabiliyormuş, kısa bir süre sonra kapanmış. O yüzden kaydedilen süre sayısı sadece 22'de kalmış. Bugün bu segmenti denemeye gittim de, yarısında ortada kalınca üzüldüm tabi. Segmenti de bu forum başlığında keşfetmiştim zaten, alıntıladığım gönderiler sayesinde. Google'da "istanbul rampalar bisiklet" diye aratınca bu başlık altındaki yazışmalar ilk sıralarda çıkıyor. Bir daha başkası görüp rampayı yarısına kadar tırmanabilip hayal kırıklığına uğramasın diye buraya yazıyorum. Bu arada rampanın sürülebilen yere kadarki kısmı çok güzel ve baya zor. Deneyebilirsiniz. Özellikle trafik hafifken giderseniz keyifli. Ama o girilemeyen sokaktan girmeyip düz devam ederseniz tırmanış bitiyor zaten iniş başlıyor.

Çok teşekkürler bu bilgi için.

Narcity yokuşu da sağlam bir yokuştur, okulumun yolu üzerinde olduğundan zorunlu olarak kullandığım bir yol idi.

• Beğen
Tepkiler: Upper Architect
Narcity yokuşu da sağlam bir yokuştur, okulumun yolu üzerinde olduğundan zorunlu olarak kullandığım bir yol idi.
evet, narcity tarafındaki yokuşlar antreman için çok güzel.
x3 x5 antremanlar yaptığında yokuş kuvvetin artıyor...

Bu akşam özellikle trafik saatini geçirdikten sonra yaklaşık 50 km'lik bir zone3-zone4 sürüş yapma niyetim var. İlk aklıma gelen rota Anadolu sahili hattı. Gerek hava durumu gerekse trafik yoğunluğu açısından bugünü düşünen değerlendiren arkadaşımız var mıdır? Tuzla çıkışlı alternatif rotaları da değerlendirebilirim.
Ekleme: zone 3-4 yazmışım ama o kadar fit durumda değilim muhtemelen çok fazla irtifa kazanmadan 2-3 gider gelirim.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Trafik her saatte var gibi artık, o civarda oturuyorum. Aynı yerde dönüp durmaktan sıkılmıyorsanız velodromda çok güzel antrenman yapabilirsiniz.

Velodromun etrafının kapatılacağını duydum, acaba rüzgar almayacak şekilde mi kapatılmasından bahsediliyor? Öyle olursa harika olur, rüzgar çok etkiliyor.

bebek yokusunu mtb ile mi yoksa yol ile mi cikiyorsunuz? yol disli oranlari ile o yokuslar cikilabiliyor mu yaw.
ogrenciligim oralarda gecti,ben o yokuslari yuruyerek cikmakta zorlanirdim vallahi bravo :)

yıllar evvel (en az bi 10 senesi vardır) bisikletle Acıbadem'e girmem gerekmişti. Düz yol göremedim neredeyse ya indim ya da çıktım :) bayağı bir yormuştu beni :)

Geri