Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kadro koruyucu film

Bu işi ben profesyonel seviyeye çıkardım.Ee haliyle iş uzadı ama buna değer...
Öncelikle dc Fix i uygulayacağımız alanın tam profilini çıkarmak için kağıt bantla kaplıyoruz.Burada dikkat edilecek husus bantlamaya bir yerden başlayıp oradan bi önceki bandın üzerine gelecek şekilde bantlayıp devam etmek...(bittiğinde kaldırırken hepsi gelsin diye)Kaldırma işlemcide başladığımız yerden tabi ki de.Kaldırdıktan sonra dc Fix folyonun üzerine kağıt kaplamayı yapıştırıp dc fix i kağıt kaplamayı kesmeden etrafını kesip kadronun istediğimiz Bölgesinin alanını çıkarıp kadroya yapıştırma işlemini uyguluyoruz.

Not:Sınır çizgisi koymanız gerekiyor.4. Resimde gözüküyor kadro altı.

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

Bittiğinde bütün resimleri atarım.

Dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    88,2 KB · Okunma: 54
Scudo
orbea 1 (1267 x 712).jpg

Benim kadro mat fotoda da görüleceği üzere. buyüzden o jelatinlerden birini yapıştırırsam parlamaya başlarr ve bisikletin de anlamı kalmaz o yüzden pek girişemiyorum bu işe :/ :(

hatta az önce çizik ilk için gidip mat yeşil oje aldım valla şimdi denicemm :)

Bir de şöyle bir şey duymuştum kapğladığınızz ürünün kalitesine göre de değişir ama diyelim kapladınız ve aradan 1-2 sene geçti ve yenilemek istedniz.. İşte o zaman bisikletin de boyasına desenine zarar verdiğini söylemişti bi arkadaşım :/

• Beğen
Tepkiler: ratm
Konu açılalı epey zaman olmuş ancak koruyucu film anlamında Zefal Skin Armoru önerebilirim geçen günlerde 55 liraya almıştım içerisinde 2 si büyük diğerleri ufak 14 etiket var kadroyu güzelce temizledikten sonra direk yapıştırabiliyorsunuz malzemesi Oldukça kaliteli ve varlığı neredeyse belli olmuyor ben kadronun alt ve üst kısmıyla aynakol üzerine Uyguladım aynakoldakiler biraz yıprandı ancak diğerleri hala sapasağlam tek kötü yanı etiket sayısı çok az yetmiyor bisikletin %25 ini ancak kaplıyor diyebilirim

Zefal kullandiktan sonra çıkarmak isyediğimizde arada renk farkı kalırsa ne olacak

Bu konunun sürekli uplanması gerekiyor. Hele dolar 4 lira olmuşken bir daha ne zaman yeni bisiklet alınır bilmem. Bugün bisikletin çizilmesi en muhtemel yerlerini kapladım neredeyse üzerinde yok gibi bir şey.

• Beğen
Tepkiler: Mtt
Bauhaus, Tekzen, Koçtaş vs. hepsini gezdim ancak şeffaf dc fix bulamadım, bir kırtasiyede yapışkanlı folyo buldum ancak üzerinde dc fix yazmasa da adam öyle olduğunu iddia ediyor ve fiyatı da 8 lira bir şey. Açık bir örneğini elledim çok ince gibi geldi. Bu normal bir şey midir, işimi görür mü acaba? Yağmursuz havalarda ve asfaltta kullanacağım şehir bisikleti için bu denli koruma çok gerekli midir sizce?

Seramik kaplama düşündünüz mü hiç? Boya koruma filmlerini bisiklet gibi dar ve kıvrımlı yüzeylere hakkıyla uygulamak çok meşakkatli çünkü. Aliexpress'de 5 dolara satılan 9h mr fix seramik kaplama ürününü şiddetle tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Ersin savaş
Her yeri kaplamayacağım, çizilmesi olası yerler için folyo dişünüyorum

bende yeni aldigim bisikletim icin bi arastirma yaptim, internetten araba kapilari ve kaput icin metreyle satilan seffaf koruyucu bantlardan aldim. urunu uygulamasi cok kolay, oldukca da kalin, daha onceki bisikletimde Zefal Skin Armour kullanmistim ama bu aldigim folyonun 5 metresini neredeyse Zefali'in 3'te 1 fiyatina aldim ve kalitesel olarak bir fark goremedim. Uygulayabildigim hemen hemen her yerini kapladim ve neredeyse tum folyoyu kullandim. Biraz kabarciklar olustu, belki daha uzun surede ve sabirla daha iyi bi is cikabilirdi ama yinede karbon kadromda gorecegim ciziklerdense bu kucuk kabarciklari tercih ederim. Umarim ileride yenilemek istedigimde cikarmasi da anlatildigi gibi kolay olur

Arkadaşlar selamlar. Daha 1 haftalık bisikletim arabaya takma aparatına 2 bisiklet yükleyinca boyası kalkti. En iyi çözüm nedor acaba?IMG_20200810_113305.jpg

Arkadaşlar selamlar. Daha 1 haftalık bisikletim arabaya takma aparatına 2 bisiklet yükleyinca boyası kalkti. En iyi çözüm nedor acaba?237045 dosyayı görüntüle
3 numara fırçayla boya sür minik minik dışına fazla taşırmadan 1 gün sonra da milimetrik çıkıntıları 1500 ve 2000 numara sulu zımpara ile üstünden geç sonra elle uygulama pedi veya ayakkabı süngeri ile o bölgeye pasta cila yap.

Yeni bisiklet almadan önce alt yapıyı oluşturmak için soruyorum. Şuan İstanbul da bisiklet kaplama yapan bir yer var mı ?
Şeffaf kaplama yapan birini buldum instagramda o da İzmir de. Yada başka bir kaplama türü olarak ne önerirsiniz ?
Saygılar...

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy
Yeni bisiklet almadan önce alt yapıyı oluşturmak için soruyorum. Şuan İstanbul da bisiklet kaplama yapan bir yer var mı ?
Şeffaf kaplama yapan birini buldum instagramda o da İzmir de. Yada başka bir kaplama türü olarak ne önerirsiniz ?
Saygılar...

Modele göre hazır kesilmiş olarak mat/parlak temin edilebilir ama fiyat İzmir'de yapan ile aşağı yukarı aynıydı. Tamamen kaplayacak olanın fiyatı daha da yüksek.

(link)

Saygılar...

Abi ben; yapışkanlı, şeffaf ve biraz da kalın koruyucu kaplama kullanıyorum. Kendim yaptım. İlk önce kadronun düz ve aşınmaya müsait yerlerini (örn üst boru, arka çatal ve ön çatal, ayna kol ile sele borusunu birleştiren , hatta selenin de ölçüye göre kalan kısımlarını kendimce yaptım, zor değil. Fakat dönemeçli, girintili-çıkıntılı kadro bölgeleri zor. Oraları fön makinesiyle ve 1 kişiden daha destek alarak yapmak, daha verimli sonuç verir gibi . Tabi işin ehli adamlar kadar sonuç alamayız, o ayrı.. Ben gerek duymadım.. Kaplama için aldığım ürün de bu,

(link)

Zefalin de var biraz daha kalite istersen ama sadece fiyatı bile bi "s" verdiriyor insana..

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy
Geri