Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kapadokyada Bisiklet Turu

Fahrettin

Üye
Tepki
33
Merhaba arkadaşlar biraz kedimden ve bulunduğum bölgeden bahsetmek istiyorum. Boyum; 190 kilo;120 bulunduğum bölge peri bacaları ile tanınan Kapadokya kendime bir bisiklet alıp bu eşsiz doğa harikalarını vadileri gezmek ve fotoğraflamak istiyorum bunuda en iyi bisiklet ile yapabilirim dedim. İnternette bisiklet ile bir arama yapınca baya geniş bir platform olduğunu anladım. Sonucunda bir kaç araştırma yaptım. En sonunda böyle güzel bir form sitesi buldum ve siz değerli arkadaşlarımada kafamdaki gıcıklığı gidermek için bu konuyu açmayı uygun gördüm. Bisikletimi baştada dediğim gibi peri bacalarını ( kumlu, kayalı yerleri), vadileri ve sokak aralarında dolaşmak için alacağım marka olarak salcano markayı tercih ediyorum nededinini sorarsanız burası çok büyük bir şehir değil her aradığımızı hemen bulamıyoruz. Salcano bayileride oldukça fazla olduğundan ve daha öncede salcano kullanıp memnun kaldığımdan dolayı bu markayı tercih ediyorum. Bütçe olarak 700TL gibi bir rakam var. Ben salcanonun iki tane modeli arasında kaldım. Linkleri aşağıda veriyorum. Birde amarsör olarak sadece önde olmasını ve kitlenebilenlere iyi diyorlar. Siz değerli üstatlarım hangisini önerirsiniz. Veyahutta bana uygun olarak gördüğünüz modelleri yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

(link)

(link)

Scudo
ben de tecrübesizim fakat 1 2 haftadır araştırmalarıma göre o bütçeyle salcano da bu model gayet ideal ,

(link)

dediğiniz gibi önden kilitlemeli olmalıymış bu modelde var sanırım ama gösterdiklerinizde büyük ihtimal yok ve sram x4 vites sistemi için de shimano alivio ya denk diyorlar ki zaten alivio olan bisikletlere baktığımızda 900 liradan aşağı olmadıklarını görebiliriz , bu da bu model için bir artı .
pazarlıkla 700 liraya bırakıyorlar belki daha da aza alırsınız . 1 2 gün içinde sanırım ben alacağım bu modeli :)

@forza46

Yorumunuz ve öneriniz için çok teşekkürler. Bu dediğiniz sram x4, shimano alivio böyle mekanik parçarın özelliklerini kalitelerini ve diğer parçaların özelliklerini kalitelerini nerden öğrenebilirim aceba? Birde çamurlu ortamlardada süreceğimden dolayı disk frenli istiyorum eğer disk frenli ve kilitlenmeli amasörlü bir model biliyorsanız yazarsaız sevinirim. Bütçeyi 1000TL yapabilirim tasikler sağolsun:). Markada değişe bilir. Kayseride bir çok markayı bulabilirim. Alttaraftaki videoda bir bisikletçi dağdan iniyor bisikleti çok hoşuma gitti. Birde amasörden yukarı gelen gidonun yanında olan mekanizma amasörü galiba yukarıdan ayarlamaya yarıyor. Son olarak bir şey daha sorum. Amasörlerde sertlik ayarı çok işe yarıyor mu?

(link)

:D dediklerinizi bilmiyorum , anlayan biri açıklar umarım . ben gidip bu bisikleti aldım biraz önce :)

(link)

hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın...

@forza46

Hayırlı ugurlu olsun.

Sanırım sorularımı cevabını uzun bir süre bekliyeceğim.:(

Hocam merhabalar. Sanırım satış sonrası, servis gibi nedenlerle salcanoya yöneldiniz ama bence takılıp kalmayın çünkü satış sonrası garanti diye bişey pek yok (kadronun kırılması gibi durumlar hariç).
Kayseride birçok modeli bulabileceğinizi düşünüyorum. Bende ürgüplüyüm ama ne yazıkki kayserideki bisikletçilerden alışveriş yapıyorum. Hem çeşit fazla, hem daha uygun fiyatlı. Hatta isterseniz bikaç yer de önerebilirim.
Ayrıca vücudunuz iri olduğu için herşeyden önce kadro boyuna dikkat etmelisiniz. Bütün diğer özelliklerden önce bu sizi etkileyecektir. Large veya XLarge kadro uygun olacaktır. Ve yine kilonuzdan yola çıkarak sağlamlığını kanıtlamış markalara yönelebilirsiniz trek, scott, cannondale gibi. Burda da ben size scott markasını öneririm. Fiyat performans olarak bakınca diğerlerinden daha iyi bi yerde. Çeşit çok, seçmek zor kolaylıklar dilerim..

Volkan bey çok teşekkür ederim. Aceba dediğiniz markaları bulabileceğim bir internet sitesi varmı? Birde 1000TL'yi peşin fiyatına 12 ay taksit yapan yerlere bakıyorum. :)

Arkadaşlar 2011 model SCOTT ASPECT 40 modeline karar verdim. Şuan fiyat araştırması yapıyorum bisiklet hakkında yorumlarınız bekliyorum. Özellikleri;

Maşa : Suntour XCM-H / with Lockout 100mm travel
Arka Vites : Shimano Acera / RD-M360 / 24 Speed
Ön Vites : Shimano FD-TY 10 / 31.8mm clamp
Vites Kolları : Shimano ST-EF 51 L / 8R / EZ-fire plus
Fren Kolları : included in shiftlevers
Fren : Shimano BR-M416A / Mechanical Disc 160/F and 160/R Rotor
Zincir : KMC Z-7
Ayna Kol : Shimano FC-M171 / with chainguard 42 x 34 x 24 T
Orta Mil : Shimano BB-UN 26 / Cartridge Type
Jantlar : Araya GP-710 / black
Lastikler : Scott Ozon / 26 x 2.0 / 27TPI
Sele Borusu : Scott, 31.6mm
Sele : Scott Aspect
Arka Hazne : Shimano FH-RM 65-CL
Ön Hazne : Scott Disc Team CL
Gidon : Scott Aspect / Oversize 31.8mm / black 8° bend / 20mm uprise / 640mm
Gidon Boğazı : Scott TDS-D345A-8
Ağırlık : 14.55 kg / 32.05 lbs
Dişli : Shimano CS-HG30-8l / 11-30T
Jant Telleri : 14 G, stainless, black

@Fahrettin

mekanik disk, pek tavsiye edilmiyor forumda, hidrolik disk olmuyorsa V fren bakın bence..

• Beğen
Tepkiler: Fahrettin
Oğuzhan bey aceba bana göre önerebileceğiniz. Bir model varmı? Birde salcanonun INSOMNIA 292 SHIMANO modeli nasıl? Kadro boyunu öğrenemedim :( . Özellikleri;

TİP : 29" MTB 27 VİTES
KADRO : HYDROFORMED 6061 ALÜMİNYUM
MAŞA : SUNTOUR XCR RL GİDONDAN KİLİTLEMELİ
ARKA VİTES : SHIMANO RD-M390 ACERA
VİTES KOLU : SHIMANO SL-M390 ACERA 27 VİTES
ÖN VİTES : SHIMANO FD-M390 ACERA
ARKA DİŞLİ : SHIMANO HG20-9 KASET DİŞLİ
ZİNCİR : KMC Z99
KRANK TAKIMI : SUNTOUR XCR V3
ORTA GÖBEK : SUNTOUR XCT-SQS
HİDROLİK DİSK FREN TAKIMI : SHIMANO M445, TEKTRO 160MM 6 BOLT ROTOR
GİDON : SALCANO/ZOOM MTB-AL-152BT ALÜMİNYUM
GİDON BOĞAZI : SALCANO/ZOOM TDS-D345 3D FORGED ALÜMİNYUM
SELE : SALCANO LOGOLU, JEL TAKVİYELİ
SELE BORUSU : SALCANO/ZOOM SP-238 ALÜMİNYUM
MAŞA YATAĞI : VP A45ACS2 28,6/44-55/30
ELCİK : SALCANO ALÜMİNYUM BİLEZİKLİ PVC ELCİK
JANT : SALCANO X-PROD1 32H
JANT GÖBEĞİ : SRAM MTH 306
LASTİK : CONTINENTAL RACE-KING 29x2,2
KADRO ÖLÇÜSÜ : 29" MTB 27 VİTES

Dostum bu 29 jant bisiklet, şimdi moda 29 jant ama boyun kısa ise zorlanabilirsin, artı güzel durmaz. Boy 1,80 üzeri ise uyar. Sontour gidondan kilitlemeli maşa iyi ama diğer sistemler Acera, düşük. Bunun fiyatı yanılmıyorsam 1200 TL civarı, bence biraz zorla 1500TL ye benim bisikletten al, çok memnun kalıcaksın garanti veriyorum.

Yorumun içi teşekkürler abi boyum 1,90 bisikleti 1000tl civarı arıyordum bu bile zorladı beni. Senin bisiklet baya bir zorlar beni :)

@Fahrettin

şimdilik bütçene göre alırsın abicim, ilerde satıp biraz daha üstüne ekleyip daha iyi bişey alırsın aceleye gerek yok..

Ayrıca fikir olması açısından Delta bisiklette Corratec modellerine bak. Örneğin; (link)
bu model açıklama da yazılmamış, hidrolik mi mekanik disk mi onu bilmiyorum, eğer hidrolik ise gözü kapalı alınabilir, görüntü olarak hoşuma gitti, ayrıca Corratec Alman malı iyi bir bisiklet. Bir araştır istersen..

Oğuzhan abi bütçeme uygun iki model daha buldum. Bunlar nasıl?

1.
Sedona 741 d

2011 model disk fren

Alüminyum özel gövde

Shımano acera arka vites

Shımano hidrolik disk fren

Shımano acera vites kolları

Shımano ön arka mandallı göbekler

8 li kaset arka dişli

Shımano acera aynakol

Suntour ön amortisör kilitlenebilir

Alüminyum pedallar

Schwalbe black jack dış lastikler

2.
GÖVDE:7005 DOUBLE BUTTED ALU GÖVDE
ÖN SÜSPANSİYON:KRON NEO LOCKOUT
VİTES/FREN KOLU:SHIMANO
ARKA VİTES :SHIMANO ALTUS –24 VİTES
ÖN VİTES:SHIMANO TX50
AYNAKOL:SHIMANO FCM131
ARKA DİŞLİ:SHIMANO HG-30
ZİNCİR:KMC-Z50
FREN SETİ:SHIMANO HİDROLİK DISC FREN
GÖBEK SETİ:SHIMANO
JANTLAR:KRON NEO
LASTİKLER:RUBENA SCYLLA SPORT
GİDON:KRON NEO
BOĞAZ:KRON NEO
SELE BORUSU:KRON NEO
SELE BORUSU KELEPÇE:KRON NEO
SELE:KRON NEO
PEDAL:FP-906
BOĞAZ YATAĞI:CH-918
ELCİK:VELO
PARK AYAĞI:ALUMİNYUM

2. kron galiba hangi modeli? bir de fiyatlarını da yaz, ona göre bakalım.

Pardon abi onu unutmuşum KRON XC 500 HİDROLİK DİSK 510 dolar. Sedonanın fiyatıda 1000TL.

Abi biraz önce yeni bir site buldum hemen sana yazmak istedim.

(link)

(link)

Paintten alttaraftaki gibi birşey yaptım kıyaslama daha kolay olsun diye. Yorumlarınızı bekliyorum.

http://img848.imageshack.us/img848/4862/adsz2222111.png

Geri