Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Merhaba, forumda yeniyim. Katlanır Bisikletler başlığı altında konu açamadım. Btwin Hoptown 7 katlanır bisikletim var. Bisiklet katlanırken birbirine geçen kısım (çıtçıt?) kırıldı. Yuva kısmı değil eril kısım. Bu kısmın yedek parçasını bulamadım. İsmini de bilmiyorum. Decathlon'da da tam manasıyla yardımcı olamadılar. Yardımcı olabilecek var mı?

Scudo
Merhabalar. Konu açamadığım için buraya yazmak durumunda kaldım. Sizlere birkaç sorum olacak. Bende Salcano İzmir ve Salcano Easy lüx model katlanır bisikletler mevcut. Easy lüx modelindeki 7 li vites sistemini Salcano İzmir modeline takabilir miyim? Ruble ve arka aktarıcı değişimi yeterli olur diye düşünüyorum. Ayrıca yeni bir 7li vites kolu işimi görecektir sanırım. Cevaplarsanız memnun olurum. Teşekkürler.

tilt 500 1900'e düşmüş. o fiyatta daha iyi katlanan bir model var mıdır bildiğiniz?

• Beğen
Tepkiler: Ozan_ozaN
@janko35 tilt 500 için 1900 çok.Yeni 9 vitesliler gelecek hatta gelmiş bile 2800 tl :)
Bana kalırsa temiz en az 8 vitesli Dahon veya Tern bakın.İlla 0 olsun diyorsanız Carraro 108 veya 121

@cnmrtpkc yeni gelen 9 vites tilt 900 herhalde fakat stok yok gözüküyor bilginiz var mı hocam?

Merhaba arkadaşlar,

içimizde alba katlanır elektrikli kullanan var mıdır?
Tecrübelerimiz nasıldır?
Elektrikli katlanır düşünüyorum. Ama hafif ve menzili de biraz olsun istiyorum.
Alternatif hangi markaları önerirsiniz?

teşekkürler:)

@cnmrtpkc Konnix mi Zefal mi derken sizde görerek Zefali tercih ettim bagaj çantası olarak. Ama çok pahalı be 320 tl :acpsnr:

@Türko En uygun Doğa bisiklette havale ile 380 tl :) ama gerçekten güzel kaliteli bir heybe kenarlarında reflektör var ve boş durmuyor malzemesi kaliteli
Bu arada Z80 heybe oluyor Z60 modeli olmuyor bilginiz olsun
@janko35 internet stoklarında yok ama mağazalarında var olarak gözüküyor,yarın fırsat bulursam ritim istdan bakıcam ben.O fiyatlara çıkacaksanız eğer dediğim gibi ikinci el temiz dahon veya tern bakın,en az 8 vites olsun ayrıca

• Beğen
Tepkiler: janko35
@cnmrtpkc ben heybe oluyor sanıyordum. İade edip konnix mi alsam?

@Türko Zefal Z80 heybe oluyor evet (link)

Siz Z60 mı aldınız? Z80 mi.Z60 heybe olmuyor,bendeki z 80 IMG_20191230_125835.jpg

@cnmrtpkc hocam dahon marine d8 8 vitesiyle katlanmış boyuyla ve hafifliğiyle benim gönlümde yatan ama 11.11 indirimlerinde çok iyi fiyatlar yakalamıştım almadım. şimdi o fiyatlara 2. el almam herhalde. gene o dönemi bekleyip fiyatları bulup sıfır almak veya gidip temiz temiz paraya kıyıp 3.5 verip göre göre sıfırını almak daha mantıklı geliyor bana. 1900-200 arası bisikletlerde en iyi katlanma olayı btwin'de diye aklıma düşmüştü. 121 çoğu sele borusundan dolayı arabaya zar zor sığıyor, bagaja atmıcak olsam treking modelllere yönelirim ama evim dağda ve araba aparatlarını trekking bisikletim çalınmadan önce kullanıyordum çok yorucuydu her gün uğraşması. bagaj odaklı bisiklet alacağım için 121 serisini tilt 500 den iyi olduğunu düşünsem bile, görünümünü de çok beğensem bile benim için anlamsız oluyor. 108'de güzel bir alternatif. tern bayisi izmir de kim bilmiyorum ama sundu değil. carraro mosso dahon bayisi sundu. sundu-decathlon dışına çok çıkmak istemiyorum. teşekkürler önerileriniz için.

@janko35 Mariner D8 güzel bisiklet ancak o fiyatları haketmiyor bence.2017 öncesi modeller belki ama 2017 sonrası kalite biraz daha düştü.En basiti göbeklerde quick release yok anahtarlı sistem,schwalbe lastikleri çıkardılar vs vs. Dahon'da mu ve üzeri modellere bakmanızı öneririm onlarında 0 fiyatları gayet yükseldi bu sene.MuD8 4500 Tl Bu arada 2020 mariner artık yok onun yerine vitesse var bu yıl oda 3900 bandında.

@cnmrtpkc z60 almışım. z80 ülke sınırları içerisinde yok. İade edeceğim.

@cnmrtpkc o zaman hiç kafa karıştırmadan 108 alıp geçeyim hocam. f/p olarak ondan iyisini göremedim. teşekkürler tekrardan.

@cnmrtpkc z60 almışım. z80 ülke sınırları içerisinde yok. İade edeceğim.
link atmıştım en uygun Doğa bisiklette bende ordan almıştım
@janko35 108 veya 121'de olabilir.121'in o sorunu çözüldü diye biliyorum.Fİyatları Dahon'a göre uygun aradaki fiyat farkıyla fren,lastik,vites sistemleri güncellenebilir bence.
Videodaki arkadaşımız Mariner D8'den Flexi 121'e geçti

@cnmrtpkc 121 in sorunu çözüldü derken ne gibi bir sorun vardı,

121 niyetlendim bende, 2018 2019 2020 modelleri arasında çok fark var mı

@MertV sele borusu katlanınca tam aşağı inmiyordu sanırım

Selam, Tern marka katlanır bisiklet almayı düşünüyorum tavsiye edebileceğiniz herhangi bir model var mı? Teşekkürler.

@Bigthunder Bu bisiklet Mercedes falan değil, aynısının Land Rover ve Hummer yazılı versiyonları var AliExpress de.
evet ben de tereddütte kaldım. mercedes sitesine ulaştırılan bir link yok herhangi bir bağlantı görülmüyor. kullanan ya da satın almış olan birileri yorumlarsa sevinirim. ayrıca görüntü bileşenler itibariyle oldukça güzel görünüyor ama uzman görüşü çok faydalı olurdu.

@omk En az 8 vites olsun şehiriçi için fazlasıyla yeterli olur.Tern'de önerim verge serisi

Geri