Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Scudo
Kimse beni flexi 121'in arka tarafa fazlaca eğik duran sele borusunun yamulmayacağına ikna edemedi ona yanıyorum. Bendeki yamulmadı diyenler oluyor ama kuyruk acımız var işte.. Her şey hoş görünüyor ama bu ve fazlaca övülmesi kuşku yaratıyor bende. Tilt 500 bu yüzden hala ilk tercihim, bisikletimi sattığım an Tilt 500 alacak gibiyim. Uzun süre de satılmayacak gibi... Tilt 500'ün de hiç aksesuarı yok, ekstra masraf. Vitesi de yetersiz... İki ucu kirli değnek..

• Beğen
Tepkiler: Demir Atlı Adam
@MustafaSener Ben carraro flexi 121nin muadili Bianchi 21v kullandım. Ardından mariner d8 2017 model kullandım. Dahon çok daha rahat ve kesinlikle akıcı bisiklet.

@MustafaSener geçen sene araştırırken bu konuyu görünce gaza gelip almıştım Katlanır bisikletle Yaylalı Doğu Karadeniz turu Bu kadar uzun yola dayanan bisiklet herhalde şehir içinde sağa sola gitmeye hayli hayli dayanır diye. Bence turu yapan arkadaşın mesajlarını inceleyin herhalde aramızda bu bisikletle en uzun km yapan odur.

Kimse beni flexi 121'in arka tarafa fazlaca eğik duran sele borusunun yamulmayacağına ikna edemedi ona yanıyorum. Bendeki yamulmadı diyenler oluyor ama kuyruk acımız var işte.. Her şey hoş görünüyor ama bu ve fazlaca övülmesi kuşku yaratıyor bende. Tilt 500 bu yüzden hala ilk tercihim, bisikletimi sattığım an Tilt 500 alacak gibiyim. Uzun süre de satılmayacak gibi... Tilt 500'ün de hiç aksesuarı yok, ekstra masraf. Vitesi de yetersiz... İki ucu kirli değnek..
merhaba,
ben de cube tourıng sl 2016 46 kadro bisikleti satıp katlanıra geçmek için araştırmalar, incelemeler ve görüşler yaptım. burada ki arkadaşlardan da bilgiler edindiğim gibi, markalara ait kullanıcı forumlarını da inceledim. çıkan sonuç: her alıcı minimum para ile maximum ürün almak ister. sonucunda da bu her zaman tutmaz.
cnmrtpkc arkadaşımızın şu görüşü: bütçe ile orantılı Dahon/Tern veya Brompton.kullanacağınız alana göre en az 8 vites olmalı,uzun turlar veya şehiriçinde kullanılacaksa 18-20-21-24-27 viteslere bakılabilir.
farklı alternatiflerde olmasına rağmen ekonomik olarak katlanır bisiklete ayrılan miktar önemli. ben cube yi alırken aynı araştırma görüşme vs. yaptım. birçok fikir-öneri sunuldu. ben ucuzu al kullan alışınca sonra iyisini alırsın kısmına girmedim, ucuzu al gelişince sonra vitesleri-parçaları alıp full yaparsına girmedim. dedim ki paramı zorlarım ve istediğim donanım, istediğim özelliklerin bir arada olduğu bisikleti bir kez alayım. sonuçta cube oldu. şimdi de satışı yapabilirsem dahon yeni seri 2020 vitesse ye göz diktim. satışı yapamaz isem o bana göz diksin param yok. mariner d8, dahon
Dahon vitesse İ7 nexus göbekten vites şarj dinamolu
işte bisiklet bana göre bu..2020 si daha da iyi imiş

@jettthasan tabiki bütçe ile orantılı söylediklerim,ben dahon mup24 kullanıyorum,Carraro Flexi şuan tamamen fiyat/performans odaklı.Bütçe neye yeterse kullanım alanına göre seçmek en mantıklısı.Bütçem yeterli olmasaydı bir flexi 121 alır,biraz modifiye eder kullanırdım o ayrı

Dosyalar

• FB_IMG_1590949263420.jpg
    FB_IMG_1590949263420.jpg
    127,2 KB · Okunma: 35
merhabalar, dahon suv d6 ile ilgili pek bir görüş bulamadım. şehir içi, zaman zaman akşam gezileri, bazen de 2 km işyerine gidiş gelişte kullanılacak. internette 2140 tl'ye satılıyor.

@RayCharles Dahonun uygun fiyatlı hi-ten çelik kadrolu ve maşalı giriş seviyesi bisikleti,kullanım amacınıza göre iş görür tabi

• Beğen
Tepkiler: RayCharles
@RayCharles Dahonun uygun fiyatlı hi-ten çelik kadrolu ve maşalı giriş seviyesi bisikleti,kullanım amacınıza göre iş görür tabi
carraro flexi 121, 108 veya daha uygun olan 106 ile Dahon suv d6'yı karşılaştırmak gerekirse hangisi öne çıkar? Alüminyum kadro, daha sağlam lastik ve 21 vites farkı derken kararsız kaldım.

edit: bu arada cevap için teşekkürler.

Son düzenleme:
sezon başında tam alacakken carraro'lara sağlam zam geldi ve ondan dolayı dahon'a yöneldim. orta segment çok tutan Mariner piyasada bitmişti, mu kadro aldım en sonunda. (bknz: çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu taam mı)

Sanırım 2020 nin en önemli trendi katlanır bisiklet.
Bu hafta:
Semt pazarında zabıta pazarcıya dediki:
Benim bisikleti gösterip, al bundan bir tane.
Katla at bagaja götür istediğin yere.

Günlük turumu yaparken bir araba el edip beni durdurdu.
Bisikletten memnunmusun? Ben de bunlardan almayı düşünüyorum.
Dedim bunun amacı farklı. Katla at bagaja.
Arkadaşın altındaki araba lüks idi. İster yazlığa ister pikniğe götür dedim.
Tamam sağol memnunsan tamamdır, dedi.

Bu da ciddi tüketici yön değişimidir.
Herkes katlanır istiyor ve rahat kullanmak istiyor.:)

Ve kullandığım Alba Fold2 elektrikli katlanır yok satıyor.

Özet: bisiklet sektöründe bu ciddi bir dönüşüm. Herkes katlanır istiyor.
Uygun fiyata elektrikli katlanır istiyor.
Üreticilere buradan bilgi olsun.:)

• Beğen
Tepkiler: Joseph Cavalcanti
Iyi ki zamanında hem kendime hem hanıma katlanır bisiklet aldım. 3 yıl önce 800 tl olan bisikletin muadili şu an 2 katı fiyat. Benim bisikletime bu ne çocuk bisikleti diyenlerin hepsi şu an katlanır bisiklet almaya çalışıyor :)

Merhabalar, katlanir bisiklet almak istiyorum, biraz arastirdim, baslarda bianchi vintage modelini ya da carraro flexi modelini dusunuyordum ama 20 jant olmalarinin dezavantaji nedeniyle 26 jant mosso marine dusunmeye basladim, butcem 2000 tl, sehir icinde surmek istiyorum, beklentim agir olmamasi, yokuslari rahat cikmam, katlaninca rahat tasiyabilmem, ucakla goturebilmem vs. Mosso marine 26 yi onerir misiniz yoksa 20 jant fikrine donmeli miyim ? Cevap bekliyorum bilgisi olanlardan, simdiden tesekkurler😊

@atopik_dr yokuş varsa işin içinde 21 vites olsu

Flexi 121 idealdir

• Beğen
Tepkiler: DayKnight
@cnmrtpkc hocam peki boyu uzun biri icin kucuk tekerlekler cok absurt durur mu ? aslinda o da beni dusunduren sebeplerden 😅

Merhabalar, katlanır bisiklet almayı düşünüyorum ama daha önce hiç kullanmadığım için denemek istiyorum Bildiğiniz katlanır bisiklet kiralayan bir yer var mıdır Kadıköy bölgesinde? Bir kaç yere sordum ancak normal bisiklet kiralıyorlar.

Merhabalar, katlanir bisiklet almak istiyorum, biraz arastirdim, baslarda bianchi vintage modelini ya da carraro flexi modelini dusunuyordum ama 20 jant olmalarinin dezavantaji nedeniyle 26 jant mosso marine dusunmeye basladim, butcem 2000 tl, sehir icinde surmek istiyorum, beklentim agir olmamasi, yokuslari rahat cikmam, katlaninca rahat tasiyabilmem, ucakla goturebilmem vs. Mosso marine 26 yi onerir misiniz yoksa 20 jant fikrine donmeli miyim ? Cevap bekliyorum bilgisi olanlardan, simdiden tesekkurler😊
ben ikisini de aldım. aralarında 400-500 tl fiyat farkı var. ikisinden de memnunum. mosso daha zor açılıp kapanıyor. 7 vites. carraro flexi 121 çok kolay açılıyor kapanıyor ve 21 vites. ikisi de seri, keyifli bisikletler. sizin dediğiniz mosso biraz daha büyük onu tam bilmiyorum. ama bildiğim şu var katlansa bile oyle çok ufak ve hafif bisikletler değiller. bilginiz olsun

Geri