Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Fikrim bir anda değişti. Harika :D

Scudo
http://img651.imageshack.us/img651/3923/dsc03292h.jpg

oğlumla birlikte dün yaklaşık 6-7 km yol yaptık. yokuşlarda biraz kasmakla birlikte sürüş gayet başarılı. tabii gezinti için:) hırslı sürücüler için tavsiye etmiyorum...

Genel bilgilere gelince ben yaklaşım 85 kg ağırlığındayım., oğlum da 18 kg. bebe koltuğunun 22 kg'ye kadar güvenli olduğu söylendi. bisiklet de bildiğim kadarı ile 105-110 kg arası bir yükü taşıyor. yani limitlerdeyiz, bu yüzden atraksiyon yapmak mümkün görünmüyor ki zaten güvenli değil.

bisiklete de ufak bir modifiye gerekti. arka bagajı 26 inç lastiklere uygun olan bir tanesiyle değiştirdim. böylece bebek koltuğunu 15 cm kadar yükseltmiş oldum.

@Enis Tayman

Hayırlı olsun, çok güzel olmuş. Şimdi benim de aklıma düşürdünüz ikinci bir bisiklet olarak katlanır bir şey.
Bianchi almışsınız sanırım, ağırlığı hakkında bir bilginiz var mı?

oğlumla birlikte dün yaklaşık 6-7 km yol yaptık. yokuşlarda biraz kasmakla birlikte sürüş gayet başarılı. tabii gezinti için:) hırslı sürücüler için tavsiye etmiyorum...

Genel bilgilere gelince ben yaklaşım 85 kg ağırlığındayım., oğlum da 18 kg. bebe koltuğunun 22 kg'ye kadar güvenli olduğu söylendi. bisiklet de bildiğim kadarı ile 105-110 kg arası bir yükü taşıyor. yani limitlerdeyiz, bu yüzden atraksiyon yapmak mümkün görünmüyor ki zaten güvenli değil.

bisiklete de ufak bir modifiye gerekti. arka bagajı 26 inç lastiklere uygun olan bir tanesiyle değiştirdim. böylece bebek koltuğunu 15 cm kadar yükseltmiş oldum.

İşte benim hayalimdeki fotoğraf. Bu tecrübeyi gördükten sonra bu fotoğrafı duplike edebilirim, inşallah yakın zamanda.

Abi sürüşte ufaklığı yanınıza almadığınızı, böylece yükü biraz azalttığınızı düşünelim. Sürüş güvenliği hissiniz nasıl, güven veriyor mu? Yani o kadronun ortasındaki katlama yeri en ufak bir zorlamada (yumuşak kasislerde, az pütürlü asfaltta, kaldırımda vs) ikiye ayrılacak gibi durmuyor değil mi?
Açıkçası görünüşü çok hoş. Güle güle kullanın

@mtsemiz

aslında ben de korkuyorum ortadan ayrılır diye:) ama zaten bu bisikletler (en azından satıcının söylediği kadarıyla) performans için yapılmıyor. eğer BMX gibi kullanılmayacaksa (ya da dağ bisikleti gibi) o zaman sorunsuz gidiyor. tek başıma da denedim çünkü. gidon eni kısa olduğu için ilk anda hakimiyette problem yaşar gibi oluyorsunuz; ama tez zamanda alışılıyor.

@Emre Aslan 1981

dechatlon'da satılan 12.5 kg idi sanırım. bianchi de 14 kg civarı... denizlili bir firmanın stmax var. 26 inç janta katlanır; ama ağırlığı 18 kg. alacaktım hemen vazgeçtim. bianchi bir de 8 taksit yapıyor ama benim kartıma mı her karta mı sormadım açıkçası... ben HSBC kullanıyorum. dechatlon da galiba world v ebonus karta 6 taksit yapıyordu...

bende kron fd 1000 modelini alıcam sirkecide konuştum dahon la arasında çok fark olmadığını söylediği satıcı kullanan varmı bu modeli

Benım tercıhım degıl. Bence goruntu ve kullanıs acısından da guzel oldugunu dusunmuyorum. tabı tercıh meselesı...

Ben çoğu sabah katlanır bisikletiyle işe giden 40 yaşlarında bir abi görüyorum.

Bisikleti kullanırken gayet rahat görünüyor ama ben işe hep geç kaldığımdan hızlıca geçmek zorunda kalıyorum yanından, hiç konuşamadık.

Katlanır bisiklet kullanmaktan zevk alacağınızı düşünüyorsanız bence yerli markalara güvenebilirsiniz.

@Hasan TÜRKER

katlanır bisiklet ihtiyaca binaen bir çözüm. mesela benim evim dar, üst katta oturuyorum. çok yol da yapmıyorum. çocuklu aileyiz tatillerde de yazlık kullanıyoruz. görüntü açısından çok estetik durmuyor olabilir; ama benim şartlarımda alınabilecek tek bisiklet budur:)

@Cem Coşkun

kullanmak rahat. sorun 100 kg civarı ile sınırlı olmak. bu bisikletleri en fazla 100 kg civarı ağırlıktaki insanların kullanması öneriliyor. daha fazlasını taşıması zor deniyor. ha tabii hız yapayım yol yapayım olmuyor bir de...:)

• Beğen
Tepkiler: Cem Coşkun
@Enis Tayman
Teşekkürler.Bir sorum olacaktı.Bu tür koltuklar her türlü bisiklete montaj edilebiliyor mu?Montajı hakkında bilgi verebilir misiniz?

@Kamil BULUT

her bisiklete monte ediliyor; ama öyle her isteyince de çıkarılamıyor. çıkarılanları var galiba; ama çıkarılmasın daha iyi. malum bir kasiste çocuğu bırakmak hoş olmaz. arka selenin altına giren parça ile koltuk birbirine bağlanıyor. pahalıları var; ama sen kötü kalitesi olmadıktan sonra bence pahalıya para vermek en azından şehirde düz yolda arasıra kullanmak içinse gerekli değil. Pa trekking yapacağım diyorsanız onu bilemem:) ben bunu 70 TL'ye almıştım. 25 kg'ye kadar taşıyor. bu da aşağı yukarı beş yaş erkek çocuğu filan. zaten sonrasında kendi bisikletini alır. omuz kayışı var. fakat tabii bisikleti devirme durumunda dikkatli olmak lazım. bu yüzden kask elzem.
bence önemli soru çocuklar hoşlanacak mı? benimki sorunsuz biniyor. parka, sinemaya bisikletle gidiyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Kamil BULUT
@ayhan met

doğrusu para neye yetiyorsa derim ben. ayrıca bu bisikletler özel amaçlı kullanım için. "gideyim de 20 km yol yapayım" diyeni biraz zorlar. dolayısıyla şehir bisikleti gibi yol konforu hedeflemek ford K'dan sedan performansı beklemek olur. dahon süper tabii; ama ben param olsa da almazdım. çünkü haftada iki üç kez binip 5-6'şar km yol yapıyorum. fakat bir tanıdık dahon almış her gün yolun bir bölümünü bisikletle koşuyor.

@Enis Tayman

Bianchi'yi nereden aldınız acaba?
ben de alıp elektrikli bisiklet haline getirmeyi düşünüyorum.bunun için araştırma yapıyorum..

Evde 4 bisikletim olmasaydı bir katlanır da ben alırdım. Ama 10 parçaya da katlansa yine koyacak yerim yok :(
Konfor olarak bana çok rahatsız görünmüyor. Yurtdışında bunların yarışları bile var. Geçenlerde de bunlarla bmx tarzında street trial yapanların bir videosunu izlemiştim. Bence pratik, kullanışlı, gerçek bir şehir bisikleti. Metro ve otobüse binerken yanınıza alabiliyorsunuz. Daha ötesi var mı? :)
Şu aralar Dahon full suspension lu modeller çıkardı. Yakında bu tip bisikletleri downhill parkurlarında da görürüz.

• Beğen
Tepkiler: Enis Tayman
@derya deniz

bianchi sitesinde satış temsilcileri ile ilgili bilgiler var. bianchi her satıcıda standart kampanya içinde. hala sürüyor mu bilmiyorum. ama mesela ümit bisiklet de var ve galiba en ucuzu o. bir de denizlili bir firma satıyordu citimax yazacağım umarım doğrudur. ucuz ve lastik 26 inç. katlanabilir fakat 18 kg imiş arayıp sordum inanamadım.

Geri