Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır ile Çocuk Taşıyıcı

Atacan

Daimi Üye
Tepki
376
Bisiklet
Giant
Katlanır bisiklet ile çocuk taşıyıcı kavramlarının birleştiği örnekler gördünüz mü hiç?

Özellikle çocuk için dengeli ve güvenli olur mu sizce? (Ön veya arka taşıyıcı olabilir)

Mesela internetten hızlıca arayınca aşağıdaki gibi resimler var, ama bildiğim kadarı ile o sele borusuna takılan kısım normal bisiklette kadroya bağlanıyor. araya kalınlaştırıcı bir parça ile sele borusuna takılmış olabilir, bu da güvenlik tarafında eksik yaratabilir.

8907247a.jpg

Scudo
@Atacan Oğlumu da geçen seneye kadar çocuk koltuğunda taşıyordum. Çocuk koltukları kadroya bağlantılı olursa daha güvenli olur kanaatindeyim. Hatta ekstra güvenlik olarak arka bagajın üzerine de oturtulması daha çok güvenlik sağlar. Sele borusu hem sizin hem çocuğunuzun hemde koltuğun ağırlığını taşıyacak. Bu durumda arkaya doğru çok fazla esneme yapıp sele borusuna çok fazla yük bindireceğini düşünüyorum. Çocuğunuzun yaşı ve kilosu nedir acaba internette arama yaptığımda sele borusundan öne doğru bağlanmış çocuk koltukları var ama arkaya doğru bağlanmış model hiç görmedim.

Bende bir ara katlanır almak isterken araştırdım. Ankara Delta Bisiklet ile görüştüm o dönem bir sorun olmadıklarını taktıklarını belirttiler. Hatta bir tane bisiklette takılı duruyordu.

@trainspotting35 kızım şu anda 6 aylık ve 7.5 kg civarında. 9 ay-1 yaş arasında boynu kask takabilecek duruma gelince kullanmaya başlayacağım, ön hazırlık aşamasındayım :)

dediğiniz gibi sele borusu beni de tedirgin ediyor. arka bagaj üstü mümkün ama 20" tekerde yere çok yakın olacak, canı sıkılabilir.

Çocuğunuzun yaşı ve kilosu itibariyle ön tarafa takılan koltuklara oturmaya müsait. Ben ön tarafı seçtim mesela daha korunaklı geldi bana, kollarımın arasında duruyor gözümün önünde. Tek sorun rüzgarı yiyordu bende gözlük taktım.

@Atacan İnanın sizin sırtınızı görmekten daha memnun edecektir onu. Oğlumu taşırken sırt çantası da taktığımda kafasını mutlaka sağa veya sola çevirerek yolculuk yapmak zorunda kalıyordu. Yere yakın olduğunda hem Allah Korusun herhangi bir kaza anında daha güvenli olacak hemde bacaklarınızın arasından direkt karşıya bakabilecek.

@malemsteen (link) Şöyle bir ürün kullanabilirsiniz. Böylece ağzına girebilecek böceklere karşıda önlem almış olursunuz.

@trainspotting35 @malemsteen en az 3 yaşına kadar ön koltuk düşünüyorum ben de aynı sebepler ile.

tekrar soruma döneyim, katlanır ile ön koltuk mümkün müdür?

@Atacan Ön koltuklarda bildiğim kadarıyla aynı mantıkla sele borusuna yük bindiriyor. Aslında kilo olarak sıkıntı yok ama işin içine kuvvet x kuvvet kolu hesabı girince seleye binen yük katlanıyor.

Benim oğlan 4 yaşında ve 20 kilo oldu, 105 cm, arkadaki çocuk koltuğuna zor sığıyor artık.
Bende Polisport kadro borusu bağlantılı sistem var, o bile 26" mtb'de çocuk sağa sola bakmak isteyince dengesizlik yaratıyor düşük süratlerde.
Katlanırın ağırlık merkezi dolayısıyla daha sıkıntılı olma durumu var. Eğer ufaklıklık çok büyümediyse 15 kg'ya kadar Hamax'ın ön gidon taşıyıcıları daha güvenli, siperlikte var.
Ancak katlanır ile ben hiç denemedim, fazla tehlikeli geliyor. Katlanır ile ben şu ana kadar 1.000 km yaptım, çocuk taşınır tabi ama ben önermiyorum.

Bizimki denge tekerlekleri ile kendi bisikletinde takılıyor artık. Tay tay veya 16" ile ufak ufak kendisi takılabilir ilerleyen dönemde yaşına göre, daha verimli olur onun için.
Demir 2 yaşında olduğu zaman çektiğim bir video aşağıda.

yeri gelmişken arkadaşın konuyu da baltalamadan bende birşey sorayım. Benim kızım 3 yaşını geçti 16 kg kiloya erişti ön tarafa binebiliyor ama limitini aşmış oluyoruz koltuğun. Bende arka tarafa koltuk alma aşamasındayım. Ama şu şekilde seleler gördüm. Bunlar hakkında yorumlarınız olur mu? Bu tip birşeyi alsam güvenlik olarak çok mu zayıf olur.

Sele koltuk :
http://g01.a.alicdn.com/kf/HTB1oKXzMpXXXXXgXVXXq6xXFXXXA/cool-price-Safe-protect-Front-font-b-bicycle-b-font-saddle-mountain-bike-electric-folding-chairs.jpg

Bisiklet:

http://img21.staticclassifieds.com/images_tablicapl/392100295_1_261x203_batavus-crescendo-de-luxe-nexus-8-stan-bdb-super-konskie.jpg

@malemsteen 3 yaşında bir çocuk kendi bisikletini sürebilirken bu şekilde taşınmasının sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ön tarafa alınacak bir siperlik, kask, eldiven ve her ihtimale karşı kızınızı belinizden ufak bir kemerle kendinize sabitleyebilirsiniz. Çok sürat yapmamakta babalar olarak bizim en başta gelen görevlerimizden birisi :):)

bu arada dahon, tern ve bilinir taşıyıcı üreticilerine attığım maillara cevaplar gelmeye başlamış.

Tern der ki, arka kargo taşıyıcı üzerinde kullanmak şartı ile Yepp Maxi'yi test ettik ve onayladık.

Hi Atacan, we've tested and approved the Yepp Maxi for use with our Cargo Rack. (link)

------------

bobike'tan gelen cevap, referans olarak dahon d8 ve tern d7i vermiştim. Bunlar hiçbir ürünlerini tavsiye etmiyorlar, ancak sabitleyici ile arka bagaja olan modelleri kullananlar olduğunu söylemişler.

Dear Atacan,

First of all thanks for your email and the interest for the brand Bobike.

Unfortunately for the references of the bikes you send we do not recommend none of ours baby seats.

Rear baby seat if the bike come with the carrier there are some consumers that fix our baby seats with the system EB-D in the ranges One or Exclusive.

The carrier must be approved to max weight 25KG.

I´m sending the link of the new Bobike catalogue.

(link)

If you need any further information please do not hesitate to contact me.

Best regards

--------------------------------

thule öyle bir gözümden düştü ki toplaması zor

A bike is a bike. We do not test specific frames. It depends on the joint placement on your frame. If this does not interfere with the bike seat fixation then green light with all our bike seats.

BUT a fold bike is very short and you/the biker will most likely hit the bike seat.

katlanır ile arka bagaj üzerinde taşınabilir lakin gidonda sanmıyorum. güvenli olmaz diye düşünüyorum. koltuk konusunda yepp mini kullandım 1,5 yıl şu an yepp maxi kullanıyorum, biraz pahalıdır ama her konuda çok kaliteli bir ürün tavsiye ederim.

http://i67.tinypic.com/206d6e1.jpg

Arkadaslar bende flexi 108 aldim, cocuk koltugu almayi dusunuyorum ancak bagaja baglanirsa topuklar koltuga degecek gibi bir his var o yuzden sele borusuna baglamayi dusunuyorum fikriniz ne olur

Benim kız 4 yasında 17 kilo polisportun boodie arka kadro bağlantılı tasıyıcısını düçünüyorum ama kızımın yası ve kilosu acaba uygun olurmu bilemiyorum. 22 kg kadar kapasite yazıyor ama kaç ay sonra 22 kg olurki :) şuan fiyatı 300 tl iki ay için verilirmi?

@1Türk KAdroya bağlanan kısmı alttan bagaj ile desteklerseniz 2 sene daha rahat rahat biner kanaatindeyim.

Mosso bayisi ile telefonda konuştum.Arka bagajı hem sele borusu hem kadroya bağlantılı takarsanız üzerine çocuk koltuğu monte edilebilir ve 22 kilodan daha fazla ağırlığı taşıyacak sağlamlıkta olur dediler.Burada asıl konu bu kadar aksesuar parçası üstüne çocuk ağırlığı ile beraber ayrıca hesaba katılması gereken çocuğunuzun hareket ederken oluşturacağı denge değişimleri.Bu aşamada direk bagaj üzerine kalın jel pedlerle oluşturulmuş kendinden yaslanmalı olanlar 15 kilo üzerindeki çocukları taşıma açısından çok daha güvenli olacaktır.Tabi kadro üzerinde olanlar da tercih edilebilir.Sürücünün bisiklet hakimiyeti ve dengesine bağlı
.1591457084058.png
1591457002200.png
1591457221635.png
Bu da başka bir çeşidi

Sanırım katlanır bisiklet ile çocuk taşıyan pek kimse yok :(

Bisiklet soho 8.1
Ben 72 kg kızım 14 kg
Sele borusundan bağlantı yaptım.

Dosyalar

• IMG-20190319-WA0001.jpg
    IMG-20190319-WA0001.jpg
    261,9 KB · Okunma: 139
Teşekkürler fotoğraf için çocuk koltuğunun markası nedir?

Geri