Kazayı gören bisikletçi arkadaşı arıyorum

Scudo

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu konu hakkında yapılacak tek şey vuranı yakalayıp vucudunu sele borusuyla bütünleştirmek ‘ geçmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: Afyon35 ve Teymen

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.471
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.331
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Teymen bahsettiğiniz Küçükçekmece yan yol İstanbul içi en işlek kullanılan d100 bölgesi ve mobese olmaması bence eksiklik degil tamamen skandal..cok büyük geçmiş olsun...

• Beğen
Tepkiler: Teymen

Fatih ÇT

Forum Demirbaşı
Tepki
510
Bisiklet
Scott
çevredeki dükyan mağazaların dış kameralarından belki bir şey çıkar, bir bakmak lazım

• Beğen
Tepkiler: umutntm

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@Teymen geçmiş olsun.

Sizin kadar şiddetli olmasa da ben de sizin gibi çarpan aracın inkar ettiği, suçu üzerimize attığı, şahidin veya kamera kayıdı olmadığı bir kazaya karıştım; dava açtım ve kazandım.

Öncelikle yaralarımızın ve berelerimizin tespiti için hastaneden rapor tutturduk. Çarpanın ifadesi bizim yara ve darbe izlerimizle çelişiyordu. Bunun üzerine gidecek şekilde iddianamemizi oluşturduk ve kazandık.

(link)

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
Banada dün oldu bacagımla kolumu vurdum sürücü gelip aracın hesabını sordu gelipte birşeyin var mı iyimisin demedi bile kabadayılık taslayip gitti ben de kaldım yol kenarinda bir kisi iyimisin birşeyin var mı dedi insanlar artık degismis geçen giden yayalar baktı bendee yavaştan gittim

• Beğen
Tepkiler: filyasatakan

Zodiac193

Üye
Tepki
9
İsim
Eren B.
Bisiklet
Mosso
@DurgunDeniz
Bir teşkilat mensubu olarak mesajınızdaki ifadelerinizi kınıyorum. Uslubunuz çok saygısızca lütfen agzınızdan çıkanları tartın azıcık. Polis günah kecisi degil.
Kaza geciren kardeşimize geçmiş olsun diliyorum.mobese ve çevredeki güvenlik kameralarinin görüntülerini elde etmeniz sizin mahkemedeki haklılığınızı kuvvetlendirir. Ayrica kaza anına ait resimler mevcut ise bilirkisi raporu istenilebilir. Baska bir arkadaşımızın da dedigi gibi yoldaki trafik isaretlerinin durumu da size yardimci olacaktır. Zira sehir içi hızı saatte 50km goruntu ve bilirkisi raporu ile size çarpan aracın hızı ile bir sonuc çıkarılabilir. Bir avukattan hukuki yardim almanızda fayda var. Yargıtaydan bu konu ile ilgili emsal kararlar var ise temin edilip mahkemeye sunabilir kararın lehinize daha cabuk sonuçlanmasını saglayabilirsiniz.

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
  • Beğen

Şerif Feridun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
@Zodiac193
Postdaki ifadeyi kaba ve saldırgan bulmakla beraber ben de bir kolluk kuvveti mensubu olarak polislerin bir çoğunun görevlerini yapmadıklarını düşünüyorum. Siz istisna olabilirsiniz ancak devlet memurunun 1. Görevi olan vatandaşa hizmet unutulmuş durumda. Mesaide ne kadar az evrak doldurulursa o kadar iyi diyip arkalarını dönüp gidiyorlar.

umutntm

Üye
Tepki
65
İsim
umut
Bisiklet
b'Twin
İşten eve sürekli kullandığım yol. Çok dar bir yer araçlar sıyırarak geçiyor sahil yolu da o bölgede kesildiği için mecburen yan yol kullanıyoruz. O bölgede çok fazla kamera gördüm. Mobese olmasa da iş yeri kamerasından faydalanabilirsiniz ben geçerken kameralara bakıcam. O saatte oradan geçen araçlar tespit edilmesi zor, iş yine size kalıyor esnafa rica etmek lazım.

• Beğen

thesun

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Merida
Çok geçmis olsun @Teymen,

Umudunu kirmak istemem ama bu serefsizler, bu dünyada hak sahibi, adaleti aramak icin obir tarafi beklemek lazim. Banada benzer bir durum olmustu. Kaza yerinde bircok kamera varmis. Hafiza kaybi yasadim. 1 hafta sonra kendime gelip kamera goruntulerini almak icin gittigimde çogu yok cekti, geri kalanda silinmis dedi. Polisten yardim istedim. Buna mahkeme karar verir dedi. Anlican yok kardesim bas git isine yani.
Elim boş döndüm.

Haydar1912

Aktif Üye
Tepki
62
İsim
haydar
Bisiklet
Merida
@eray.hayta adamın zaten hayatı kaymış kardeşim beyin kanaması geçirmiş ve kafatasında çatlak var hukuk devleti lafı tamamen asparagastır hukuk mukuk yok bu ülke de herkes kendi adaletini göstersin

Haydar1912

Aktif Üye
Tepki
62
İsim
haydar
Bisiklet
Merida
siyaset meydanı değil burası tekrar ediyorum bu ülke hukuk devleti değildir binlerce örneği de mevcuttur benim bahsetmeme gerek yok google a hukuk devleti yazsan çıkar zaten herşey :D

• Beğen
Tepkiler: umutntm
B

BF Okuru

Misafir
@Haydar1912 ben onu bunu bılmem ulkenın 1 no lu adamı bunu dıyor
“Türkiye Bir Hukuk Devletidir, Kabile Devleti Değil”

@Haydar1912 adama dokunsa gıdıp suclu o olur. adalet varsa adalet e teslım edılmelı

xeqepex

Üye
Tepki
40
İsim
Erdem
Bisiklet
Merida
Çok geçmiş olsun Allah şifalar versin inşallah. ForumDonanım dan da konu açmanızı öneririm. Belki oradan da ulaşılabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: kerem E ve Teymen
Tepki
73
İsim
Muhammed Adar
Bisiklet
Diğer
Geçmiş olsun. Ben de dün yolda gelirken klasik şoförlerden korkup genel olarak kaldırımda sürdüm. Maalesef ülke olarak bu konuda daha bir fırın ekmek yemeniz lazim. Geri kalmışız maalesef.sehiricinde surmemenizi tavsiye edrim. Ben uzun turlara çıkınca mümkün olan köy yollarından gidiyorum