Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kazayı gören bisikletçi arkadaşı arıyorum

@DurgunDeniz
@yakup3457

Ama sen ve senin gibiler polisin umrundasiniz.dua etmesenizde... Dua eden bir millet var arkamızda. Üç beş it dua etmesede olur sevmesede olur. Sana kim ne yapmışsa o kişiyle sorunun olmalı kalkmış bunu tüm polis teşkilatına hakaret ediyorsun.utanmaz adam dua etmeyecekmis etme... Sen etme

Adam kaza yapmış burda meramını dile getiriyor. O kalkmış türk kafasi diyip Türkleri aşağılıyor. Bu kalkmış polisin yetkisi olmayan şeyi polise söyleyip geviş getiriyor diyor. Bir tanesi polise sırtlan diyor.
Hayırdır Polisle ne alakası var konunun velev ki olsa bile bu nasıl bir söylemdir. Bu adamlar bayrak için şehit dusuyor.
Bir öğretmen serefsizse tum MEB şerefsizimi
Bir bisiklet seven karaktersizse tüm bisiklet sevenler karaktersiz mi.
Bu örnekleri cogaltabilirir. Ne kadar cahil adamlarsiniz ya da terörist mi ? Ben cahilliginize verdim .

Scudo
@Perzeus Polis denilince insanin gozunde "vatanini cok seven ve her magdur vatandasin magduriyetini gidermek icin gecesini gunduzune katip canhiras calisan TURKİYE NİN BİR EVLADİ" geliyor insanin aklina. Lakin bazi polisler yasliliktanmidir it kopekle ugrasmanin verdigi bezginliktenmidir nedir bilinmez islerini savsaklamakta "ammmaaaaannnn" tarzi magduriyeti kucumsemektedir. Bu durum suna benzer doktora gidersiniz caniniz yaniyordur. Ve ondan "Ah canimmmm. Canin mi yaniyor senin. Ayyy kiyamam" demesini bekleyen vatandas gibiyiz. Biz bu ulkenin vatandasiydak devletde madem babalik yapmaya kalkmissa. Onun memuruda anne gibi yaklasmak zorunda hissediyoruz...
Konuyu dagitmadan polislerle degil, polislik meslegi ile ilgili sorun var. Cunku eskiden torpil ile girilen yerlere simdi 4 sene universitede kicini basini oynatmis. Kari kiz gorurum macera olur diye gitmis. Ve sirf bu maksat ile gelecegi olmayan bolumlerde okumus kisiler polis oluyor. Ve gunden gune suc orani azalmasi beklenirken artiyor. Yasalarinda payi cok bunda ama unlulerin siyasilerin basina gelen birkac gunde cozulurken normal vatandasi seyine takmayan bir sisteme ister istemez dil uzatiliyor. Sen isini dogru yap. İsini yapmayana ALLAH belasini verir. Tipki fetoscularin basina gelen gibi. ALLAH c.c yar ve yardimcin olsun

@muratokan
Söylediklerine katılıyorum fakat suç oranının artması konusu yanlış kişilerin polis olmasından daha çok eğitimin ve öğretimle daha çok alakalı olduğunu dusunuyorum. Bu konular konuşulabilir tartışılabilir ama bu başlık altında degil veya bu forumla alakali değil .Benim kızdığım arkadaşın teki kaza yapmış bir arayış içinde adama yapılan yorumlar geviş getiren polis sırtlan polis türk kafası polis gibi hakaretler savurmalari.Sübyanın teki polislere gevis getiriyor diyor fakat daha polisin yetkisini bilmiyor kendisine gevis getirdigimizi soyledigimizde zoruna gidiyor :) Gerçekten bu vatan için çabalayan kardeşlerimiz çoğunlukta ve o insanların hakları yeniliyor. Sizde Allah a emanet olun.

• Beğen
Tepkiler: muratokan
@DurgunDeniz

@Perzeus

@Perzeus

Sanırım okuduğunuzu anlama konusunda sıkıntılarınız mevcut.Ben orada belki ben yanlış biliyorumdur ve evet genellemem yanlıştı böyle çoğunlukta olsa da diyorum.Mümkünse bir tekrardan okuyun.Sizse ikincisi alıntıda görülebileceği gibi hala ısrarla düzgün bir şekilde tartışmıyorsunuz.Üstelik cümlenin sonunda da "Cahil misiniz yoksa terörist mi ben cahilliğinize verdim." demişsiniz.Hadi cahil neyse,bir bilgisizliğimiz varsa düzgünce tartışalım eksiğimizi giderelim ama terörist demek ne oluyor?Bunu söyleme hakkını kendinizde nasıl buluyorsunuz?Çok ağır ithamda bulunmuşsunuz üçümüze de,(üç ayrı mesajın üç ayrı kişiye ait olduğunu farz ediyorum hepsini takip edemedim),söyleyin bana bu cesaret nereden geliyor?

Üçüncüsünde de yaşımla dalga geçmiş "Sübyanın teki" diye bahsetmişsiniz.Sübyan çocuklara denir,ben 17 yaşında bir gencim,yasal olarak yetişkin değilim belki ama çocukta sayılmam.Evet ben belki sizin deyiminizle ağzı bozuk sübyanın tekiyim ama sizde 29 yaşında bir "Koca Adam" olarak pek kibar sayılmazsınız,hiç tanımadığınız insanları teröristlikle itham ettiğiniz hesaba katılırsa...

Mümkünse bir derdiniz varsa özelden yazın konuyu tartışmaya çevirmeyelim.

..........

Neyse fazla uzatmayalım,umarım arkadaş kazayı gören birine ulaşır.Biri de yazmış bende hatırlatayım bu devirde her yer kamera dolu,çok izbe bir yer değilse mutlaka kayda geçmişsinizdir umarım bir şeyler bulursunuz ...Konuyu biraz dağıttım kusura bakmayın iyi forumlar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: umutntm
Konu ile ilgili bir gelişme var mı?

Hamdolsun iyiyim.Zamanla dahada iyi olucam inşallah.

@Teymen geçmiş olsun mesajınızı yeni gördüm üzüldüm

• Beğen
Tepkiler: Teymen
Allah razı olsun kardeşim

Geçmiş olsun Allah beterinden korusun.
Me yazık ki bisiklete karşı çok saygısız araç kullanıcıları.

• Beğen
Geçmiş olsun. Umarım faili bulunmuştur ve emsal teşkil edecek cezalar verilir.

Bu işler maalesef böyle yürüyor. Herkes kurallara uyana kadar ağır cezalar verilmesi ve gerekli bilincin oluşması gerekiyor. (Örnek: Gelişmiş ülkelerde kırmızı ışık hatta bazı ülkelerde hız sınırı aşımı gibi durumlarda yüksek para cezasını geçtim sözde değil gerçekten psikolojik değerlendirmeye tabi tutuluyorsunuz) Bize gelince, kendimizi ne kadar Avrupa'lı görsek de aslında orta-doğuluyuz ve bizim bu bilinç seviyesine ulaşmamız için yıllar hatta on yıllar geçmesi gerekiyor maalesef. (Peşin edit: kendimizi aşağı görüp aşağılık kompleksi yaşamıyorum ama kurallara uyma konusunda çok geride olduğumuzu kabul etmemiz ve ona göre çözüm üretmemiz gerekiyor. İş yerinde bindiğim servis şoförü emniyet şeridini kapatan şoförlere kızarak; "Sanane kardeşim ben ceza yeme riskini göze alıyorum, istiyorsan sen de git" diye düşünüyor ve emniyet şeridinde gitmeyenleri enayi olarak nitelendiriyor) Biz bu kafada olduğumuz sürece önlenebilir bir kavram olan kazaları kader olarak kabul etmeye ve daha nice acılar yaşamaya devam ederiz.

geçmiş olsun kardeşim. Çok üzücü bir durum. Umarım şahit bulunur

Sağol kardeşim inşallah

Allah kimseyi türk polisine muhtaç etmesin. Yüzde 80.nin bir gram görev şerefi yoktur. Açık ve net .
Yolda iki şeritte boşken sol şeritten gelip önüme kırıp şekil şekil hareketler yaptıktan sonra basıp yanına gidip ne yapıyorsun sen dedikten sonra;
Burası bisiklet yolumu kaldırımdan sür bu yolda süremessin deyip;Bu yol benim de hakkın kanun kitap var diye cevap verdiğim adam;
önüme tekrar kırıp komiser kartını çıkarıp ben polisim senden iyi mi bilcen deyip laf söylüyorsa.Ben bu ülkenin polisine güvenmem.
Oraya nasıl geldiğini bilmiyorum da bir gram bilgin yok deyip yolumu değiştirip uzaklaşmıştım.
Allah yardımcın olsun dostum inşallah sağlığına kavuşursun en kısa zamanda.

Büyük geçmiş olsun, verilmiş sadakanız varmış, bu ülkede herşeyin daha kötüsü bekleniyor maalesef. Umarım kısa sürede iyieşerek eski günlerinize dönebilirsiniz ve bunu size yaşatan kişi en kısa sürede bulunur ve cezasını çeker...

• Beğen
Geri