Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kenda lastikleri hakkında yorumlarınız

A

Anonim

Silinmiş hesap
Herkese merhaba.. Giant mtb bisikletimde 26x1.95 Kenda lastik kullanıyorum.. Lastik hakkında aldığım bayi iyi şeyler söylemişti. İnternette fazla bir bilgi bulamadım. Yorumlarınızı bekliyorum.. İyi forumlar.

Scudo
Kullandıgım lastiğin aynısı attıgım linkteki ile aynı (link)..

Bu kış kenda 700x38 dişli lastik kullandım.
Forumdan değerli bir hocamın hediyesiydi Allah razı olsun ama ben hayatımda böyle patlama direnci düşük bir lastik görmedim.
Lastik değil balon mübarek.Haftada en az 4 patlak.Zırhlısını bilemem ama normalinden uzak durun.Sinirleriniz yıpranır..
Amarikan kökenli Taiwan malı ama vasat altı..

Bisikleti (ordea MX2920) aldığımda üzerinde vardı . 13 ay oldu.(4000km geçti) Bizim hatamızdan arazide bir kere yılan ısırığı oldu. Lastiğin havası azdı. Bir kere asfalta 3cm lik çivi girdi şamrelin diğer tarafından çıktı. Yine asfaltta tel fırça teli girdi. Arazide hiç bir sorun yaşamadım. Lastik sert ve dişli olduğundan ıslak asfaltta çok kayıyor. İki kere asfaltla buluştuk:D. 4000km de ciddi bir aşınma yok. 6000km den sonra önle arka birbiri ile değiştirmek istiyorum. Mtb tecrübelerimizi anlattım ama, yolu mu sordunuz? :( hk. bilgim yok.

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci
Katlanır bisiklet icin 20x1,75 ölçü için tavsiye edermisiniz bu markayı. Patlamaya dayanıklı olmasını istiyorum.

Bende kenda'nın kriteryum isimli zırhlı bi modeli vardı. Yol bisikleti için 25c olanından. 2 ay kullandım, sadece bi kere kendisi patladı. O zamanda raptiye gibi sert bi diken batmıştı. Ama diken tekerdeyken hava kaçırmıyodu lastik, çıkartınca hava kaçırıyodu. Bende yokuş tırmanıyodum o zaman, batırdım aynı deliğe. Rampayı bitirince yukarda lastiği değiştim. Zırh için kendi sitesinde 5 üzerinden 4 vermişlerdi, sanırım. Ama tekrar almam o lastikten, belki başka bi modelini.

kenda excavator pro lastiği hoşuma gitti kullanan duyan birisi varsa yardım edebilirmi hem nasıldır hem nerden bulabilirim veya bu tip mtb lastiği öneriniz varsa yardım edin lütfen kron xc 150 26jant bisikletim var üstünde orjinal kenda lastikleri duruyor hala hiç sorun çıkarmadılar onun için kenda markasını beğendim tavsiyeleriniz varsa yardım edin

İron wick denilen 700x38c modelini kullanıyorum. 600kilometreyi devirdim hiç patlamadı. Şimdilik çok memnunum.

#Tapatalk

Kenda kadre kullanıyorum, arazide hiç diken batmıyor 1 kere apacilik yaparken iç lastikleri yardım.Onun dışında kaymak betonla 1 kere buluştum bence arazi için ideal.

Kenda Kwick Roller Holiday
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160916/54197e8b2ab5b316031d604e6b4a4031.jpg
Ben de bu lastiğe yorum arıyorum :)

ONEPLUS A3003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kenda kick back ve kenda kwick-trax var iki takım lastiğimde de şu ana kadar hiç sorun yaşamadım.

Eski bisiklete kenda almıştım.
6-7 yıl oldu ve hala kılcal çatlamalar olmadı.
Tamam lastik az kullanıldı ama..kılcal çatlama olmaması süper.:)

Bisiklet dinamoluydu.
Tabii dinamo zamanla çalıştığı bölgeyi aşındırmış ve bir yerde yarık oluşmuş. Bu olmasa iyi olurdu.
Ama artık lastikten dinamo yok.

Neyse..bisiklette arıza vardı ve tamirciye gittik.
Arızayı hallettik.
Bisikletçi dinamonun yaptığı küçük yarığa taktı. Ve bu sorun yaratabilir deyip ..bize markalı başka lastik önerdi.
Lastiği taktık ..
daha bir yıl geçmedi. Yanak ve heryeri kılcal çatlakla dolu.
Az kullanıldı. Direk güneşte durmadı.!!

Haa bu arada öndeki eski kenda duruyor.onda hala çatlak yok.:)

eski bisikletimde kenda cross diye bi lastik kullanmıştım 2-3 sene gözle görülür sorun yaşamadım. Ortalama bir lastiktir.

Yaklasik 2 haftadir Kenda marka lastik kullaniyorum, modeli tam olarak aklimda degil.

26" dag bisikleti lastikleri, 3-4 gün önce ciddi yagmurda kullandim ve yagmur performansi sasirtici derecede iyiydi.

Bisikleti kayditacak derecede fren yaparsaniz çabuk bitiyor yalniz.

2 hafta önce yeni bisikletimi aldigimda üzerindeydi Kenda lastikleri.

Ilk 1 hafta fren mesafesine alisana kadar çok kaydirdim arka lastikleri ve arka lastiklerin ortalari neredeysr yariya kadar indiler.

Dünde araziye girdim Kenda lastiklerimle, girdigim bölgede bol bol bögürtlen dikenleri vardi.

Arka lastik 1 kere ve ön lastik 2 kere olmak üzere dün patladilar. Dün 1, bugün 2 kaynak attim. :)

@Godzilla

Hayırlı olsun..iyi günlerde kullanın hocam.:)

Bisikleti kaydırmadan fren yapmak için tavsiyem:
Arka ve ön aynı anda fren yapılmalı.
Ancak arkaları iyice sıkarken önler daha nazik ve yavaş sıkılmalı.
Rakamsal yazacak olursam fren gücü %60 arka..%40 ön gibi..
Hatta bayır aşağı %70 arka %30 ön gibi olabilir.
Malum önleri fazla sıkarsak takla atma riski var.
Bir de ön lastik havası konfor için daha düşük yapılır. Frenlemede bu olumsuz etkileyebilir.
Ancak arkaya göre en fazla 3-5 psi gibi düşük olmalı bence..:)

Bir de bisiklette havalı maşa varsa zamanla maşa hava eksiltiyor. Maşanın fren sırasında fazla çöküp çökmediğine dikkat edip..gerekirse hava basmak lazım.:)
Mesela benim maşa 30 mm civarı çöküyordu. Dün amortisör pompası ile şişirdim ve normale geldi (15-20 mm).

• Beğen
Tepkiler: CaptainJava
@anti panik Tavsiyeleriniz için çok tesekkür ederim hocam, 2. el olarak aldim bisikletimi ama lastikler yeniydi aldigimda.

Yarindan itibaren fren hakkindaki tavsiyelerinize uyacagim.

Masanin havali olup olmadigini tam olarak bilmiyorum hocam, nasil anlamaliyim havali yada havasiz oldugunu.

Masanin markasi zoom amörtisörli ama biraz kisa kaliyor dediginiz gibi inislerde. Belkide havali olup havasi bitmis olabilir.

@Godzilla

Hocam maşalardan birinde kapakta "air" yazar.
Ya da kapak vidalıdır. Açma yönünde (saatin tersi) döndürünce içinde araba sibobu gibi sibop olur.
Bunu özel amortisör pompası ile şişiriyoruz. Normal pompa ile olmuyor.:)

(link)

@anti panik

Hocam benim masada kilit yok ve üzerindeki kapaklari açinca içeride bisey gözükmüyor maalesef. Geçen hafta temizleyeyim diye açtim üst kapaklari.

Ne bir vida deligi nede bir alyan deligi vardi.
Temizleyemeden geri kapatmak zorunda kaldim.

Geri