Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kendi elciğimi yapmak ne kadar mantıklı? (sırf zevkine)

lordOFbolts

Mehmet Emin
Tepki
111
İsim
Mehmet Emin
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba. İşim gereği bir müşteri için istediği bir elcik modelini tasarlayıp 3d yazıcıdan TPU malzeme ile ürettim. Jawa 250 model klasik bir motor içindi bu elcik. Yaparken de aklıma geldi neden kendim için de kendime özel bir elcik tasarlayıp üretmeyeyim. Bir kaç motora taktığını ve gayet memnun olduğunu söyledi. Yaptığım elciğin fotoğraflarını bırakıyorum. Malzeme esnek. İstediğim sertlikte yapabiliyorum ama istediğim şeyleri. Bunu yapmak istememse tamamen keyfi bir şey. Eğer kafama eserse belki sele de üretmeye çalışırım :D . Hep merak etmişimdir çünkü. Yorumlarınızı esirgemeyin. Bu arada ilk başlığım acemiliğimin kusuruna bakmayın.
Deliksiz elcik.png
Yaptığım elciğin orjinali
Untitled.JPG
3 boyutlu modellenmiş hali
WhatsApp Image 2021-01-25 at 20.10.28.jpeg
WhatsApp Image 2021-01-25 at 20.10.29 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-01-25 at 20.10.29.jpeg
Ürettikten sonraki görüntüleri

Scudo
Güzel görünüyor fakat kullanmadan yorum yapmak olmaz. Forum'dan birkaç kobay bularak test etmek lazım.

aslında drop barlardaki gibi sargı ile sarabileceğin bir formda elcik tasarlasan daha hoş olabilir.

aslında drop barlardaki gibi sargı ile sarabileceğin bir formda elcik tasarlasan daha hoş olabilir.
124.jpg
Bu tarz bir şey mi? Paintle çizince biraz kötü oldu ama anlaşılır sanırım. Aslında mantıklı. Yakın zamanda kendime bir fixed toplamayı düşünüyordum. Çok şık tasarımlar yapılabilir. Hem bu şekilde kullandığım malzemenin de performansını dert etmek gerekmez. Gidon bandı tüm işi halleder.
Güzel görünüyor fakat kullanmadan yorum yapmak olmaz. Forum'dan birkaç kobay bularak test etmek lazım.
En kısa zamanda bi denemek istiyorum ama bahar aylarına kadar zor başlarım tekrardan bisiklete sanırım.

Aslında piyasada ciddi anlamda barendli elcik eksikliği var, hep iki parça, tek yok. Değerlendirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: lordOFbolts
Aslında piyasada ciddi anlamda barendli elcik eksikliği var, hep iki parça, tek yok. Değerlendirebilirsiniz.
Gösterdiğim örnekteki elcik de o renkte piyasada üretilmiyor. Klasik tutkusu olunca da insanlar bu şekilde isteklerde bulunabiliyor. Dediğinizi aslında yapıyorum. Talep geldiği sürece.

@lordOFbolts
254868 dosyayı görüntüle
Bu tarz bir şey mi? Paintle çizince biraz kötü oldu ama anlaşılır sanırım. Aslında mantıklı. Yakın zamanda kendime bir fixed toplamayı düşünüyordum. Çok şık tasarımlar yapılabilir. Hem bu şekilde kullandığım malzemenin de performansını dert etmek gerekmez. Gidon bandı tüm işi halleder.

kesinlikle böyle bir şey. farklı şekillerde sargı bandı kullanarak tipinde değişikliğe gidilmesi de mümkün. deforme olması durumunda yine rahatlıkla değiştirilmesi de mümkün. araştırmadım ama mutlaka bu tipte kullanıma uygun elcikler vardır.

• Beğen
Tepkiler: lordOFbolts
@lordOFbolts

kesinlikle böyle bir şey. farklı şekillerde sargı bandı kullanarak tipinde değişikliğe gidilmesi de mümkün. deforme olması durumunda yine rahatlıkla değiştirilmesi de mümkün. araştırmadım ama mutlaka bu tipte kullanıma uygun elcikler vardır.
Benim bu tarz yapmam daha mantıklı olur o zaman. Uzun vadede düşünürsek.

• Beğen
Tepkiler: yucelozkan61
Bir üst adımı düşünüp seri üretimi olan değil kullanıcıya özel ürünleri düşünün derim. Misal elinizin ölçüsüne uygun basılmış bir elcik çoğu kişi için çok daha öncelikli olacaktır.

assets.newatlas - Copy.png
2061fe2f0f7ae04711234ac2cdae30f7_original.png
058b8045ae1fee7eaee5064f74282612_original - Copy.png

Bu şekilde kafanıza özel üretilen kasklar da var bu arada;
(link)

Bir üst adımı düşünüp seri üretimi olan değil kullanıcıya özel ürünleri düşünün derim. Misal elinizin ölçüsüne uygun basılmış bir elcik çoğu kişi için çok daha öncelikli olacaktır.

254871 dosyayı görüntüle
254870 dosyayı görüntüle
254872 dosyayı görüntüle

Bu şekilde kafanıza özel üretilen kasklar da var bu arada;
(link)
Bu kaskı görmüştüm ama attığınız elcikleri görmemiştim. Seri üretime 3d yazıcıyla girmek mantıksız zaten böyle bir işte. Motor elciğinde mantıklıydı çünkü kullanan kişi sayısı çok azdı bu motoru. Dediğiniz gibi en mantıklısı özel tasarım. Ben bi kendime yapıyım sonucu sizlerle de paylaşacağım.

Geri