Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kırmızı ışıkta duruyor musunuz?

samimi olmakta her zaman fayda var kırmızı ışık yandığı esnada karşıdan karşıya geçmek üzere olan bir yaya olursa kesinlikle bekliyorum ancak yaya yok ise devam ediyorum

Scudo
Trafik lambalarına bisikletler de uymak zorundadır , bisikletle kırmızı ışıkta geçmenin cezası en son 189 TL'ydi . Şimdilerde ne kadar bilmiyorum , bilginize ...

Bisiklette bir taşıttır, yaya yolu yerine taşıt yolu kullanıyorsak kurallara uymak gerekiyor. Kendi adıma konuşacak olursam yol boşsa ben beklemiyorum kırmızı ışıkta, fakat yoğun trafiklerde olabildiğince dikkatli davranıyorum.

Türkiye'nin de (aklınıza gelen motivasyon tümcelerini siz de ekleyebilirsiniz:) Hollanda, İngiltere gibi bisikleti medeni bir kültürle harmanlayarak günlük ulaşımda kullanabilecek, cennet vatanımızın yeşil doğasının kıymetini halen unutmamış, üretim-tüketim dengesini koruyan "akıllı" bir millet olduğunu ... ispatlamak için bence bisikletli ulaşımı arttırmakta kurallara baştan itibar eden trafiğin akıllı nesli olmakta fayda var. Aksi takdirde "bisikletlere yolu açayım da trafik ölümleri mi artsın" diyen Melih Gökçek gibi tepeden inme önyargılı başkanlara çağdaş ulaşımın daha hızlı ilerlemesi gerektiğini gösteremeyiz.

Şehiriçi trafikte kasksız şekilde giderken kırmızıda geçen bir motor sürücüsüne denk gelmiştim. Az ilerde de trafik polisi var. Bende kask var ve kırmızıda durdum. İlerde polis bir bana baktı bir motorluya, sonra motoru durdurup ceza kesti. :) Bazılarına kötü örnek oluyorum ama ben olması gerekeni yapıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Öz
@ReşitÇağırgan

Büyük kavşaklarda muhakkak duruyorum...
Sadece yaya geçidi olan yerlerde yaya varsa duruyorum, aksi halde geçiyorum...

Trafiğin durumuna göre, güvenliğimi ön planda tutarak hareket ediyorum.

Bırakın kırmızı ışığı yeşil ışıkta geçerken bile dikkat ediyorum, dediğiniz gibi burası Türkiye.

• Beğen
Tepkiler: Decsan
Ben de acelem yoksa kırmızı ışıklarda duruyorum.Böylece trafikteki araçlara da örnek olmuş oluyorum.Bir keresinde yanında beklediğim otobüsün şöförü ''Helal olsun ilk kez bir bisikletliyi kırmızı ışıkta beklerken görüyorum.Valla Bravo ! '' dedi .Baya bir gururlanmıştım kendimle :D

Bisikletin de bir taşıt olduğunu insanlara,özellikle kırmızıda sizle bekleyen şoförlere empoze edebilmemiz için evet duruyorum,durmalıyız.Bol pedallar.

• Beğen
Tepkiler: ilker çelikcan
bana sorarsanız mantıklı olan, eğer araç veya yaya yoksa, kendi güvenliğimizi veya başkasının güvenliğini tehlikeye atmıyorsak (kısacası yeterince dikkatliysek) kırmızıda da geçmek.

ama başka bi amaç daha var ortada, insanlara bisikleti sevdirmek, bir ulaşım aracı olduğunu hatırlatmak, bilmeyenlere öğretmek, diğer insanların saygısını kazanmak. o yüzden yolda kullanan arkadaşların trafik kurallarına uyması (tabi yine güvenliği ön planda tutarak. bazen kurallara uymak kazaya sebebiyet verebiliyo maalesef :S) daha doğru olur gibi geliyor bana.

Kaç arkadaşıma bisikletle kırmızı ışıkta beklerken arkadan çarptılar biliyormusunuz ? :) Geçiş müsait ise kesinlikle geçmekten yanayım...

açıkcası yol boşşa iyice dikkat edip kırmızıda geçiyorum, yeşilde geçmekten daha az tehlikeli geliyor bana. sağa dönen araba sıkıntısı da olmuyor bu sayede.

Dürüst olmak gerekirse,genelde kontrollü bir şekilde devam ediyorum. Kırmızıda durduğum zamanlarda,şeridi ortalamışsam, arkadan tampon teması yaşar mıyım korkusu var. Bir de yeşilde çabuk hızlanamamak, arkadan gelen korna sesi telaşı var. Bunlarda etken kırmızıda geçmeme.

eğer yol boşsa geçerim, çünkü beklerseniz arkadaki araçlar birikiyor ve kalkışta sizi sıkıştırıyorlar. ama dediğim gibi bomboş ise geçiş... araç veya yaya varsa kuzu kuzu beklemek en güzeli.
yaptığım doğru değil biliyorum, ama türkiyede yaşıyoruz bekleyip arkadan vurmalarını veya kalkışta sıkıştırımalarını istemiyorum...

Şehir içinde kurala uyuyorum, ama sakin yerlerde yol müsaitse kırmızı da olsa geçiyorum. Kmsenin olmadığı yerde beklemek anlamlı gelmiyor. Bazen de kaldırıma çıkıp yayalarla beraber geçiyorum.

Ben her kırmız ışıkta duruyorum geçmek tehlikeli . profesyonel bisiklet binicileri kırmız ışıkta durur

kirmizida araç gibi duruyorum, sonra yaya gibi davranıp kavşağı geçiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Yüksel K.
Hepİmİz bİsİklet yollarinin yapilmasini bİsİklet kullananlara saygili olmalarini İstİyoruz.Öncelİkle bİzler tÜm trafİk kurallarina uymaliyiz kİ ,bu İsteklerİmİzİn arkasinda duralim.
1-yaya yolunda gİderken yayalari asla zİlle ya da seslİ bİr Şekİlde yol İstemek İÇİn uyarmayalim.
2-kirmizi iŞik Çok Önemlİ.kesİnlİkle duralim.kirmizida geÇtİĞİmİzde hİÇ farkinda olmadan sÜratlİ bİr aracin gelİp ÇarpabİleceĞİnİ unutmayalim.
3-bİzler maalesef kİ bİsİklet kÜltÜrÜ olan bİr Ülkede yaŞamiyoruz.onun İÇİn kurallara 2 kere daha dİkkat etmelİyİz.

LÜtfen arkadaŞlar bİsİkletlİ sayisini artiralim derken bİr taraftan eksİlmesİn .araÇ kullanirken yapilanlari bu masum aletle yapmayalim.

Geri