Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kışın bisiklet ve bisiklet giyimi nasıl olmalı?

Son yorumları okudum @teyteydragon dostum geçmiş olsun. Aslında burada giyim konusuna odaklanıyoruz. Kışın bisikleti nasıl sürmeliyiz? Bu soru kışın bisiklet giyimi nasıl olmalı kadar önemli.
Aşırı efor, aşırı soğuk, aşırı rüzgar, teri atmayan giyim modeli ve rüzgar alan giyim modeli kış sürüşünde sağlam etkenler. Bu etkenlerden birinde dengesizlik olsa adamı sakat bırakır maazallah.
Rüzgar almayan,sıcak tutan ve ter tahliyesi sağlam olan kıyafetleriniz varsa, aşırıda terlemiyorsanız kışın bisiklet sürün derim.
Giyim modelimde sıkıntı yok ,fakat aşırı terleyen biriyim. Çok soğuk ve rüzgarlı şartlarda nasıl süreceğim? Sürme kardeşim bu şekilde sadece bel değil, omuz,kol,bacak ve boyun ağrılarında olacak. En ufak eforda aşırı terleme sorunun varsa ,günün en sıcak saatinde ve rüzgarın olmadığı bir zamanda sürüş yap. Bisiklet tek spor değil. Dağ,arazi veya şehirde yürüyüş yapabilirsiniz.
Yok ben bisiklet süreceğim diyorsanız tavşan gibi değilde kaplumbağa gibi sürün derim. Az eforla kısa kış günlerini ,size bir hastalık ulaşmadan atlatmaya bakın. Doğaya ve iklim şartlarına kafa tutamazsın , adamı şaşkına çevirir. 😍
Sonuçta bizler ekmeğini bu işten çıkartan profesyonel bisikletli değiliz. Kışın ağırdan bir 10 km atıp ,bereket versin demeyi de bilmeliyiz.
Cümlemize güzel sürüşler olsun.

Scudo
Kısmen de boy ve kilomuz aynı. Bende 198'e şuan 65 kilodayım, tabiri caizse çöp adama gibiyim. @trainspotting35 daha öncelerinde incelemesini yapmış olduğu İnceleme - Arsuxeo mont softshellden kullanıyorum, beden olarak bir küçüğünü almış olsam kalıp olarak tam oturacakmış. Şuan kullandığım benden hem biraz bol hem de biraz uzun geliyor. Örneğin kolları droplara eğildiğim zaman tam geliyor, normal üst taraftan kullandığımda biraz potluk oluyor. Beden etiketi olarak US/EU L, China XL olarak görünüyor. 80 kiloya kadar rahat götürü düşüncesindeyim. Ek olarak bir görsel ekledim benim kalça vs çok büyük değil ama tamamen kapatıyor. Yani anlatılan gibi hatta arka orta cepte ağır bir şey varsa seleye takılabiliyor. Drop sürüşlerinde de kapalı oluyor.

Kendi adıma kış giyimi için eksiğim kışlık alt (şort/tayt) yine burada Çetin abinin önerisi 3/4 diz altı termal bib modelleri aklımda, onun haricinde spd için kılıf hem kal girişlerinden su giriyor hem de rüzgarda sıkıntı olabiliyor, bunları temin etmem gerekiyor.

Birde ben gibi kısa saç (geleceği parlak) veya biraz kaba olacak ama kel olanlar kask altına herhangi bir şey kullanıyor mu bazen rüzgar anlıma öyle bir vuruyor ki, sürüş sonrası yoğun baş ağrısı yaşayabiliyorum.
Yaz kış, saçlı saçsız (saçlı kel sayılırım) kask altında Buff kullanıyorum. Ters bir şekilde ortadan burarak ve içini dışına çevirerek bere haline getiriyorum. (Umarım anlatabilmişimdir) Yazın kaskın içinin terden bozulmasını engelliyorum, tüm teri emiyor. Kışın da kaşın üstüne kadar çektiğim için soğuğa karşı koruma sağlıyor.

Selamlar, yaz, kış kask altı, koşu beresi kullanıyorum. Yedek de alıp, dönüşte değiştiriyorum.

(link)

Kış aylarında buff vazgeçilmezimdir. Boyunluk, bere, balaklava vs. ihtiyacıma göre kullanıyorum. Yıllar önce orjinal nano buff almıştım halen tam kondisyon kullanırım.

• Beğen
Tepkiler: Samet M. ve MakRo
Bu gün (link) ve kışlık eldivenlerimle sürüşümü yaptım yazlıkların dolaba kalkma zamanı geldi.
(Montu yazın fırsat reyonunda görüp aldım şu an fiyatı da iyi bence gayet memnum kaldım.)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Ben daha kısa tayt ve kısa kol forma ile sürüş yapıyorum... Hava 24 derece...

Bu gün (link) ve kışlık eldivenlerimle sürüşümü yaptım yazlıkların dolaba kalkma zamanı geldi.
(Montu yazın fırsat reyonunda görüp aldım şu an fiyatı da iyi bence gayet memnum kaldım.)
Performanslı sürüşlerinizde şıpır şıpır terleyip kollarınızdan terler akarken beni hatırlayın.
0B985D8C-14C6-4650-90C6-D0297ED3C914.png

Üst giyimi bir türlü düzene sokamadım decathlondan bisiklet içliği aldım üstüne de uzun kollu forma giyiyorum teri güzel bir şekilde atabiliyorum fakat 25km üzeri hızlara çıktığım anda deli gibi üşütmeye başlıyor. Rüzgarlık alsam keser mi yoksa daha profesyonel bir giyim var mıdır?

Üst giyimi bir türlü düzene sokamadım decathlondan bisiklet içliği aldım üstüne de uzun kollu forma giyiyorum teri güzel bir şekilde atabiliyorum fakat 25km üzeri hızlara çıktığım anda deli gibi üşütmeye başlıyor. Rüzgarlık alsam keser mi yoksa daha profesyonel bir giyim var mıdır?
Tamda yeleğe ihtiyacınızın olduğu yerdesiniz;) yoksa diye söylüyorum.

Aynı durumu yaşadım sizinle. İki seçenek var, kollarınız az üşüyorsa rüzgarlık yelek işi görebilir.
Yelek giyip 3 katman olmak istemezseniz bütçeye göre iyi bir rüzgar kesme özelliği olan (windstopper) ceket ile devam edebilirsiniz.
Ceketin ne kadar iyi olduğuna ve hava sıcaklığına göre içine sadece bir içlik giyersiniz ya da giyinmezsiniz. Biraz da kişisel alışkanlıklarınıza ve soğuğa dayanıklılığınıza bakıyor.

Aynı durumu yaşadım sizinle. İki seçenek var, kollarınız az üşüyorsa rüzgarlık yelek işi görebilir.
Yelek giyip 3 katman olmak istemezseniz bütçeye göre iyi bir rüzgar kesme özelliği olan (windstopper) ceket ile devam edebilirsiniz.
Ceketin ne kadar iyi olduğuna ve hava sıcaklığına göre içine sadece bir içlik giyersiniz ya da giyinmezsiniz. Biraz da kişisel alışkanlıklarınıza ve soğuğa dayanıklılığınıza bakıyor.
Ceket önerisinde bulunabilir misiniz? sora’dan rüzgarlık alabilirim ama ceket daha iyi tutar diyorsanız direkt ceket alayım

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş
Forumdan @Murat B. ve @umutcelik ‘in tavsiyeleri ve yorumları üzerine Castelli Perfetto ROS ceket kullanıyorum.
Öncesinde kayda değer bir kışlık giysim yoktu, uzun kollu forma, içine içlik, üzerine de polar giyiniyordum, o nedenle başka kıyaslayabileceğim bir ceket yok. Castelli hakkındaki tecrübemi paylaşayım:
Öncelikle bir fiyat performans ürünü olmadığını belirteyim, mevcut şartlarda ciddi bir fiyatı var. Bütçe meselesini konu dışında tutarak yorumlarımı sunayım.
Siz zaten kendi sitesinden özelliklerine ve Wiggle gibi sitelerden ya da YouTube’dan kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz.
Ben kolay üşüyen ve soğuğa hassas bir insanım, pek dayanıklı değilim, hemen eve dönesim geliyor. Bu ceketle 8 derece soğukta sadece içine giydiğim yazlık ve kolsuz bir içlikle sürüş yapabiliyorum. Kollu ve termal bir içlikle daha düşük sıcaklıklarda rahat rahat sürüş yapılır diye tahmin ediyorum, hava daha o kadar soğumadığı için tecrübe etmedim.
Güneş doğup biraz hava ısınınca fazla sıcak hissederseniz eğer, yanlardaki fermuarları açarak serinleyebiliyorsunuz.
Henüz yağmura denk gelmedim, yağış performansı hakkında bir şey diyemeyeceğim.
Ben performansından çok memnun kaldım, bu kadar hafif olup da böylesine rüzgar kesebileceğini, teri de bu kadar güzel tahliye edebileceğini tahmin etmemiştim. Bununla soğuk havada saatlerce sürüş yapabilirim. Yine de hatırlatayım, kıyafet konusu biraz kişisel, kiminin memnun kaldığından başkası memnun olmayabiliyor. Beden konusuna gelince, vücudu tam sarıyor, işini yapabilmesi için de öyle olması gerekiyor. Ben kendi sitesindeki beden tablosunda denk geldiğim bedeni aldım tam oldu.

Forumdan @Murat B. ve @umutcelik ‘in tavsiyeleri ve yorumları üzerine Castelli Perfetto ROS ceket kullanıyorum.
Öncesinde kayda değer bir kışlık giysim yoktu, uzun kollu forma, içine içlik, üzerine de polar giyiniyordum, o nedenle başka kıyaslayabileceğim bir ceket yok. Castelli hakkındaki tecrübemi paylaşayım:
Öncelikle bir fiyat performans ürünü olmadığını belirteyim, mevcut şartlarda ciddi bir fiyatı var. Bütçe meselesini konu dışında tutarak yorumlarımı sunayım.
Siz zaten kendi sitesinden özelliklerine ve Wiggle gibi sitelerden ya da YouTube’dan kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz.
Ben kolay üşüyen ve soğuğa hassas bir insanım, pek dayanıklı değilim, hemen eve dönesim geliyor. Bu ceketle 8 derece soğukta sadece içine giydiğim yazlık ve kolsuz bir içlikle sürüş yapabiliyorum. Kollu ve termal bir içlikle daha düşük sıcaklıklarda rahat rahat sürüş yapılır diye tahmin ediyorum, hava daha o kadar soğumadığı için tecrübe etmedim.
Güneş doğup biraz hava ısınınca fazla sıcak hissederseniz eğer, yanlardaki fermuarları açarak serinleyebiliyorsunuz.
Henüz yağmura denk gelmedim, yağış performansı hakkında bir şey diyemeyeceğim.
Ben performansından çok memnun kaldım, bu kadar hafif olup da böylesine rüzgar kesebileceğini, teri de bu kadar güzel tahliye edebileceğini tahmin etmemiştim. Bununla soğuk havada saatlerce sürüş yapabilirim. Yine de hatırlatayım, kıyafet konusu biraz kişisel, kiminin memnun kaldığından başkası memnun olmayabiliyor. Beden konusuna gelince, vücudu tam sarıyor, işini yapabilmesi için de öyle olması gerekiyor. Ben kendi sitesindeki beden tablosunda denk geldiğim bedeni aldım tam oldu.
baktım çok kaliteli bir ürün fiyatı da bir o kadar tuzlu geldi :)))) üst giyime 1000 lira bütçe ayırabiliyorum

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş
Hadi bende dahil olayım ayı bisikleti kullanan bir hayvan olarak ki ben öyle bir hayvanım ki 130 km yi 7 saate rampalardan yol alan bir deri bir kemik kalmış.

Yol bisikleti denen olay turkiyede neden ego ve kompleksli biliyormusunuz trafikte büyük arabası olan tipleri biliyorsunuz aynen o şekil ben hızlıyım hizli olsan ne olacak aynı rota da bana 1.5 saat fark atarsın ee ?

Hadi bende dahil olayım ayı bisikleti kullanan bir hayvan olarak ki ben öyle bir hayvanım ki 130 km yi 7 saate rampalardan yol alan bir deri bir kemik kalmış.

Yol bisikleti denen olay turkiyede neden ego ve kompleksli biliyormusunuz trafikte büyük arabası olan tipleri biliyorsunuz aynen o şekil ben hızlıyım hizli olsan ne olacak aynı rota da bana 1.5 saat fark atarsın ee ?
Mevzu tarafınızca neden buraya geldi hocam?Bizler konu kıyafet diye bakıyorduk yazılanlara,kıyafetten ne ara egolara hayvanlara ayılara geldiniz kime kızdınız?

Yok be kızmadım kimseye geçmiş mesajları okurken denk geldim aslında 2174 tl lik ceketi alamayacak olduğumdan sinirliyim😃

Yok be kızmadım kimseye geçmiş mesajları okurken denk geldim aslında 2174 tl lik ceketi alamayacak olduğumdan sinirliyim😃
Onu hiç sorma aldıkmı bir şeyi canını çıkarana kadar kullanıyoruz artık:acpsnr: hadi la 2binlira ceketmi olurmuş deermişim...:suspus:

Geri