Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

km sayacı ayarlama lastik çevresi

turanilhan

Üye
Tepki
62
İsim
Turan
Bisiklet
Kron
count 8 model sayaç aldım, kullanma kılavuzunda lastik çevresinin ayarlanması gereken kısımda liste var orda (26*2.00; 54-559) yazıyor, benim lastiğin üzerinde (26*2.10; 54-599) yazıyor. şimdi bunlardan hangisi doğru, ben ayarlama yaparken hangi değeri girmeliyim. bahsi geçen listenin fotoğrafı aha da burda

11130766_863209887069813_881124598_n.jpg

Scudo
En sağlamı elle ölçmek. Bisikletin tekerine ve yere bir işaret koyun. Bisikleti teker tam 1 tur atacak kadar yürütün. İşaret ilk pozisyonla aynı hale gelince yere işaret koyun. Yerde iki işaret arasındaki mesafeyi mm olarak ölçüp sayaca girin.

Kullanma kılavuzları genelde yetersiz kalıyor bu konuda.

Adsız.jpg

• Beğen
Tepkiler: turanilhan
@turanilhan merhaba,
Sizin lastik değerlerindeki çıkan sonucu 2091mm, çember uzunluğu 209cm. Kendinizde link verdiğim siteden bakabilirsiniz, bu değerler doğru sonuçlar verir.
(link)

kullanma kılavuzunda yazan çevre değerleri ile @BF Okuru hocamın verdiği değerler de tutmuyor. sanırım kılavuzda yanşlıklık var, en iyisi yarın ölçmek

Bugün lastik çevresini ölçtüm, 207 cm çıktı. Birkaç mm de hata payı olsa 2075 mm felan yapar. İki defa tekrarladım ölçümü sonuç değişmedi. Aklıma tek sebep olarak lastiğin havasının az olması geliyor.

Arkadaşlar sigmada wheelsize yazan kısımda 28' var bir de 700c var bu nedir bisikletim 28 jant 70035c lastik var anlatırsanız sevinirim

@BerkayGrgl Km sayacının seçenekleri arasında 700x35 varsa onu seç.Yoksa lastik dış çapını ölçmen gerekiyor.Bunun da şöyle bir yöntemi var; Mümkünse lastik hava basıncı doğru seviyedeyken ve bisikletin üzerindeyken sibobu yere gelicek şekilde yere bir işaret koy ve lastiği tam bir tur attır ve yine siboba gelen yeri işaretle ve bu iki mesafeyi ölç. Kaç santim çıkıyorsa bunu sayacına mm cinsinden manuel olarak yaz.

• Beğen
Tepkiler: BerkayGrgl
Benimde 27.5" 2.10 ben 2148 olarak ayarladim ama sanki hata payi var gibi sayac 12.8 gosteriyo navigasyon 12.3 yada 12.5 gosteriyo.

Geri