Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Konnix 081002 tur çantası kullananlar.

toma

Üye
Tepki
12
İsim
Mehmet
Bisiklet
Merida
konnix 081002 tur çantası nasıldır arkadaşlar ?

bildiğim özelliklerini yazayım.
3 e ayrılabiliyor(bu benim için çok önemli hem uzun, hem günübirlik, hem şehir içi gezilerimde kullanabilirim)
75 litre(baya büyük ama ayrılabilmesi sanki bu dezavantajın önüne geçiyor)

bakarsanız şuradan almayı planlıyorum

(link)

tavsiye edermisiniz ?
en önemlisi kullanan arkadaşlarım ne der ? umarım kullanan vardır.

Scudo
Ben güvenip aldım gelmesini bekliyorum. Kullanınca inşallah yorumlarımı belirtirim.

• Beğen
Tepkiler: observer
Kullandıktan sonra yorumlarınızı mutlaka bekliyorum.Uzun turlar için ideal mi acaba bunlar?

Kullanmadım ancak elime geldi. n11 den, aldım son ürünü almışım sanırım, bitti yazıyor.
Öncelikle şunu belirteyim, bu ürün her sitede aşırı farklı fiyatlarda yer buluyor; şöyle ki ( " TY-081002 " diye google da aratınca çıkıyor)
aslı bisiklet de 234, aktid pedalda 199 , doğa bisiklet de 210 a gördüm en ucuzunu kovaladım ve ben 110 a aldım. Tuhaf bir durum ama acayip fiyat farkı var, alacak varsa iyi araştırsın. Hiçbir kazancım yok, reklam sanmayın sadece bu güzel sitede paylaşım yapmak amacım, supermoto poşetinde geldi bana, hemen sitesine baktım ve sitesinde hala daha var, kazık yememeniz adına en uygunu burada gördüm ben.

Ürüne gelirsek; öncelikle 2 yan tarafı var, 1 üst kısmı var, yan taraflar üstüyle fermuar ile birleşiyor, sağlam görünüyor. Her bir kısım bir sırt çantası kadar boyutta(abartılı büyük de değil, küçük asla değil, bence yeterli). Yanlar teker teker kullanılabiliyor, bu benim için çok avantaj olacak yol mesafeme göre kullanabileceğim alan artıp azalacak, benim için modüler kullanım imkanı sağlayacak.

Gelelim malzemeye, kumaşı ince bir çadır bezi, bence baya ince, sürtme olunca, zorlandığında yıpranması olası(para/köfte), poşet kadar da ince değil ama ucuz spor bavulların kumaşı kalınlığında diyelim, yeter ama çok iyi değil. Üzerine su döktüm bekledim(1 saat falan) kumaşın kendisi su geçirmiyor, görünen o ki geçirmez de, çünkü su emilmiyor, dağılmıyor üzerinde kalıyor, hani biliriz su toplu halde kalıyor üzerinde ve kayıp gidiyor. Gelelim dikiş yerlerine; oraya su döktüm bir süre durdu ama uzun süre olunca suyun çok küçük kısmı dikiş aralığından hafifçe girebilmiş. Çantaları açan bütün fermuarlar kapakla kapatılmış, fermuarların açılıp kapanması zorlaşsa da su güvenliği sağlanmış. Benim fikrim saatlerce sağanakta su geçebilir ancak bahar yağmurlarına, ufak yağmurlara ve en önemlisi Türkiye'nin gelir geçer yağmurlarına dayanır diye düşünüyorum(denediğimde net olarak düzeltirim). Üzerindeki yansıtıcılar da yeterli görünüyor.

Ben şöyle düşünüyorum; belki 250 tl verilmez, fakat 110 tl ye de daha iyisi alınmaz gibi geliyor bana. Yaklaşık 1 yıldır ve hummalı bir şekilde araştırıyorum, kullanmak nasip olur inşallah. Umarım birilerinin işine yarar arkadaşlar. Herkese iyi sürüşler.

Gule gule kullanın

@toma en ustteki kemerlere mat sigacak gibi mi peki? Bu arada fiyatini gercekten cok iyi denk getirmissiniz.

• Beğen
Tepkiler: toma
@toma Gerçekten çok yararlı bir inceleme olmuş.Btwinin heybelerinden almayı düşünüyordum.15ltx2 99 tl decathlonda.Fakat konix in bu modeli 75 lt ve 110 tl ye bulabilirsem çok uygun direkt alıcam.Aslında çok da fazla abartmaya gerek yok.Yazın yaklaşık 1-2 haftalık bir tur düşünüyorum sadece.Ama fiyat/performans açısından çok mantıklı.Su geçirmeme olayı çok iyi.Sağanak yağıştada en kötü üstüne bi su geçirmez kılıf geçirilebilir.

• Beğen
@toma iyi günlerde kullan kardeşim. Bende bugün KONNIX TY-131002 heybe çantayı aynı mağazadan sipariş geçtim. Son ürünü yarı fiyatına aldım diyebilirim. Çanta gelince detaylı inceleme yaparım.

• Beğen
@Adem Gül o kemerler neden var bilemiyorum, sırt çantası olarak kullanmak için olabilir ama kullanışsız ben sırtıma geçiremedim, fakat uzatılıp kısaltması mümkün o sebeple bende mat,çadır ve tulumu oraya yerleştirmeyi düşünüyorum, hiç olmadı ortadan kesip bir tarafına şerit siyah lastik takıp uçlarına cırt yaparak çok daha pratik bir kullanım yapılabilir. bu sebeple kullanılması mümkün.

@uniteamsah iyi günlerde kullanalım gerçekten de tam anlamı ile fiyat/performans ürünü aldık sanırım. bende aldıktan sonra iyi ki almışım dedim.

@Mikail T. ben de aynı şeyi düşündüm, eğer olursa çok sağanakta kalırsam çöp poşeti gibi bir şeyi bu ebatlarda düzenleyip tamamen yalıtım yapılabilir.

KONNIX TY-131002 heybe çantada hepsiburada bisikletsepeti mağazasında %10 indirim var. Bilginiz olsun.

Ürün 110tl fiyatıyla fiyat/performans ürünü kesinlikle. Bir önceki yaz 15 günlük yaz turumda kullanmıştım. Parçaların ayrılabilir olması çok önemli, büyük rahatlık sağlıyor. (Ayırıp çadıra parça parça taşımayı, çantaya eşya yerleştirmeyi vs kolaylaştırıyor.) Üst bölüme 2 kişilik çadır, şişme mat ve yazlık tulumumu tam olarak alıyordu. Dolgun haliyle duruşu da güzeldi. Üst bölüm dolduğunda düz bir halde durduğundan onun da üstüne eşya ekleyebiliyorsunuz. İçi ve dışıyla sunduğu toplam hacmi tatmin ediciydi. Alttaki küçük cepler de çok kullanışlı; tamir-bakım malzemeleri, iç lastik vs eşyalar için güzel yer.

Tek kusuruna gelirsem: hafiften yağışlarda ilkin su geçirmiyor olabilir. Ama o su bir süre sonra emilmeye başlıyor ki kötü bir durum. Normal yağışlarda her halükarda geçiriyor. "Üstüne bi şey örtmeyim, bu yağışta geçirmez" dersiniz, yağış uzar geçirir, yağış bir anda artar yine geçirir. Bisiklet üzerindeyken, içindeki tulumun, giysilerin ıslanma riskini göze alıp da kumaşa güvenemezsiniz, mecburen her yağış durumunda inersiniz bir güzel kılıflarsınız. Bir de arka lastikten sıçrayan sular, çantanın iç kısmına sertçe çarptığından (ve burada suya dayanıklı farklı bir malzeme kullanılmadığından) iç kısmı çok daha hızlı ve çok getirmektedir. Yaz kış arka çanta kullandığımdan ve bu su olayı kendi adıma büyük sıkıntı olacağından elden çıkarmak durumunda kalmıştım malesef...

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN
KONNIX TY-131002 heybem bugün geldi. İnanın f/p ürünü. Yan heybelerin ölçüleri 34×15×38.5, sırt çantası olarakta kullanılan üst heybe ise 47×16×37cm boyutlarında. Yan heybelerin ön yüzeyinde ağzı açık ve klipsli yan bölmeler ve yan heybelerin arkalarinda ise 1er litrelik küçük cepler mevcut. Sırt çantası günlük olarak bile kullanılabilir. Sırt çantasının kolları için fermuarli saklama yeri bile düşünülmüş. Mat, tulum ve çadır için geniş file mevcut Sırt çantasının ön yüzeyinde. Kumaşına gelecek olursak iç astarinda ince tabaka kaplama var. Ve bu sayede su geçirmiyor. Satın alma sürecim de bayağı ilginç oldu. Heybe araştırırken satıcının internet sitesinde 155 TL olduğunu gördüm. Diğer satıcıların en ucuzu 230 TL'ye vermesine rağmen. Bu işte bir terslik var dedim ve satın almadan önce satıcıya sordum. Acaba doğru fiyat mı yada stok bitti de siteleri ile ilgilenmediler mi diye. Doğrudur, satın alabilirsiniz dendi. 5 dk sonra tam alacakken telefonum çaldı ve fiyatın 300 TL olması gerekirken fiyatın guncellenmedigi söylendi. Halbuki kasım ayında guncellemisler yani 2 ay önce. Benim için fiyatın çok olduğunu söyledim vazgeçeceğimi söyledim ama satıcı yaptığım dürüstlükten dolayı "zarar etsek bile (geliş fiyatı185 TL imiş) size 155 TL den gönderelim o zaman " dedi. Zaten ellerinde 1 adet kalmış. Sağolsunlar hemen ilgilendiler ve kargo yaptılar. (link) Diğer KONNİX marka heybelerden ellerinde var ve piyasaya göre daha ucuz. Değerlendirmek isteyen olur belki. Buradan SUPERMOTO yani RAM AŞ ye teşekkür ederim :harika:

Dosyalar

• 20170224_005337.jpg
    20170224_005337.jpg
    118,5 KB · Okunma: 254
  • 20170224_005516.jpg
    20170224_005516.jpg
    120,7 KB · Okunma: 248
  • 20170224_005437.jpg
    20170224_005437.jpg
    121,6 KB · Okunma: 38
  • 20170224_005623.jpg
    20170224_005623.jpg
    113,8 KB · Okunma: 244
  • 20170224_005437.jpg
    20170224_005437.jpg
    121,6 KB · Okunma: 248
  • 20170224_005659.jpg
    20170224_005659.jpg
    113,6 KB · Okunma: 244
  • 20170224_005737.jpg
    20170224_005737.jpg
    103,6 KB · Okunma: 242
@Üye Adı arkadaşım bu sitede 80 liraya bile iş görecek KONNIX heybe var. İhtiyacı olanın incelemesini tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı
Ben de btwinin
(link)
Bu ürününden aldım.Daha kullanma fırsatım olamadı ama ürünün özelliklerinde su geçirmediği yazıyor.Decathlona ve btwine güveniyorum.Sağlam oluyor genelde ürünleri.Bu iki heybeye ek olarak heybe üstü çanta alıcam.Varsa öneriniz bakabilirim.20170223_171236.jpg

uniteamsah, Ty 131002 kaç litrelik? 75 litre olan 81002 çantadan büyük mü? Hangisini almalı?

@toma
Ben de Aktif Pedal İzmir'den sipariş ettim. Üst çantanın altındaki fermuarlı gizli bölümde çanta askıları var. Bisikletçinin kendisi bile bilmiyormuş. Hep beraber öğrendik. Sanırım diğer modellerde de var. Benim baktığım yeşil haki modeldi. Bilginize...

131002 olanını tavsiye ederim. Sırt çantası ile beraber 80-90 lt. Eğer bu hacim çok derseniz de sırt çantasını fermuarında çıkartın turda kullanmayın ;) Ama dediğim gibi sırt çantası olarak farklı aktivitelerde kullansanız bile heybe olup olmadığı belli değil. Hem kumaş olarak da 81002'den daha kaliteli :harika:

@Çekül @toma 131002 elime ulaştığında bende gizli askılarını görünce sevinmiştim. Heybe çok kullanışlı hakikaten. Çanakkale Turunda kullanma fırsatım oldu. Geçen hafta İznik Gölü turunda da işimi gördü:)

Konnix 131002'yi aldım. Üzerinde 81002 etiketi vardı. Aslı bisikleti aradım. Sanırım etiketleme problemiymiş. Çanta kaliteli. Hafif yağmuru kaldırır, sağanakta ıslanırmış. Yan çantaların içinde levhalar var. Aslı Bisiklet'teki yetkili 67 Litre olduğunu söyledi. Çok kullanışlı bir model. Alt cırtları daha fazla olsa güzel olurdu. Üç parçayı da ayrı ayrı kullanabiliyoruz. Geçen 410'a market ve pazar alış verişini yükledim. Bana mısın demedi. Sağ heybeyi günlük olarak kullanıyorum. Çarşı pazarda, kısa turlarda ikisini; uzun turlarda üçünü kullanırım. Sırt çantası çok dayanıklı olmakla birlikte kısa yürüyüşlerde falan çok işe yarar. Şimdilik memnunum.

@mervan kızıl abi çantaya çok heveslendim ayrıca açıklaman çok güzel olmuş dışının su almasını kılıf veya çöp poşetiyle ayarlarız lakin yan heybelerin iç kısımlarının sert bi şekilde gelen damlalardan dolayı su aldığını söylemişsin acaba vaudenin çantanın iç kısımlarına kullandığı gibi plastik monte etsek herhangi bi yöntemle nasıl olur ??

Geri