Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Köpek kovalayınca kaçmayın, sevin!

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Bu nedir ? Hayvanlara zarar vermeye gerek yok eğer öyle bir şeyse.
Gerek yok diyor...
Gerek yok diyor...
Gerek yok diyor...
...
Gerek var! Hayvanlara zarar vermeye gerek var! Hayvanlara zarar vermeden hayvanlardan kurtulmanın bir yolu yok!

Buradaki pembe gözlüklü barınakçı arkadaşlara da bir bu kadar, hatta daha çok sinirliyim.

*Sevgi Pıtırcığı* yazmış ki;
"Barınağa koyalım bu köpecikleri. Sokaktan kurtaralım karınları doysun, mutlu mutlu yaşasınlar işte ne güzell"

Hadi ya öyle mi?! Bizim hiç aklımıza gelmemişti teşekkür ederiz.
Tamam şimdi ver barınağın parasını, biz de koyalım işte oynasınlar zıplasınlar.
Hadi pamuk eller cebe! Hadi! N'oldu? Vermiyor musun? Kem küm mü ediyorsun?
Kes sesini o zaman seni polyanna tek kelime daha edemezsin.
Bulunduğu yerde uyutulması gereken hayvanlar bunlar. İtirazı olan dediğimi yapsın.

Yani ben hayret ediyorum doğrusu. Bu barınakçıların hepsi vegan falan mı? Yemekte kendisinin sana hiçbir zararı olmayan, etinin de bir yararı olmayan kuzuyu mideye indir.
Oh, afiyet olsun, ama sokak köpekleri uyutulsun diyince vik vik vik. Hayvansevermişcesineyetiştirilenlerden misiniz?

Parayı vermeyi kabul eden vegan arkadaş. Sen evet sen! Hani diyordun ya
"Ben veririm nedir yani" eğer oradaysan git bağış kampanyası mı açıyorsun ne yapıyorsan yap senin gibileri topla kur bir barınak. Hadi sallanma! Aylık giderleri de sizden ona göre.

Durun daha çözülmedi, bir tane daha var.
Barınağı hiçbir şekilde kabul etmeyen sjw topluluğu. Efendim duymadım?

"+Burası onların yaşam alanı, siz buraya sonradan geldiniz. Onları barınağa tıkmaya hakkınız yok. Onlar birer birey, özgürlüklerini kısıtlayamazsınız"

Onlar birer birey ama bir insanı paramparça etmelerinden sonra suç yine bize kalıyor öyle mi?
"Biz onların alanına girdik diye."
"Biz saldırgan davrandık diye."
Hatta yeri gelince, "Hayvan o ne anlasın."
Şimdi senin ne farkın kaldı tecavüze uğrayan kadına "Mini etek giymeseymişsin sen de, tahrik etmişsin adamı" diyen insan müsfettesinden?

Ha birini öldüren köpekleri barınağa atalım, henüz öldürmemiş olanları dışarı salalım öyle mi?
Olur tamam getirin köpekleri.
...
Hah, şimdi bunlar seni parçalarlarsa barınağa atacağız. Rahat ol yani.
Hadi oynayın bakalım. Biri seni ısırmaya kalkarsa da cezası ömür boyu barınak dersin durur tamam mı?

Arkadaşlar çakralarınız açık mı bilmiyorum ama Türkiye'de çakı taşımak yasa dışı biliyorsunuz değil mi? Cezası var.
Neden? 1cm uzunluğunda olsa bile saldırı ve savunma amaçlı taşındığı için. Amacı bu olan aletler yasak yani. Velev ki 200iq aklı başında bir prof ol. Yine yasak.

Peki o yarım akıllı öldürme makinesi?
Çenesinin içinde 42 tane jilet var ve aramızda dolaşması yasak değil.

NE KOMEDİ AMA...

Şimdi hayvansevermişçesine yetiştirilenler, belediye bu hayvanları uyutmak istediğinde gösteri yapıp ortalığı yıkmayı kesene kadar canınızı nasıl koruyacaksınız onu konuşalım.

Daha doğrusu konuşmaya gerek bile yok. Burada akıl verenleri okuyarak zamanınızı boşa harcıyorsunuz.
Yok efendim neymiş biri diyor kaç biri diyor dur. Bisikletin şöyle arkasına geç böyle savun kendini falan.

Dalga mı geçiyorsunuz siz?
Şunu, hayatında en az bir kere bu hayvanların saldırısına uğrayan herkes biliyor.
O an geldiğinde burada okuduklarınız aklınıza gelecek ve diyeceksiniz ki;
"Ben buraya ne zaman geldim"
Siz taktikleri düşünene kadar içgüdüleriniz en doğru şeye karar verip tabanları yağlayacak ve tehlike geçip tekrar nefes almayı hatırladığınızda sadece bunu diyeceksiniz.

Siz hiç gördünüz mü foruma gelip,
"Abi çok sağol ya sen bana falan gün falan taktiği vermiştin ya hayatım kurtuldu" diyenini?

Benim gördüğüm daha çok şu;
"Koşu için olimpiyat seçmelerine mi katılsam acaba?"

Scudo
Ben artık bu düşünceden bıktım. Tabii ki durduk yere hiçbir canlıya hiçbir şekilde zarar vermeyeceğiz ama eğer ya ben ya karşımdaki zarar görecek ise köpek de olsa kedi de olsa herhangi bir canlı da olsa karşımdaki zarar görsün

Tam olarak ben de böyle düşünüyorum. Hele hele o pitbull'ların canı cehenneme, evimin yakınında başıboş pitbull görecem, biyerden zehir temin etmeye çalışır zehirlerim net.

Gerek yok diyor...
Gerek yok diyor...
Gerek yok diyor...
...
Gerek var! Hayvanlara zarar vermeye gerek var! Hayvanlara zarar vermeden hayvanlardan kurtulmanın bir yolu yok!

Buradaki pembe gözlüklü barınakçı arkadaşlara da bir bu kadar, hatta daha çok sinirliyim.

"Barınağa koyalım bu köpecikleri. Sokaktan kurtaralım karınları doysun, mutlu mutlu yaşasınlar işte ne güzell"

Bulunduğu yerde uyutulması gereken hayvanlar bunlar. İtirazı olan dediğimi yapsın.

Yani ben hayret ediyorum doğrusu. Bu barınakçıların hepsi vegan falan mı? Yemekte kendisinin sana hiçbir zararı olmayan, etinin de bir yararı olmayan kuzuyu mideye indir.
Oh, afiyet olsun, ama sokak köpekleri uyutulsun diyince vik vik vik. Hayvansevermişcesineyetiştirilenlerden misiniz?

"Ben veririm nedir yani" eğer oradaysan git bağış kampanyası mı açıyorsun ne yapıyorsan yap senin gibileri topla kur bir barınak. Hadi sallanma! Aylık giderleri de sizden ona göre.

"+Burası onların yaşam alanı, siz buraya sonradan geldiniz. Onları barınağa tıkmaya hakkınız yok. Onlar birer birey, özgürlüklerini kısıtlayamazsınız"

Onlar birer birey ama bir insanı paramparça etmelerinden sonra suç yine bize kalıyor öyle mi?
Şimdi senin ne farkın kaldı tecavüze uğrayan kadına "Mini etek giymeseymişsin sen de, tahrik etmişsin adamı" diyen insan müsfettesinden?

Ha birini öldüren köpekleri barınağa atalım, henüz öldürmemiş olanları dışarı salalım öyle mi?
...
Hadi oynayın bakalım. Biri seni ısırmaya kalkarsa da cezası ömür boyu barınak dersin durur tamam mı?

Arkadaşlar çakralarınız açık mı bilmiyorum ama Türkiye'de çakı taşımak yasa dışı biliyorsunuz değil mi? Cezası var.
Neden? 1cm uzunluğunda olsa bile saldırı ve savunma amaçlı taşındığı için. Amacı bu olan aletler yasak yani. Velev ki 200iq aklı başında bir prof ol. Yine yasak.

NE KOMEDİ AMA...

Şimdi hayvansevermişçesine yetiştirilenler, belediye bu hayvanları uyutmak istediğinde gösteri yapıp ortalığı yıkmayı kesene kadar canınızı nasıl koruyacaksınız onu konuşalım.

Daha doğrusu konuşmaya gerek bile yok. Burada akıl verenleri okuyarak zamanınızı boşa harcıyorsunuz.
Yok efendim neymiş biri diyor kaç biri diyor dur. Bisikletin şöyle arkasına geç böyle savun kendini falan.

Şunu, hayatında en az bir kere bu hayvanların saldırısına uğrayan herkes biliyor.
Siz taktikleri düşünene kadar içgüdüleriniz en doğru şeye karar verip tabanları yağlayacak ve tehlike geçip tekrar nefes almayı hatırladığınızda sadece bunu diyeceksiniz.

"Abi çok sağol ya sen bana falan gün falan taktiği vermiştin ya hayatım kurtuldu" diyenini?

Kudret Abi sen misin? :)

257208 dosyayı görüntüle
Bisiklet çantama sabitledim, kısa şehir içi mesafede dahi yanımda. 2 defa kurtarıcım oldu, birinde salyalarını savura savura gelen bir köpek sürüsünden kurtuldum diğeri de küpesiz başıboş bir köpekten. Pitbull bunun çıkardığı sesi takar mı bilmem tabi..
Eğer bu cihazla eğitilmemiş ise kesinlikle her köpekte işe yarıyor. Yıllardır kullanıyorum, sokak köpeklerinde ve cins köpeklerde işe yaramadığını görmedim.

Gerek yok diyor...
Gerek yok diyor...
Gerek yok diyor...
...

...

NE KOMEDİ AMA...

Abi içimden geçenleri yazmışsın.He bir de köpekten korkuyorum diyince "sEn iKi aYaKlı kOpeKtEn koRk" diyen elemanları unutmuşsun abi :D

Sayın @Kerpetenmelih köpekten korkunca köpek size ilişmiyor mu?
Saracak köpek ne olursa olsun sarıyor. Mümkün olan en az hasarı almaya bakın. Hayvan uzmanı falan değilim. Köpekten korkmayın, sadece biraz temkinli durun.

Bugün bisiklet sürerken üç köpek tarafından sıkıştırıldım, dursam ayrı dert gitsem ayrı dert dedim.. Gitmek en doğru karar dediğim anda da hızlanırken o panikle önüme çıkan aracı görmedim. Olası kaza engellendi allahtan..
Halbuki evden çıkmadan önce çantama bir dünya salam koymuştum, yolda gördüğüm köpeklere veririm diyerek.. Keşke kızdırmasalardı beni onlara da salam verecektim😄

köpekleri severim, evde de besliyorum. sokak köpekleriyle de aram iyidir ama bisiklet üstünde köy yollarında öldürmek için gelenler var :D

masumiyet karinesine aykırı :D :D esefle kınıyorum sizi
Bugün bisiklet sürerken üç köpek tarafından sıkıştırıldım, dursam ayrı dert gitsem ayrı dert dedim.. Gitmek en doğru karar dediğim anda da hızlanırken o panikle önüme çıkan aracı görmedim. Olası kaza engellendi allahtan..
Halbuki evden çıkmadan önce çantama bir dünya salam koymuştum, yolda gördüğüm köpeklere veririm diyerek.. Keşke kızdırmasalardı beni onlara da salam verecektim😄
ben bu salam mama işini hep merak ediyom. kedi maması var bi gün deneyecem en sonunda :D köpek bize hızla koşarken salam attığımızda onu görüyo mu ?görse bile 3 saniyede indirir mideye. taktik bisikletten inip gelmelerini bekleyip yavaşlayınca mı mamaları sallamak. deneyen varsa yazsın. durduk yere o riske girmeyelim :D yeyince durup bi düşünüp saldırmaktan mı vazgeçiyo acaba

şimdiye kadar hep yokuş çıkarken geride bıraktığım bi köpeğin saldırmasından korktum oda 1 defa oldu geri kaçabildim. :D onda da köpekten çok sahiplerine sinirlendim yol kenarı bi yerdi boş bırakmışlar(gündüz vakti) :mad: öldürsen itimi niye öldürdün diye gelirler anında...

masumiyet karinesine aykırı :D :D esefle kınıyorum sizi

ben bu salam mama işini hep merak ediyom. kedi maması var bi gün deneyecem en sonunda :D köpek bize hızla koşarken salam attığımızda onu görüyo mu ?görse bile 3 saniyede indirir mideye. taktik bisikletten inip gelmelerini bekleyip yavaşlayınca mı mamaları sallamak. deneyen varsa yazsın. durduk yere o riske girmeyelim :D yeyince durup bi düşünüp saldırmaktan mı vazgeçiyo acaba

şimdiye kadar hep yokuş çıkarken geride bıraktığım bi köpeğin saldırmasından korktum oda 1 defa oldu geri kaçabildim. :D onda da köpekten çok sahiplerine sinirlendim yol kenarı bi yerdi boş bırakmışlar(gündüz vakti) :mad: öldürsen itimi niye öldürdün diye gelirler anında...

Yemek verirkende dikkatli olmakta fayda var kırsa yerdeyim çoğu kişi kendi köpeklerine bile iyi bakmıyorlar sokak köpekleri zaten aç. Salam paketini açmaya çalışırlarken elinizi de arada götürebilirler :D Bir defa marketten gelirken ekmek koparıp vereyim demiştim (verecek daha iyi bir ürünüm yoktu) ekmeği koparırken köpek atladı elimden kaptı somunu kaçtı. Babam da bir gün köpeğe mama verirken aç köpek (hakaret değil köpek aç :D ) kapıcam diye eline çizik atmıştı.

Son zamanlarda hemen her yerde bu tarz şikayetlerin arttığını görüyorum ve katılıyorum. Hayvan severlik sadece kedi köpek sevmekle olmuyor. Hatta kelimenin tam anlamıyla bir hayvan sever olmak için vegan olmanın gerektiğine inanıyorum. Evet elimden geldiğince hayvanlara iyi davranırım ama akşam yemeğimde pirzola istiyorsam bir yere kadar hayvan sever olmuş olurum :) Kısaca başı boş köpeklere canlarını acıtmadan çözüm bulunması gerek. Bari kısırlaştırsınlar bir zahmet.

@osmancan71 Ben salamları köpekleri sakinleştirmek ya da uzaklaştırmak için kullanmıyorum. Kedi maması ve köpek mamalarını aç candostlarımızı görürsem yol kenarına bırakmak için yanımda bulunduruyorum😊

Yemek verirkende dikkatli olmakta fayda var kırsa yerdeyim çoğu kişi kendi köpeklerine bile iyi bakmıyorlar sokak köpekleri zaten aç. Salam paketini açmaya çalışırlarken elinizi de arada götürebilirler :D Bir defa marketten gelirken ekmek koparıp vereyim demiştim (verecek daha iyi bir ürünüm yoktu) ekmeği koparırken köpek atladı elimden kaptı somunu kaçtı. Babam da bir gün köpeğe mama verirken aç köpek (hakaret değil köpek aç :D ) kapıcam diye eline çizik atmıştı.

Son zamanlarda hemen her yerde bu tarz şikayetlerin arttığını görüyorum ve katılıyorum. Hayvan severlik sadece kedi köpek sevmekle olmuyor. Hatta kelimenin tam anlamıyla bir hayvan sever olmak için vegan olmanın gerektiğine inanıyorum. Evet elimden geldiğince hayvanlara iyi davranırım ama akşam yemeğimde pirzola istiyorsam bir yere kadar hayvan sever olmuş olurum :) Kısaca başı boş köpeklere canlarını acıtmadan çözüm bulunması gerek. Bari kısırlaştırsınlar bir zahmet.
köpek besledim kedi kuşumda var o konuyu biliyorum :D kedi elimi felan çizdi bi kaç kez köpektede benzer şeylerim oldu. ne bileyim bana biraz tuhaf geliyo saldırmaya gelen köpeklere yiyecek verince bırakması felan. dışarda zaten küçük finolar olmuyo :D tadımlık bişey taşınabilir ancak onlada doymazlar.

kısırlaştırma heralde en iyi çözümlerden olur. hayvan severliğe dediğin açıdan bakınca çoğu kişi hayvansever değil bencede. mesela bende hayvanlara mama verilmesindense kısırlaştırılması için para harcanmasını doğru buluyorum. belki yanlış düşünüyorumdur katılmayan olabilir ama bu hayvanlar beslendikçe daha çok üreyecek hiç haketmedikleri bir ortamda (beslenemeyen popülasyon üreyemez sonuçta) daha çok sorun yaşayıp sorun çıkaracaklar.
@osmancan71 Ben salamları köpekleri sakinleştirmek ya da uzaklaştırmak için kullanmıyorum. Kedi maması ve köpek mamalarını aç candostlarımızı görürsem yol kenarına bırakmak için yanımda bulunduruyorum😊
uzaklaşıyolarsa iyi. bende üstüme koşarak geldiklerinde sakın kalabilirsem denerim bi gün :D yokuş yukarı yönde kalırsam mecbur olacak oda inş denk gelmem :) tarlada da kaçmak büyük sıkıntı geçenlerde bi denedim köpek gelse naparım diyede çok zor :)

tarlada da kaçmak büyük sıkıntı geçenlerde bi denedim köpek gelse naparım diyede çok zor
Dik durun, omuzlar yukarı, baş dik, göğüs dışarı, karın içeri... durun ve vuruşun.😅
Ya da yere eğilip savunma için ne varsa yüklenin.🤣

Dik durun, omuzlar yukarı, baş dik, göğüs dışarı, karın içeri... durun ve vuruşun.😅
Ya da yere eğilip savunma için ne varsa yüklenin.🤣
bele mi olacak o duruş :D

birde alternatifini buldum bakın katır tekmesi :D:D zararda vermez bence bu işe yararsa

aklıma gelmişken bi saian dinleyim bari :p

Son düzenleme:
İt meselesini bu kadar büyütmeye gerek yok , hayvan doğasının gereğini yapıyor . Bizde doğamızın gereğini yaparsak sorun çözülür . Korkmayın üstüne gidin vurun tekmeyi gitsin , hayat gibi üstüne üstüne gidin korkmayın sürü halinde de gelseler korkmayın savunun kendinizi , elinizden ne gelirse vurun ,kırın ,atın kısaca sizde doğanızın gereğini yapın.

Son düzenleme:
İt meselesini bu kadar büyütmeye gerek yok , hayvan doğasının gereğini yapıyor . Bizde doğamızın gereğini yaparsak sorun çözülür . Korkmayın üstüne gidin vurun tekmeyi gitsin , hayat gibi üstüne üstüne gidin korkmayın sürü halinde de gelseler korkmayın savunun kendinizi , elinize ne gelirse vurun ,kırın ,atın kısaca sizde doğanızın gereğini yapın.
bende sorun var o zaman :kötü::kötü: biz direk kaçıyoduk erkekliğin şanından değil miydi hem kaçmak🏃‍♂️🏃‍♂️ kaçmakta değilde geri çekilmek ; kimseye zarar gelmesin maksat :D

Bi ara arkadaşlarla uzun tur yapak dedik mtb ile. Hedefimize ulaştık ormana bi köpek bizi rehin aldı sadece 1 tanesi. Üçümüzdeki kas kütlesini toplasan onunki etmezdi çok korkunçtu

257208 dosyayı görüntüle
Bisiklet çantama sabitledim, kısa şehir içi mesafede dahi yanımda. 2 defa kurtarıcım oldu, birinde salyalarını savura savura gelen bir köpek sürüsünden kurtuldum diğeri de küpesiz başıboş bir köpekten. Pitbull bunun çıkardığı sesi takar mı bilmem tabi..
Ben yıllar önce arkadaştan emanet alıp kullanmıştım kesin çözüm diyebilirim . Bizim duymadığımız ama köpekleri rahatsız eden ultrsonik sesler yayrak kaçmalarını sağlıyor.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Geri