Köpek saldırısı ve ısırmasından kurtulmak için...

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo

Hakan Durmuş

Daimi Üye
Tepki
219
benide bayağı köpek kovaladı ama hiçbiri bir zarar vermedi.Gelen köpeğe sağlam bir sesle 'hoşt' dediğinizde birşey yapmıyor veya benim şansım fazla:D Ayrıca ne demişler havlayan köpek ısırmaz

Nuran Atakan

Aktif Üye
Tepki
153
Saat sabah 1:17 itibariyla basligi basindan sonuna okumayi bitirdim ve sanirim bir cevap yazmayi hakediyorum:) Tek soylemek istedigim havlayan kopek isirmaz, korkunuzu belli etmeyin turu sozler istisnasiz degil, fazla guvenmeyin. Gayet guzel isirdiklarini ismi Dost olan ama kendisi pek dost canlisi olmayan bir Alman Kurdu bana bir guzel ogretmisti zamaninda. Hala kopekleri ask derecesinde severim ama tanimiyorsam uzaktan, ve hala Dost'u degil onu hortumla doverek balkonda beslemeye kalkanlari sucluyorum. Ozetle kopekler bazi insanciklar gibi anlamsiz siddet gostermez, vardir bir sebebleri. Ha bu baldirdan bir parcayi feda etmemizi gerektirmiyor, tabi ki kendimizi koruyacagiz ama karsimizda kendi dogasi ve kurallari olan canlilar oldugunu unutmadan.
4 yildir faydali bilgilerin yani sira super geyik donmus yalniz. En cok eglendigim, eglenirken bilgilendigim konu basligi bu oldu:)
Geyik demisken, yahu bu kucular da bazen cok salak davraniyor. her gun onunden gecen adami umursamazken, bu kez bisikletle geciyor diye kovalamak neyin nesi simdi:D

Nuran Atakan

Aktif Üye
Tepki
153
Gecen aksamlardan birinde saat 22 civari beni cok neselendiren bir kopek deneyimi yasadim. Ben kaldirimin yanindan giderken benim tersim istikamete dogru 5-6 adet oldukca heybetli sokak kopegi kaldirimdan tek sira halinde tintintin gecip gitti. Bir tanesi bile donup kafayi bakmadi ya da temposunu bozmadi, cok sevimlilerdi. Tabi henuz aramizda bir kol boyu mesafe varken bu derece eglenemedim ama sonra o hallerini gozumde canlandirip bayagi bir guldum:)

Aydın Hiçyılmaz

Daimi Üye
Tepki
129
Köpek kuduz olmadığı sürece, korkmamak %95 işe yarıyacaktır. Fakat kuduz olmadığı halde yinede saldırgan olan köpekler olabiliyor. Allah inşallah onlarla bizleri karşılaştırmasın. Bazen küçük fino köpekleri büyüklerden daha saldırgan olabiliyor.

Kamil Tabak

Forum Demirbaşı
Tepki
1.764
041009 tarihinde Dazer test edildi, aletin sesini duyan köpekler duvara çarpmış gibi geri dönüp kaçtılar.

ali karagönlü

Forum Bağımlısı
Tepki
630
Bence en iyi çözüm direk üzerlerine sürmek. O zaman kaçıyorlar.

Tepki
1
bu tür aletler tabiki var verdikleri sesi sadece hayvanlar algılıyabiliyor bunu internet üzerinde ararsan satıcısını bulabilirsin kargo ile birgünde elinde olur

Tepki
1
bir bisiklet sever olarak çocuklugumdan beri bisiklete biniyorum benide aranıza aldıgınız için teşekür ederim izmit belediyesinin düzenledigi pzar turlarına bisikletimle katılıyoruym bunun dışında yaz kış fark etmiyor işede bisikletle gidiyorum uzun yol yapmayı seviyorum en az 30 km fakat buna pek vaktim olmuyor sadece pazar günleri boşum onuda bisikletim le paylaşıyorum şimdilik hoşçakalın

Tepki
2
en iyisi yanına bi mantar tabancası alıp it havlayınca bi tane sıkmak o zaman kaçıyo :)

Enis Özer

Daimi Üye
Tepki
58
Bisiklet
Sedona
Bence hayvanlardan değilde insanlardan korkmak lazım :) Bazı durumlarda daha tehlikeli olabiliyorlar :)

qalip53

Üye
Tepki
1
arkadaslar delphi 3.0 kullanan varsa qalip12 hotmail ekleyebilrmi lutfen

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
mantar tabancası maytap vslerden cok korkuyorlar ama bellı olmaz ne yapcagı
yada 2 parca ekmekle dost olabılırsınız :D

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
Tek dolaşan köpekler çoğu zaman havlamaktan öteye geçmiyorlar ama birden fazla olunca organize hareket ediyor keratalar hepsi birden peşime düşüyor, biri sağdan biri soldan... bi önümüzü kesip haraç istemedikleri kalıyor :)

Tepki
4
Arkadaşlar Merhaba,

Ben yaklaşık bir aydır bisiklete biniyorum ve tek başımayım. Anlayacağınız daha yeniyim ve yalnız bir kovboyum. Dolayısıyla sizlerin tecrübe ve bilgilerine ihtiyacım var.Siteyi bugün google'den buldum ve hemen kaydoldum.

Güzergah olarak Uskumruköy, Kilyos ve civarlarında pedal basıyorum, ancak köpek sürüleri nedeniyle huzurlu bir sürüş yapamıyorum. (özellikle sabah erken saatlerde)

Dün yine kalabalıkve vahşi bir köpek sürüsü tarafından kovalandım. Pedala kuvvet yetişemediler ama bu üçüncü saldırı oluyor ve her zaman güçlü olamayabilirim.

Köpeklerden korunma konusunda neler yapmaktasınız? Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

(Forum çok geniş olduğundan detaylı inceleyemedim. Belki bu konu işlenmiştir)

Selamlar,

• Beğen
Tepkiler: Uğur Vural

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu konuda forumda bir arama yaparsan bir çok "topic" ile karşılaşırsın.
Biz zaman zaman Dazer denen aletten kullanıyoruz.
Şimdiye kadar faydasını gördük. Tavsiye edebilirim.

Vural UZUN

Forum Demirbaşı
Tepki
886
@Burak Özcü

bende var Dazer. evet bir noktaya kadar faydalı oluyor ancak saldırgan köpeği daha da saldırgan hale de getirebildiğini gördüm. sadece köpeğe değil kediye, domuza, ineğe de tutunca etkisini gördüm. ben tura giderken sırt çantamın yanına asıyorum. havlayan yaklaşan köpek görünce 1-2, 1-2 şeklinde aralıklarla basıyorum. Ama bir anda 3-5 köpek fırlarsa bir yerden ve bunlar büyük çoban köpeğiyse tavsiyem yavaşlaman ve hatta durman..malum onların derdi hareket eden tekerlek...

• Beğen
Tepkiler: Burak Özcü
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.