Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Köprücü kemiğim kırıldı

Bu sabah bende düştüm ve köprücük kemiğim kırıldı acil röntgen bunu gösteriyor ama ağrı acı yok şişme var nasıl bir şey anlamadım yarın ortopedi bakacak inşallah kolay iyileşirim
geçmiş olsun bişey olmaz o kırıktan biraz ağrın olur sadece

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Scudo
Bu sabah bende düştüm ve köprücük kemiğim kırıldı acil röntgen bunu gösteriyor ama ağrı acı yok şişme var nasıl bir şey anlamadım yarın ortopedi bakacak inşallah kolay iyileşirim
Geçmiş olsun. 8 bandaj ile tedavi ediliyor. 4-5 hafta dikkat etmeniz gerekir. Çok kötü bir kırık değil ise kendi kendine kaynıyor. Çocuklarda daha çabuk oluyor ama sanırım yaşa göre iyileşme gecikebiliyor.

Geçmiş olsun... Acil şifalar dileriz... Kalsiyumdan zengin gıdalar süt, yoğurt vs yemek lazım. Dr. unuzun önerilerini dikkate alın.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
@İki teker bir dünya 8409 umairm dediginiz gibi koprucuk kemigi degildir. "bir sey olmaz o kırıktan" yada 4-5 hafta dikkat etmek demek , bu kırıgı cok hafife alacak bir ifade.
sanirim herkes koprucuk kemigini kırdı ve bu konuda "master degree".
Evet. Biraz deneyim sahibiyim bu konuda 😊 ama kesinlikle birşey olmaz demem.

• Beğen
Tepkiler: cember3454
@Yldrm07 sahsi olarak deneyiminiz olabilir ancak her kimsenin kemik yapisi ve kirik durumu ve yapilacak operasyon farklidir. Sayet uzmanliginiz doktor seviyesindeyse , bu tip bir kirigin ozellikleri hakkinda bize bilgi verebilirseniz cok iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: ali önder
@a.valverde ne demek istediğinizi anlıyorum. Önüne gelen kafasına göre bilir bilmez konuşuyor demek istemişsiniz ama hoş olmamış. Mesajımı okuduysanız ‘’ çok kötü bir kırık değilse’’ diye belirttim. Maksadımız arkadaşa geçmiş olsun demek ve biraz moral vermekti. Ayrıca arkadaşımıza doktora gitmeyin, şunu yapın bunu yapın demedik. Bu arada Benim size verebileceğim, sizin bilmediğiniz bir bilgi yok anladığım kadarıyla.
Bu mesajım için forum sakinlerinden özür diliyorum. Ama Sayın a.valverde nin alaycı yaklaşımına bir cevap yazmak zorunda kaldım.

@Yldrm07 herhangi bir alayci yaklasim yok. yazdiginiz ; "8 bandaj ile tedavi ediliyor. 4-5 hafta dikkat etmeniz gerekir. Çok kötü bir kırık değil ise kendi kendine kaynıyor. "
boylesine bir kırık icin cok basit yorum olmamis mi ? tabii ki gecmis olsun dersiniz ama siz de ayni klirigi yasadiniz mi? yasadiysaniz nasili bir kirikti ve doktorunuz size nasil bir tedavi uyguladi. 8 bandaj ve 5 hafta icinde duzeldi mi?

@Yldrm07 herhangi bir alayci yaklasim yok. yazdiginiz ; "8 bandaj ile tedavi ediliyor. 4-5 hafta dikkat etmeniz gerekir. Çok kötü bir kırık değil ise kendi kendine kaynıyor. "
boylesine bir kırık icin cok basit yorum olmamis mi ? tabii ki gecmis olsun dersiniz ama siz de ayni klirigi yasadiniz mi? yasadiysaniz nasili bir kirikti ve doktorunuz size nasil bir tedavi uyguladi. 8 bandaj ve 5 hafta icinde duzeldi mi?
2 kere yaşadık. İlkinde ben sağlık sektöründe olmama rağmen ciddi panik yaptım. Ameliyat, vida, protez falan diye çok korkmuştum. Ama eight bandaj ile sadece bir sabitleme yapıyorsunuz. 4-5 hafta içinde kaynıyor. Hatta ilk bir haftada kaynamayı ve düzelmeyi görüyorsunuz ama kesin iyileşme 4-5 hafta sürüyor. Ama tabiki parçalı bir kırık olursa o zaman ameliyat gerekebiliyor. Parçalı değilse her ne kadar röntgen de korkutucu bir görüntü olsa da kemik kendi kendine yolunu bulup kaynıyor. Ben lafı uzatmamak adına kısaca anlatmaya çalıştım. Ama hiç bir zaman ciddi değil demedim. Klavuka gerçekten ilginç bir kemik. Siz de mutlaka incelemişsinizdir. Ben kötü ihtimalleri düşünmek istemedim diyelim. Sizinde o mesajı iyi niyetle attığınıza inanıyorum. Dargınlık kırgınlık olmasın 👍

Geçmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: Bike Storm 09
@İki teker bir dünya 8409 çok geçmiş olsun, inşallah önemli bir şey yoktur. Benim de zamanında kırılmıştı ve biraz kritik bir kırıktı benimki 2 ameliyat oldum ve yaklaşık 6 aya yakın askı kullanmak zorunda kaldım. Çok kolay kırılan bir kemik ve kaynaması da biraz zor bir kemik çünkü tam hareket yeri oluyor genellikle ve çok sabit tutmak gerekiyor. İnşallah bir an önce sağlığınıza kavuşursunuz.

• Beğen
@İki teker bir dünya 8409 umairm dediginiz gibi koprucuk kemigi degildir. "bir sey olmaz o kırıktan" yada 4-5 hafta dikkat etmek demek , bu kırıgı cok hafife alacak bir ifade.
sanirim herkes koprucuk kemigini kırdı ve bu konuda "master degree".
mesela ben kendi adıma cevap vereyi 15 yıllık hekim olarak konuşuyorum

• Beğen
değerli forumdaşlar sol elimle yazıyorum yazım yanlışlarım olabilir kusura bakılmasın hepinizin samimi yorumlarınızı iyi dilekleriniz için teşekkür ederim sizde sağolun varolun kimsenin başına gelmesin 1000 rakımlı dağ yollarından iniyorduk nefis keyifliydi karşıdan gelen araç virajı geniş aldı sanırım 45 km hızım vardı biraz sağa kaçayım derken mıcıra girdik ön lastik kaydı ve ne olduğunu anlamadan sağ kol üzerine düşmüşüm kask yere sürtünmüş kafanın arkasında sıyırıkla atlattık son sözüm MICIR CİNAYETTİR....

Geçmiş olsun

• Beğen
Geçmiş olsun bi daha olmaz inşallah böyle şeyler olabiliyor maalesef

• Beğen
Geri