Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

La Vuelta 2021

Yumurtasız menemen gibi Vuelta oluyor.:(
Dağ tepe dinlemiyor kaçışçılar,kaçan kazanıyor,genel klasmancılar vaziyeti idare ediyor.
Son hafta bekledikleri bir şey var herhalde.🤔

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Scudo
Evet, beklentilerimizi karşılayan bir rekabeti, çekişmeyi bugün göremedik. Bunda sıcak hava ve nem çok etkili oldu.Yarın da dinlendikten sonra son hafta her etap daha belirleyici olacak..
Majka 87 k.m. tek başına kaçarak inanılmaz bir zafer elde edip bunu yakın zamanda kaybettiği babasının ruhuna yolladı..
Genel sıralama ve mayolar aynı kaldı...

Yumurtasız menemen gibi Vuelta oluyor.:(
Dağ tepe dinlemiyor kaçışçılar,kaçan kazanıyor,genel klasmancılar vaziyeti idare ediyor.
Son hafta bekledikleri bir şey var herhalde.🤔
Bence Roglic zaman farkını koruyup rakiplerinin 17 ve 18. etapta yapacaklarını görmeyi bekliyor, zira son etap zamana karşı ve yokuşlu bir parkur. Rakipleri her ne kadar genel klasmancı ve iyi tırmanışçı olsalarda son etapta Roglice karşı hiç bir şansları yok.. Düşmeye çok alışkın birisi olan Roglic kaybederse ancak düşerse kaybeder..

Roglic çok akıllıca hareket edip son haftaya enerjisini saklayarak giriyor. Yoksa uzun süre forma üzerinde olduğunda neler olduğunu gördük. Rakipler zaman çalmak için fırsat kolluyorlar. Majka'nın efsane kaçışına söyleyecek söz yok. Steven onca kovalamaya süreyi kapatamadı.

Bence turun en ilginç olayı ise Intermarche kırmızı mayoyu taşırken takım arkadaşının kaçış grubuna liderlik etmesidir. Gerçekten bu konu hakkında herhangi bir soru soruldu mu? ya da açıklaması var mı? merak ediyorum.

@Acedia , Intermarche takımı önce Taararame ile bir hamle yapıp kırmızı mayoyu aldı, altı gündür de peletonun göz yummasıyla ve Eiking'in direnciyle kırmızıyı taşımaya devam ediyorlar...
Intermarche takımı henüz yeni "World Tour" takımı lisansı aldı.Vuelta ya gelirken böyle bir başarı beklediklerini sanmıyorum . Haliyle beklentinin ötesinde bir başarı biraz vidaları gevşetmiş. Ki son hafta zaten podyum bile göremeyecekler...
Birazda arkadaşını geride bırakıp amaçsız bir şekilde grubu çeken -sanırım Meintjes idi - disiplinsizliği ile takım direktörünün fırçasını yiyeceği kesin..

• Beğen
Çok doğru bir konuya değinmişsin. @cazci Cem abi tek başına Flamingo dansı yapıyor pistte , bu konu başlığında. Pişiriyor, hazırlıyor beğenimize sunuyor.
Şimdi yarışlarda yorumlarına alıştığımız arkadaşlar su kaynatıyorlar.
@Sadettin Z. hocam arazide grawelle keyif turu yapıyor. :harika:
@Semih Cavdar somon avlamak için gittiği vadide, internet çekmediği için yarışı zoraki takip ediyor.😍
@sccetin bisiklet yorgunu. Son 10 yılın yükseklik kazanımları tansiyonunu oynatmış. :)
@trainspotting35 kırmızı zehirlenmesi geçiriyor. Red diyor herşeyi reddediyor.:koptum:
@Tutmosis89 kardeşim nerelerdesin. Kıbrıs'a tatile gittin galiba. İyisin değilmi. Uzun zamandır yoksun.:harika:
@seko35.50 mesai öncesi turlara kafayı takmış. Aslında İzmirin sıcağı perişan etmiş , bu aralar kendinde değil.:)
Esas bomba ise @hamlet2006 kafayı benim bıyıklara takmış, ekonomi muhabirliğine soyunmuş. Millete koyun tavsiyesi veriyor el altından. Eyy TDF'nin yorumcusu ,silkinde kendine gel. Yoksa kankam @Cemal Ç. ile seni kilim çırpar gibi çırpacağız. Tüm tozunu alacağız.:acpsnr:

Bana gelince yarışı hiç sevmem ve anlamam. Zaten kış için topladığım kuş burnuları kurutmakla meşgulüm.Köyde internet zoraki çekiyor zaten.272894 dosyayı görüntüle

Şimdi konuya el atın derseniz en fazla @mariokaldato başkana sesleneceğim. İki tanede tangocu bulacağız. Cem abi yarışı anlatırken ,biz ise tango videolarını yükleyip yarışı sulandıracağız. Sonra operatörler bizi bu başlıktan kovalamanın peşine düşecekler. Süleyman Abi @hamlet2006 kıs kıs gülecek , ben demiştim bak bunlar tangoyada başladılar diye.:):):koptum:

@Veto8 , neredesin abi bu yarışta hiç yoksun.:harika:

@a.gul29 yoklama kaçağısın haberin ola.:) Yazdıklarımı çokta üstüne alınma MTB yarışlarına sakla enerjini.😍:harika:
@a.valverde Üstadım kazadan sonra ,üzüldüğünü farkettik. Yarışlarla ilgili yorumlarını eksik etme bizden. :harika:

Arkadaşlar Cem abi tek başına konuyu ilerletiyor, yorumlarınızı eksik etmeyin. Bildiğiniz üzere forumda yol- MTB düellosu hiç eksik olmaz, o zaman sizi köşeye fena sıkıştırırım. Demedi demeyin. Sağlıkla, yarışla, bisikletle ve en önemlisi Bisiklet forumla kalın. Yoksa tüm üyeleri bu başlıkta etiketlerim.:koptum::harika::)
Ustad , hakikaten öyle oldu , kazadan sonra , neredeyse hiç seyretmedim ki , giro dan sonra en sevdiğim tur bu. Ama elimden geldiğince daha çok sayfada olacağım
Esas üstad , @hamlet2006 bilgisini bizden esirgemesin.
@cazci çok teşekkürler emeğiniz için

Esas üstad , @hamlet2006 bilgisini bizden esirgemesin.
Merhaba Ağabey,
Yoğunluktan, işten güçten yarış takip edemiyorum.:kötü:Sporcuların sezon içi kondisyonlarını yakından bilmediğimden yorumlarım havada kalabilir diye pek konuya girmiyorum.

Son haftaya girildi..
Bugün kaçanlar gene olacak.
Etabın sonu sprinterler için son finiş kapışması olacak, daha da sprint finali yok..
Bir anlamda haftanın ısınma günü...
Küçük bir kaç tırmanış dışında düz bir profil, peleton günü sohbetle geçirir..
Podyum görmemiş bir sprinter alıp moral bulsun..
9f24c.jpeg
Yayın 16:00 - 18:45 arası...

Jakopsen, doğum gününü üçüncü etap zaferi ile kutladı.
Kazalara karışıp turu terketme şanssızlığı Ciccone nin yakasını bırakmıyor.Giro dan sonra Vuealta yı da kazaya karışıp ( aynakol dişlisi sağ dizine girmiş) bırakmak zorunda kaldı.Umuyoruz kalıcı bir etki bırakmaz.

Alın size etap, tırmanışı ve inişi ile harika bir gün..
Genel klasmanda kılıçlar çekilir..

25a6f.jpeg
2b747.jpeg
1c8f3.jpeg
Bugün erken bağlanıyoruz, yayın 12:50 - 18:45 arası....

Sevmiyorum , inişleri sevmiyorum. İnerken çok gaza geliyorum, harbiden iniyorum. Rampaya gelince bıyık altı bu kadarmış diye gülüyorum. :) Bu etap güzel olacak @cazci Abi.:harika:

Etap zorluydu, kaygan/ıslak zeminde seyrederken bile tedirgin olduk.
Ufak kazalar oldu gene..
Bernal, etabın önemini bildiğinden ama fazla özgüvenden havaya girip son 60 k.m.de atağa kalktı.Roglic' canına minnetti ve takıldı peşine.
İkili peletonun yörüngesinden çıkıp başka bir boyuta geçtiler. Son 7.k.m. de Roglic vites yükseltip Bernal in yetişmeye gücü kalmadığı noktada farkı açıp çok klas bir etap zaferiyle genel klasmanda liderliğe oturdu.
Diğer mayolar değişmedi..

Etap bitiminde Bernal:-Çok zevk aldım ama Roglic çok iyiydi ve kazandı- dedi..
Ne centilmen çocuk...

• Beğen
Tepkiler: a.valverde
Bernal bu riski almak zorundaydı. Ne kadar geç atak yapsa Roglic’i düşürme ihtimalinin zorlaşacağını biliyordu. Otobüste yapılan hesap Roglic’e uymayınca Roglic’e domestiklik yapmış oldu.

Güzel ve tedirgin edici bir etaptı. Son zamanlarda karşılaştığımız kazalar nedeni ile inişleri diken üzerinde izledim. Büyük bir kazanın olmaması günün en güzel olayıdır.

Dünden devam ettiğimiz ama daha sıkı bir dağlık etap...
Formda olan Roglic çok rahat olmasın. Movistar ve İneos taktik ve strateji hamleleri ile bugün tüm kozlarını kullanacaktır..
Genel kanı; bu yılın "Kraliçe Etabı" olan bugünün genel klasman da belirleyici olacağı yönünde..
4d032.jpeg
e876f.jpeg
00a04.jpeg
64c5a.jpeg
Yayın 13:35 - 18:45 arası...

Dağ fare doğurdu gibi görünse de etabın özelinde herkes kendi pozisyonu için mücadele etti diyebiliriz.Kaçan kovalandı, kovalayan yakalandı, son darbeyi vuran Lopez etabı aldı...Storer ilk kez çıkılan ürkütücü Gamontiero tırmanışına ilk çıkan olup bunun ödülünü tırmanış mayosunu hakederek aldı...
Lopez in ardından finişe gelen Roglic liderliğini iyice sağlamlaştırdı.
Yarın fazla yorulmayıp cumartesi de son darbeyi vurup pazar zamana karşı etabıyla 3.kırmızı mayoyu evine götürecek gibi...

19.günü kaçışa yazalım..
İn-çık, tırman-salın etabı..
Erken oluşan kaçış grubu kendi içinde çekişip, peleton da dünkü yorgunluk sonrası temkinli bir tempoyla günü geçirecek gibi..
Roglic'e yan bakan çıkarsa hemen cevabı verir tabi..
5b943.jpeg
Yayın 16:00 - 18:45 arası..

19.günü kaçışa yazalım..
İn-çık, tırman-salın etabı..
Erken oluşan kaçış grubu kendi içinde çekişip, peleton da dünkü yorgunluk sonrası temkinli bir tempoyla günü geçirecek gibi..
Roglic'e yan bakan çıkarsa hemen cevabı verir tabi..
273247 dosyayı görüntüle
Yayın 16:00 - 18:45 arası..
Hocam, şimdi bu Enric Mas ile Miguel Angel Lopez'in durumu ne olur? Yarınki etapta da çok zorlayıcı tırmanışlar görünmediği çin son gün koşulacak zamana karşı belirleyici olacak gibi. Enric Mas ve Lopez'in zamana karşı performansları nasıl biliyor musunuz? Bernal ya da Yates'in de bir şansı olabilir mi podyum için sizce?

• Beğen
Hocam, şimdi bu Enric Mas ile Miguel Angel Lopez'in durumu ne olur? Yarınki etapta da çok zorlayıcı tırmanışlar görünmediği çin son gün koşulacak zamana karşı belirleyici olacak gibi. Enric Mas ve Lopez'in zamana karşı performansları nasıl biliyor musunuz? Bernal ya da Yates'in de bir şansı olabilir mi podyum için sizce?
Her ne kadar zamana karşıları iyi olmasada 2. ve 3. olurlar. Bernal ve Yatesin şansı ancak önündekiler teknik ariza yada kaza geçirip zaman kaybı yaşarsa olur. Zira 3. İçin Bernal yaklaşık 1:50 dk Yates 2:50 dk geride. Son etap tırmanışlı zamana karşı olduğu için Lopez ve Mas'ın aksilik yaşamadıkları sürece zaman kaybetmeleri pek mümkün görünmüyor

Geri