Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

lastik basıncı ne olmalı

Dün kontrol ettim bisikleti aldığım bisikletçi 22psi basmış.
Arkayı 42 psi, önü 36 psi yaptım.
Çocuk koltuğu bağladığım için arkaya fazla hava bastım

Scudo
Lastik üzerinde yazılan max psi aslında tek tekerin kaldırabileceği kilo ile orantılı.. Michelin pro4 lastiklerime arka 98-ön 93 basmaktayım. Kilom 76. Max psi 110 demek oluyorki 100kiloya kadar seni kaldırabilir, fazlası lastiği gümletmeye kadar gider. Üreticinin kilo-psi değeri tavsiyesine göre hava basmalısınız. Verimliği ve lastik ömrünü çok etkiliyor, gereksiz max psi basılınca bu sefer çukura girildiğinde, telleri kırıyor bombe yapıyor. Schwalbe duranolar bilinçsizçe max psi vurmaktan ve sert çukura girdiğimde nur topu gibi balon yapmıştı..

Üreticinin kilo-psi değeri tavsiyesine göre hava basmalısınız. Verimliği ve lastik ömrünü çok etkiliyor, gereksiz max psi basılınca bu sefer çukura girildiğinde, telleri kırıyor bombe yapıyor.
Burak hocam ben de maksimum psi basanlardanım böylelikle yolda kendimi güvenli hissediyorum ve patlama riskini en aşağıda tuttuğunu düşünüyorum. Fakat bisikletimin lastiğini silerken fark ettiğimde çocukken bisikletlerimize taktığımız ufak süslerin çıkardığı seslerin aynısı bir ses geldiğini fark ettim.Jant tellerine dokunduğumda kimisinin ciddi manada sallandığını tespit ettim.Bu yazdıklarınız beni endişelendirdi şimdi,demek ki o yüzden oluyor:krktm::krktm::krktm:

• Beğen
Tepkiler: Burak B.
Bende hep benzinlikte basarim havayı. Ve hep ağızda şu söz; e kardes o lastik gümler. Vallaha millete aracın boyutuna göre basincin artmadığını anlatamadım. Bi dayı der "kardeş ben arabaya 29 basıyom sen niye 48 basıyon biskete." Arabasi buyuk ya bu oyuncak sandığı bisiklete 48 basmam onu rahatsız ediyor heralde. Yok " o lastik gümler haa"der biri. Anlatamadım adamlara lastiğin yanında yazan psi degerlerini gosteriyorum gene anlamıyor bu 4 teker malları. Bugünde 2 küçük cocuk hava basiyor bi baktim 15 bastılar. Uyardım işte anlattım. Anlamadilar sonra ben basarken havayi cocuk: "abi dur abi abi patlayacak duuur". Vallaha sinirlerim bozuluyo gene ben mtb ye 48 52 basiyorum yarış bisikletim olsada 80 90 bassam ne diyecekler acaba.

28" şehir bisikletimde kullandığım 700*32 lastiğe genellikle ön 55, arka 60 basıyorum. Bana çok uygun ve rahat geliyor.

Konu "Street ve DJ" bölümünde ama 10 yıldır yazılan tüm mesajlar diğer bisiklet türlerinin lastik basınçları ile ilgili gözüküyor...

Yeni başlıkları gereksiz görüp eski başlıklara taşıyan moderasyonun bu başlığı bölmesi gerek.

• Beğen
Tepkiler: enzo
Geri