Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik hakkında sorular ve cevaplar

Arkadaşlar ayrı konu açmak yerine buradan sorayım. benim dış lastiğin üzerinde basınç 60-80 yazıyor. kilom 117 civarı. bu lastiğe ne kadar hava basmam lazım. kilo ile bir alakası var mıdır? teşekkürler.

Scudo
arkadaşlar 70 kilometrede arka lastik yine patladı ön şimdilik duruyor bisikleti satmayı düşünüyorum bütün masrafları lastik üzerine yaptım artık bıktım bi çözümü yok nette bakıyorum herkes her arazide kullanıyor patlamıyor bizimki her 20 km de güm

anlaşılan lastiğe bi çözüm yok

evet arkadaşlar uzun zamandır lastiğim patlamıyor :):):)

tabi bunda olumsuz hava şartların sonucu bisikletimi kullanamamanın da etkisi var :D:D

Lastik bu! Birazda sans... Bir haftada 9 kere patlattigim da oldu, yuzlerce km elimi surmedigimde. Ama madem iç dış lastik degisti, jant seridi kontrol edildi, hava basinci ideal kivamda, her patlakta dış lastik temizleniyor kontrol ediliyor; jantlari yenileyin! Patlak nereden oluyor aciklamamissiniz bu arada. İç lastigin sirt kismi mi? Diken, tel, cam aliyor mu? Jant kesigi, yılan isirigi, lastik isirmasi tabir edilen tarzda ve konumlarda mi patlaklar? Jantinizda uretim hatasi, seridin disinda kalan kisimlarda capakli bir uretim hatasi vb. varsa bu surekli sorun yasamaniza neden oluyor belki de

lastik de bi dikkat etmediğim o mevzular vardı ama şimdilik sıkıntı yok gibi

@mehmet karakas

kardeş yol bisikleti için ne var ki bu çözüm mtb için sanki

Herkese merhabalar başlıktan anlayacağınız üzere lastik sorularım var bisikleti hem dağda hem yolda sürüyorum dün bisikletçiye gittim adam bana bu lastiği çok övdü (link) sizce nasıl asfaltta yorarmı veya sizin önerdiğiniz bir lastik varmı teşekkürler

dostum bence o fiyat aralığında schwalbe den şaşma. Şahsen black jack 26X2.10 kullanıyorum gayet memnunum. Hem asfalt hem dağda sürdüğün için; önerim 26X2.00 ın altına inmemen.

Teşekkürler sanki üstteki lastik sanki arazi gibime geldi ve bisikletçi diğer Lastiği kolay patlamadığını dayanıklı olduğunu falan söyledi

Arkadaşlar bende dişli lastikten yol lastiğine geçmeye karar verdim.Şimdi lastiğim 1.95 dişli lastik.tekerleğim 26'.Ben kendi lastiğimi en az kaça kadar indirebilirim?.Ne kadar ince o kadar iyi misali.Bu arada bildiğiniz 50-60 tl arası aradığım lastik bulunur mu ? Şimdiden teşekkürler.

Decathlonda satılan Vittoria randonneur 26x1.50 lastiği tavsiye ederim. Çok memnun kaldığım bir lastik. Tanesi 44-45 lira civari

Ben sana Rubena tavsiye ederim. Ben rubena kullanıyorum ve memnunum. Ayrıca decathlonda satılan vittorialar iyidir.

1.50 lastik alırsan ideal olur daha incesini önermem sonuçta dağ bisikletleri ince lastik takılsın diye üretilmiyor, 1.50'den daha ince lastik bisikletin görüntüsünü bozar.

• Beğen
Tepkiler: Ghost
Decathlondaki Vittoria'lar tam f/p ürünü. Çok memnunum.

• Beğen
Tepkiler: ugurbolat
Dağ bisikleti kullanıyorsanız ben sizin yerinizde olsam 1.75 lastik alırım. 1.50 çok zayıf bir görüntü oluşturur fakat kullanılmasında bir sakınca yoktur.

• Beğen
Tepkiler: Serdal Apardım
giriş seviyesi diye aldık mtb dağa girdiğimiz yok :D ince lastik olursa biraz hız kazanırım diye düşünüyorum.

@mehmet ulaş

Vittoria haricinde diğerlerini kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim. Görüntü olarak ise zayıflıktan ziyate daha atik bir görüntü oluştu bana göre. 1.75 ten 1.5'lik lastiğe geçmiştim ben.

1.75 ile 1.50 arasında çok fark varmı?aslında önemli olan dişliden kurtulmak değilmi ? @AykutÇ.

Benim 1.75'lik lastik çok eski bir lastikti. Geçen sene bisiklete yeni başladığımda eski bisikletimde mevcut olan eski lastikti. Vittoriayı ise bir kaç ay sonra aldım. Önceden zorlandığım yerlerde daha rahat tırmanır olmuştum ama bunda muhakkak o birkaç ayda gelişen kondisyonumun da etkisi vardır. Madem yeni lastik alacağım, 1.5'lik alayım demiştim. İlerde yol bisikletine geçmeyi düşündüğüm için ince lastiğe biraz alışmak adına.

Anladım saol verdiğin bilgiler için. 1.50 yolu gözüktü bana :)

Geri