Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastiklere kaç hava basıyorsunuz?

Scudo
düz yolda 60/55 arazide 50/45 29 jant 2.10 kalınlıkta bir lastik bana göre en uyumlu çözüm bu

(link)

burada ne çıkarsa onu basıyorum

700x25 lere GP 5000'lere sıcak asfalt ise 95 soğuk asfalt ise 90 (75 kg)

Schwalbe pro one 28mm 56psi

Ne kadar ihtiyaç duyarsa o kadar

Dağ bisikletime 27,5x1,5 dış lastik taktım. Önceki lastiğin üstünde yazan değerlere göre kilo psi olarak 32 basıyordum. 60 kiloyum. Şimdi kaç basmam gerekir acaba? Şehir içinde asfaltta kullanıyorum bisikleti genellikle.

Dağ bisikletime 27,5x1,5 dış lastik taktım. Önceki lastiğin üstünde yazan değerlere göre kilo psi olarak 32 basıyordum. 60 kiloyum. Şimdi kaç basmam gerekir acaba? Şehir içinde asfaltta kullanıyorum bisikleti genellikle.

Yeni lastiğin üstünde yazmıyor mu?

Baktım ama yazmıyor maalesef
Aldığım lastik şehir bisikleti lastiği bu arada, şu geçen gün size sorduğum lastik :)

İlan kalkmış ama Mitas Flash ya da V86 değil miydi onlar? Bendekinde (700x35) lastiğin sadece sağ tarafında (drive-side) max. 85 psi diye yazıyor. Onda da en azından max yazıyorsa onu geçmeyen yeterli sertlik iyidir. Aslında min değerini de yazmaları lazım, çünkü fazla inik lastiğin yüzey tutuşu iyi olmaz (taban içe doğru çöker, basması gereken şekilde basmaz), yanaklar yıpranır, bisiklet gereğinden fazla oynak olur, sert darbeler yılan ısırığı yapar.
1722766915995.jpeg

• Beğen
Tepkiler: Hellheimr
İlan kalkmış ama Mitas Flash ya da V86 değil miydi onlar? Bendekinde (700x35) lastiğin sadece sağ tarafında (drive-side) max. 85 psi diye yazıyor. Onda da en azından max yazıyorsa onu geçmeyen yeterli sertlik iyidir. Aslında min değerini de yazmaları lazım, çünkü fazla inik lastiğin yüzey tutuşu iyi olmaz (taban içe doğru çöker, basması gereken şekilde basmaz), yanaklar yıpranır, bisiklet gereğinden fazla oynak olur, sert darbeler yılan ısırığı yapar.
319997 dosyayı görüntüle
Max 80 psi yazıyormuş, 550 kpa demiş. O zaman kaça şişirmemi tavsiye edersiniz bu konudaki yorumları hep okudum da 60 civarı şişiriyorlarmış genelde.

Max 80 psi yazıyormuş, 550 kpa demiş. O zaman kaça şişirmemi tavsiye edersiniz bu konudaki yorumları hep okudum da 60 civarı şişiriyorlarmış genelde.

Bu lastiğin aynısı bir bisikletimde takılı, bu lastik bozuk olduğundan bisiklette arkada Vittoria Randennour var. Onun max'ı 60 psi olduğundan dengeli olsun diye ikisini de 60 yapıyorum. Öyle olmasa 70 basardım. Bir başka bisikletin 85 max'lı lastiğinde alt sınır da yazıyor, 55 belirtmişler, ortalaması 70 yapıyor ((55+85) / 2), 70 basıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Hellheimr
Bu lastiğin aynısı bir bisikletimde takılı, bu lastik bozuk olduğundan bisiklette arkada Vittoria Randennour var. Onun max'ı 60 psi olduğundan dengeli olsun diye ikisini de 60 yapıyorum. Öyle olmasa 70 basardım. Bir başka bisikletin 85 max'lı lastiğinde alt sınır da yazıyor, 55 belirtmişler, ortalaması 70 yapıyor ((55+85) / 2), 70 basıyorum.
Hmm tamamdır teşekkür ederim. Şimdi bi tur atayım deyip çıktım bilmeden çok basmış olmayayım diye 55 bastım, bir dahaki çıkışıma değiştiririm 70 yaparım ben de. Bu arada hem lastiği denemek için, hem de iç lastik oturdu mu görebilmek için çıktım sürmeye. 1,9-2,5 jant arası diye yazılan size sorduğum iç lastiği taktım. Lastiği kıstırmadan etmeden takmak biraz zor oldu ama oldu hiçbir sıkıntı olmadı( yaklaşık 30-40 kmde), inşallah bundan sonra da olmaz :D

• Beğen
Tepkiler: Spartiat
otomobillere bastığımız psi değeri değil mi bahsi geçen değerler?

Evet otomobil ile aynı psi terimi.

gravel 30-35 , yol 60-65 , katlanır 105.

Silca tire pressure calculator diye bir hesaplayıcı var. Burdan baktığımda 27.5x1.75 lastiklerime arka 40 ön 37.5 psi diyodu. Lastikler min 40 psi olduğu için ikisinede 40 psi bastım. Bundan önce max 65 psi olduğu için ortası 55 psi basmıştım ama 40 ı daha rahat ve daha akıcı buldum. Sarsıntıları daha az hissediyorum küçük tümsekler bile çok rahatsız etmiyor. Bu hesaplayıcıda lastiğin yazan genişliği değilde gerçek genişliği kullanıyosunuz. Onuda lastiği normal basınçlara şişirdikten sonra kaliperle ölçebilirsiniz. Benim lastik 1.75*2.54=44 mm iken ben 42 ölçmüştüm.

Geri