Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Maden Suyu; Doğru ve Yanlış Bilinenler

Alkol ya da narkotiklerle karıştırılmadığı sürece piyasadki hiçbir enerji içeceğinin bir zararı yoktur.

Scudo
@t-genc
İyi markaların meyva aromalı olanlarını dene, seversin sanırım..

@H.Can DEMİREL

bu güzel katkınız için gerçekten teşekkürler..
ayrıca konuyu açan ve diğer katkıda bulunan arkadaşlara da teşekkürler..

Maden suyu içitkten hele 500ml veya fazla içtikten sonra spor yapmak gerçekten can sıkabilir. Ben maden suyunu bisikletten inince ya da uzunca bir mola verince içiyorum.

bu konuyu hortlatmaya karar verdım herkes bı daha okusun;)ben her antrenmandan sonra mutlaka içiyorum 1 ,2 tane.

Kesinlikle bende her antremandan sonra kola veya gazoz yerine mutlaka soda içerim..

konu hortlatmalrı gerçekten iiy oluyo,çünkü biz yeni üyeler oturup bütün forumu incelemk için yeterli zamanı bulamıyoruz:) maden suyu sewmeyen ark.lar gürsel beyin dedigi gibi meyvalı olanları deneyebilrler... özellikle danone akminaları da tavsiye edebilrm...digerleri pek bi şerbet gibi..akmina dan limonlu soda tadını cidden alabiliyosunuz:)

benım ıcın en guzelı sade maden suyu. haftada ıctıgım su 2-3 bardagı gecmez ama maden suyunu cok güzel bir sekilde tuketıyorum. bilgilendırme ıcın tesekkurler.etrafımdakı ınsanlara özellikle babama okutcam bu yazıyı.adam benı her gordugunde elımde maden suyuyla karsısında durugum ıcın hep kızıyo. cok ıcme daha gencsın mıdende sorunmu varda ıcıyon dıye sölenip duruyor. okutayımda anlasın.

güzel bi konu ben sıvı az tüketen biriyim artık dikkat edicem spordan sonra maden suyu içicem....peki bu meyvelilerle sade olanlar arasında içerik olarak fark var mı acaba?yani meyveli içsek aynı yararı olur mu?

yazıyı baştan sona okudum zaten de aradığımın tam cevabı yok yani meyveliyle sadenin içerikleri aynı mıdır aynı etkiyi aynı yararı sağlar mı? taze sıkılmış portakal suyuyla bakkalda satılan marka portakal suyu arasındaki fark gibi bi fark varmış gibi geliyo bana sade maden suyuyla meyveli maden suyu arasında...örnekler tam uyuşmuyo ama inşallah anlatabilmişimdir derdimi....ama sanırım aynı etki var ikisinde de...

Merhaba ben de bazı bildiğim şeyleri sizinle paylaşmak gereği duyuyorum, bunlar benim tecrübelerim sonucu çıkardığım şeyler umarım size de faydalı olru... Öncelikle her yanı sarmış olan meyvalı maden sularını önermiyorum, çünkü içlerince koruyu madde var (sodyum benzoat) ayrıca şeker mevcut, tadları ise genellikle yapay aroma ile sağlanmış, mineral içeriği dışında bir gazoz kadar zararlı denebilir. Bunlar yerine klasik maden suyunu tercih ediniz...

Maden suları asitli midir ? Cevap: evet... Genellikle ph değeri 7 nin altındadır yani asidik karakterlidir.
Maden suları co2 içerir ve fazlası zarardır. yemeklerden sonra hazımiçin içilen maden suyu asit içeriği nedeniyle hazmı kolaylaştırır ama mide tembelliğine yol açabilir.
Maden suyunu mümkün olduğunca çalkalayarak gazını alarak içiniz...

Sonuç: meyva aromalı maden sularını tüketmeyiniz veya çok az tüketiniz. Klasik maden suları daha faydalıdır. Normal maden suyu tüketimini abartmayınız
günde mesela 1 adet maksimum içmek yeterli olabilir. Ve ayrıca hatırlatmak isterimki mineral (ve vitamin ve birçok faydalı madde) almanın en iyi yolu salata yemektir. Yemeklerin yanında yenen salatanın sayısız faydası vardır ve yemeğin hazmını çok kolaylaştırır. (tabii ki salatayı ağır yağlı soslarla vs kaplamadığınızı varsayıyorum ;) )

hazmi kolaylaştırma olayı kişiden kişiye değişebilir mi acaba? yada yediğimize göre? kolaylaştırmama ihtimali var mıdır?

@Hakan Yazman

teşekkürler aradığım cevap tam olarak bu :D mide tembelliği de öğrendiğim iyi oldu herşeyin fazlası zararlı lafı gene doğru çıktı :D

@maosxs

Kişiden kişiye değişebilir elbette, yenilene göre hazım olayı zaten olduğu gibi değişiyor. Kolaylaştırmama ihtimali bence var hatta zorlaştırabilir bile belki çünkü bu bir sıvı ve mide asidini seyreltebilir ve mide asidinin etkisini azaltabilir dolayısıyla. En iyisi sodayı hazım amacıyla kullanmamak, az miktarda hazmı kolay şeyler yemektir...

• Beğen
Tepkiler: BuRroM
teşekkürler

@Hakan Yazman

konuyu okuduktan sonra sormak istediğim soruydu ama siz çoktan cevaplamışsınız teşekkürler:)

Not: spor yapmadan aşırı maden suyu içilmesi böbreklerde aşırı yükleme yapar!

Nemruta çıkarken maden suyu içtiğim zamanlarda gözlerim açılıyordu:)

Geri