Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Maltepe

@sports_gırls

kadıköyde oturuyorum..
her gün olmasa da sabahları (7_8 arası) biniyorum ...
hızın nedir bilmiyorum ama ayak uydururum sanırım..
burdan haberleşebiliriz..

Scudo
27 ocakta ankaradan geliyorum 10 günlüğüne pendikteyim ist.bilmem bisikletimide getirebilirmiyim...

Maltepeden bayramoğluna gitmeyi düşünüyorum ama tuzladan ilerisine daha önce hiç gitmedim bisikletle.
E-5'e çıkmadan gitme şansım varmı oraya ?
Yanyol yada trafiğin az olduğu bi yerden gitmek istiyorum.

Merhaba,
Ben 23 Nisanda gittim Pendik sahilden Bayramoglu'na
Maltepe-Tuzla arasını sahilden gidebiliyor insan(tren yolu sana kılavuz da olur;hep paralel gideceksin )
Tuzla Piyade Okulu'na kadar trafik problemi yok ,yol da sakin ,mahalle içi ...
Tuzladan E 5 'e cıkıyorsun zorunlu olarak askeri bolge baslıyor cunku ...
Yanyoldan devam E5 te surmuyorsun ,J.Hopkins Hastanesi sonra da gebze Yuksek Teknoloji Enstitusu nu gecip Bayramoglu sapagına geliyorsun .
Ordan sonra da yine kasaba ici trafik ama vızır vızırdır ,dikkatli ol:)

Eh her gidişin bir de donusu var tabi...Donuste aynı rotayı izlemen iyi olur ,aracların Ist'a gidis yonunu hic tavsiye etmem ,nasılsa yan yol diye ters yone de gidebiliniyor tabi .
Tek olumsuzlu E5 yanyol uzerinin de kazılı olması ,off road yaparsın biraz,egzostu da icine cekmeyecek gibi Bayramoglundan temiz hava doldur cigerlerine!

Ayagın pedalda olsun
Gidersen deneyimini paylasırsan sevinirim
Bu arada benim de niyetim bir ara Bayramoglunu da gecip Darica'ya gitmek
Bayramoglunda bir yeşil Roma Dondurmacısı da yine bir tavsiye...

@kata

izumiben çok teşekkürler.Neyle karşılaşacağımı bilmeden gittiğim zaman kenidimi kötü hissediyorum.Yardımın iyi geldi :)
Yarın sabah kısmetse gitcem.Döndükten sonra tabi yazarım günümün nasıl geçtiğini
Dondurmada çok iyi fikir hem kendimi de ödüllendirmiş olurum :D

Merhaba. Acaba bunu bir tur şeklinde yapamaz mıyız? Ben İstanbul Küçükçekmece'deyim. Darıca'da da anneannem, dayım, kuzenlerim var. Gidip onları bir haftalığına ziyaret etmek istiyorum. Hem kuzenim de bisikletçi, ona da sürpriz olur bisikletle karşısına çıkmak. Ancak yaşım gereği tek başıma çıkmaya gözüm yemiyor. :) Yarın gitmeyecek olsanız ne iyi olurdu. Forumda duyururduk, salı ya da çarşamba çıkardık.

Avrupa yakasından geleceklerle karşıya geçmek için bir iskele belirler, orada buluşur, birlikte geçerdik. Karşıya geçince sizlerle ve diğer Anadolu yakasından geleceklerle buluşurduk, oradan devam ederdik. Acaba böyle bir tur tertip etsek talep olur mu? Ne dersiniz? Eğer olursa, benim ilk bu denli uzun turum olacak. Gerçi km olarak daha uzunları da oldu, ama şehirler arası değildi...

Görüşlerinizi bekliyorum. Umarım talep olur da, birlikte gideriz. Tabi eğer gidilirse ben dönüşte size katılamayacağım.

Serkan doğru söyüyorsun.Keşke yazmak aklıma gelseydi.Ben tek gittim.Yeni bi yer görmek tabi ki çok zevkli ama tek olunca biraz sıkıcı geçiyor.İnşallah başka bi zamanda beraber gideriz.Daha önümüzde koca bi yaz var :)

izumiben tarifin için çok teşekkürler.Hiç zorluk çekmeden gittim.Senin dediğin dondurmacıyı bulamadım ben yaaa :(
Açık olan bi tane dondurmacı bayramoğlu mahallesinin içindeydi ona da Romayı bulma umudum hala tükenmediği için gitmedim :) Ama güzel bi yemek ısmarlamayı ihmal etmedim kendime.

Saat 8'de evden çıktım.10:30 da bayramoğlundaydım.11:30da ayrıldım ordan.Dönüş biraz daha zordu.3te eve gedim.E-5 kısmı dışında herşey güzeldi.Bide bayramoğlunda bi caminin yakınında kamyonlar kum falan taşıyolardı yol yapımı falan vardı ; yüzümün toza bulanmasına neden oldu.Bayramoğlundaki tüm sahilin , evlerin işgali altında kalmş olması da canımı sıktı.Yürüncek bi sahil yolu olsa fena olmazdı.

Merhaba. Çok sevindim gidip gezmenize. Keşke daha önceden haberim olsaydı da ben de gelseydim. Ben bu haftaiçi gitmeyi düşünüyorum ki, bir hafta kalayım orada diye. Cumartesi de ailem gelecek arkadan arabayla, Pazar günü arabayla dönücem. Planlarım şimdilik böyle.

Bir yandan da iyiki bugün gideceğinizden geç haberim oldu. Zira söz verseydim geleceğim diye, gelemeyecektim, biraz rahatsızım da...

Kısmetse eğer gitmek isteyen olursa bu haftaiçi bir organizasyon yapalım. Ama bir çok kişi çalışıyor haftaiçi. Siz çalışıyor musunuz, bilmiyorum ama eğer çalışmıyorsanız bu haftaiçi gidebilir misiniz tekrar? Ben Avrupa Yakası'nda olduğum için buradan da kalablık bir ekip ayarlamak lazım. En iyisi ben gezilerde bir duyuru yapayım, bakalım kimler gelebilir.

@kata
Rica ederim Kata,Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok,bu forum bu acıdan cok faydalı,rahat gidebildiğine sevindim:)

..ve Sercan benim de en keyif aldıgım seylerden biri ziyaretlerimi bisikletle yapmak ,bir tas iki kus...

Bilmem okudun mu ama 23 Nisan tarihli bir yazımda Darıca turunu onermiştim, hala da aynı fikirdeyim .Bayramoglu,Darıca gibi yakın yeşil yerler seceneklerimiz arasında olmalı...

Bu aralar tezle uğraşıyorum hafta içi.Allah nasip ederde erken bitirirsem gelirim tabi.Ama bitmeme ihtimali daha fazla gibi gözüküyor :( :( :( :( :( :(

5 mayıs cumartesi günü bayramoğlundaydım,
arabayla getirmiştim bisikletimi hemen binip darıca'ya gittim.
biraz dinlenip geri döndüm.
doğayla başbaşa 6km'lik hoş bir haftasonu gezisi oldu.
burada okuduktan sonra artık benim için de bayramoğluna bisikletle gitmek farz.. :)

Yok mu tekrardan gitmeyi düşünen acaba? :)

Merhaba arkadaşlar ben Murat Foruma yeni üye oldum. Maltepe de oturuyorum. Herkese selamlar. Umarım hepbirlikte çok güzel vakitler geçiririz. :)

• Beğen
Tepkiler: RAKS
foruma hoş geldiniz umarım iyi vakit geçirisiniz ...

saygılar...

@muratgr

Hoş geldin Murat,
Çarşamba akşamları ve hafta sonu gezilerimizde birlikte pedallamak dileğimle.

Herkese Tekrar teşekkür ederim. İnşallah turlarda daha iyi bir şekilde tanışma ve kaynaşma fırsatı buluruz. :)

Geri