Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

manavgat maratonu sonuçları.

teşekkür etmek yetmez buna, eline saglık gürol abi, ders niteliginde bir yazı. tekrar TEŞEKKÜRLER!!

Scudo
evet gürol abi eline saglık zaten bu konular seni bildim bileli anlatmaya çalıştıgın şeyler..yarışla ilgili yorumları okudukça da senin daha onceki sölediklerin gözümün önüne geldi hep :)

zaten dag bisikleti, sporcunun her türlü zorluga karşı mucadele etmesi demek,hele ki maratonlar, geçen seneki bozcaada maratonunda (türkiye şampiyonası idi) neutral feedzone uygulanmamıştı ve organizasyon az kişi katıldıgından mıdır bilinmez yetersizdi bunun sonucunda yetecek kadar suyumuzu yiyeceğimizi aldık ve herhangi bir aksilik olmasına karşı çogu kişi yanlarına cep telefonlarını alarak yarışa girdiler..sonuçta parkurda başınıza bir aksilik geldiğinde suçu başkalarına atmak yerine o durumdan kurtulmanızı saglıcak onlemleri düşünerek yarışa gelmemiz gerekir..

umarım zamanla bu anlayışı benimsemeyi başarabiliriz..

• Beğen
Tepkiler: İLKER TAŞ
@gurol

Gürol abi merhabalar..
Öncelikle yazın için çok teşekkürler çok anlamlı olmuş.. Ellerine sağlık..
ilk maddeye cevap olarak bir şeyler yazmak istiyorum.

Aynen sizin dediğiniz gibi UCI yetkilisi sizin federasyonunuz bilir dedi o gün bize ve bizden biriler istemedi onca kişinin yarışa girmesini.. (yaklaşık 8 kişiydik)
Tahminimce de isteseydi yapadabilirdi. Burda kendimi kesinlikle 1. dereceden suçlu buluyorum en az arkadaşlarımı bulduğum kadar tamamen bizim hatamızdı geç kalmış olmamız.. Fakat kuralları esnetmek değildi bizim istediğimiz sadece biraz ılımlı yaklaşımdı. Dünya kupasında değildik kendi ülkemizde "ulusal" yarışa girmek istedik ve hepimiz de kendi imkanlarımızla gelmiştik oraya.. çok büyük iddiamızda yoktu belki ama en azından sonuç geçersiz sayılacak deselerdi de en azından start alsaydık :( oraya kadar gidipte uzaktan startı izlemek ne kadar koyuyor inanın anlatamam..
Lisans olayı da tamamen gerçek ve birinci ağızdan duyduğum bir şey.. 2 tane alman sporcu lisanslarını getirmeyi unuttukları için kayıt olamamışlar bunu öne sürerek onlara haksızlık olacağını söyledi bizim hakemimiz. Fakat çok farklı bir şeydi aslında.. Bizim hepimizin isimleri listede vardı ve lisanslarımız yanımızdaydı sadece 40 dk geç gitmiştik kayıda.. Bunu da geçtim organizasyon sitesinde de federasyonun sitesinde de salı gününden sonra ön kayıt yapılmayacağı kocam puntolu harflerle yazılmıştı ama internetten kayıt yaptırmadığı halde yarışa kayıt olan kişiler olmuş o gün. Bu da diğer bir garip durum.. Madem bunu yapabiliyor aynı hakem neden bizim içinde birşeyler yapmayı denemedi hiç? Tamam suçluyuz ama orda bizi destekleyen de kimse olmadı açıkcası direk kapılar kapandı yüzümüze..

Yanlış bir şey yazdıysam kusura bakmayın....
Saygılar..

• Beğen
Tepkiler: heng
@d.berkay
Yahu elbette yapabilirdi.

Benim eleştirdiğim nokta, sanki tüm suç ordaki görevlideymiş gibi yazmanız. Tabiki kızgınsınızdır. Ama bu kızgınlığınızın aslında biraz da kendinize olduğunun farkında olun.

Bu durumlarda esnemek ilerde büyük sorunlara sebep oluyor. Zaten sizin itirazınızın temelinde de başlarına esnemeleri yatıyor.

.Yanlış bir şey yazdıysam kusura bakmayın....Yok yok, kusura bakılacak bir şey yok. Ben de şiddetli yazmışımdır. Ama doğru olanları söyledim.

2004 yılında Türkiyede yapılan ilk UCI komiserli MTB yarışının direktörlüğünü ben yaptım. Kapadokyada idi. O yarışta (benim çok sevdiğim) UCI komiseri, kaskı elinde olan bir sporcuyu diskalifiye etti. Yanlış hatırlamıyorsam Julien idi. Sonra da şunu söyledi "bir daha buradaki hiç bir sporcuyu kasksız görmeyeceksin".

@gurol

Abicim tabi ki suç bizde biz kesinlikle bu konuda hem fikiriz.. Biz bu hususta kimseye bir şey demiyoruz ama orada 8 kişiyi birden bu şekilde madur etmek yerine en azından şevklerini kırmamak adına sonuçlarınız geçersiz olucak ama isterseniz start alabilirsiniz falan gibi orta yolu bulucu bir tavır beklerdim ben..
Fakat başta da söyledim suç tamamen bizde geç kalmamalıydık. Ama birazcık insaf istedik o kadar..

@gurol

UCI hakemlerinin gerçekten tavizsiz olması lazım.. bende gördüğüm bir olayı anlatayım:
2005 Alanya yarışı idi galiba, Evangalos komiserdi ve yarışta 2-3 kişinin çeşitli nedenlerde para cezası aldığını ilan etti ve bunların tahsil edilmesini istedi. Tabi kime sorsalar "yok burada,gitmiştir şehrine" gibi şeylerle savuşturmaya çalışıyorlardı ama bir baktık ki kapanış yemeğine özellikle gelmiş ve hala o 2-3 kişinin peşinde iz sürüyor.

Evangelos genelde kaba tabirle "en kıl" hakem olarak bilinir, benim kendi fikrim aslında en iyi komiserlerden biri oldugudur. bize ters gelen, gıcık gelen her davranısı bize birşeyler ögretmiştir, geliştirmiştir, o anda birilerinin canını yaksa da uygulamanın aslında bizim lehimize yapıldıgını görmek için biraz daha geniş bir açıdan bakmak gerekiyor sanırım. işini seven ve gerçekten işinin hakkını verdigine inandıgım biridir Mr. Evangelos.

sadece Evangelos için düşünmemek gerek tabi. herhangi bir zamanda, herhangi birinin uygulamaları can yakabilir. ama bu gibi olaylar oldukça sonraki organizasyonların daha düzenli olması için yol alıyoruz.

Geri