Marmara Üniversitesi Bisiklet Kulübü - MÜBİK Kurma Girişimi

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Kulübü kurma konusunda "ilk adım" niteliği taşıyan bu konuyla amacım;

a.
*mümkün olduğunca "Marmara Üniv" öğrencisi arkadaşa ulaşmak
*bsikletforum üyelerinin konuya ilişkin yorumlarını öğrenmek

b.
gerek bisiklet severler gerek buradan ulaştığım marmara öğrencisi arkadaşlarımla birlikte ilk etapda nasıl bir yapılanmayla farkındalık yaratabilceğimiz üzerine tartışacak; Okulu nasıl ve ne gibi organizasyonlarla layıkıyla temsil edebilceğimiz üzerine duracağız.

*iki büyük yapılanma olacak
bunlardan ilki ve kulubün lokomotifi konumunda olacak "GEZİ" gurubu

bu gurup,
okulun adını hiçbir siyasi parti, gurup.. gibi şeylere bulaştırmadan vatandaşın dikkatine yön verecek ciddi gezilere katılacak ya da bizzat kendisi bu tarz geziler düzenleyecek.
çanakkale şehitliği gezisi
fay hattı gezisi
engelliler ile yapılabilcek ortak geziler
gazi, şehit aileri ziyaretleri
huzur evi ya da çocuk yuvası, ilköğretim okulu gezileri

özellikle çocuklara bisiklet olgusunu "doğru" öğretmek adına ilköğretim okullarında bisiklet kulupleri ve ispark ile ortaklaşa yaplacak protokollerle okul bahcelerine bisiklet garajları.

kardeş kulüb kocaeli üniversitesi bisiklet külübüyle ortak hareket edilerek, onlrın uzun uğraşlar sonucu başardıkları " bisikletli kampüs" projesinin göztepe kampüsünde de uygulanabilirliği, en kısa sürede kampüs girişlerine ispark la protokol düzenleyerek bisiklet park yerleri yerleştirilmesi ve bu noktalara universite renklerinde , öğrencilerin kampüs içinde ücretsiz kullanımına açık bisikletlerin yerleştirilmesi

daha neler neler, bisürü şey yazacam

ikinci büyük gurup "YARIŞ" gurubu olacak.

bu gurup üniversitelerarası bisiklet yarışı, redbull yarışı..vs yarışlarda dereceye girebilecek kondisyona sahip bisikletçilerin formalarına marmara universitesi logosunun işlenmesini ve onlara maddi manevi her türlü desteğin verilmesini amaçlamaktadır.

daha yazacam da yazacam, önce marmaralıları görelim.

"GEZİ" yapılanması altında "KELEBİS" gurubunu da ayrıca hazırlıyorum. bu gurup başında bulunacak bir bayan bisikletçi eşliğinde ki o bayan bulunana kadar başta ben olacaığm:rolleyes: bostancı - kartal sahil şeridi üzerindeki geniş bisiklet pakuru boyunca marmaralı kızlarımızın spd pedal kullanarak baldır bacak, karın, basen bölgelerini yaz yaklaşmadan forma sokmayı hedefliyoruz. ayrıca yapı itibariyle kelebis gurubunun temel misyonu ömrü iki günden ibaret olan kelebeklerin bu iki güne inat bitmek tükenmek bilmeyen bir azimle kanat çırpmalarını örnek alarak sürekli ve durmaksızın pedal çevirme azmiyle dolu bireyler yetiştirmektir. gene kelebis gurubu sadece marmaralı kızlara değil, bisikletle hiç tanışmamış tüm isanbullu bayanlara ücretsiz bisiklete binme eğitimi vererek sadece bir öğrenci gurubu değil tüm istanbullu bayanların haytına biiskleti sokmayı amaç edinen bir yapıya sahip olacaktır.

dha çok yazacam, önce yorumları görelim..

Scudo

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
güzel sanatlarda grafik tasarımı öğrencisi samet var kocaeli ile çanakkalede tanışmıştık bugün yarın istanbulda olur onuda yanına al bence
ayriyetten istanbul bisikletliler derneğinden de yardım alabilirsin fakat şu bayanların nerelerinin forma sokulacağını genel olarak forma girmek gibi bi ifadeyle yazsaydın bence daha ciddiye alınır ve ayıp etmemiş olurdun şimdi insanlar bunu yanlış anlayabilir ve sana tepkileri değişik olabilir yada olmayabilir bizim insanımızın nezaman ne yapacağı belli olmaz başarılar...

• Beğen
Tepkiler: SametAksuoğlu

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
hocam merhabalar; ben zaten canakkale de tanistigin grafik tasarimci sametim.
tr karaketler konusunda kusuruma bakmayin, gokceadada yabanci bir bilgisayardan yaziyorum.

canakkale turunu bitirdim. yarin gokceada turuna basliyorum. pazar gununuyse senin bir gunde gezdigin benimse o gun ancak yarisini gezebildigim yarimadanin 57. alay kisimlarini gezecegim.

bayanlar konusuna gelince ilk olarak univ ogrencisi bayanlarin daha genc yasta oldugunu goz onunde bulundurarak, espiriye, biraz sakaya acik olmalari dolayisiyla boyle bir uslup kullanma geregini uygun gorum. elbette bu, sadece simdilik boyle olacak.
ileriki gunlerdeki yapilanmayla birlikte `kelebis` gurununun basina bayan bir arkdasimiz gececek ve istedikleri sekilde kendileri icerisinde yapilanip dallanip budaklanacaklar, kulup olarak bizler onlarin bisikletlerinin bakimi ve alacaklari malzeme ve ekipmanlar konusunda oneri ve yardim gibi alanlarda devreye girecegiz.

oradaki mizahi cikis birazda yazin yaklasmasiyla beraber bayanlarin forma girebilmek icin ne yapacaklarini bilememesinin getirdigi telas uzerine.
tv de ismini hatirlayamadigim bir eski bir mankenimizin cikip gosterdigi hareketler pek ala islerini gorebilir, ancak bisikletle temiz havada, sahilde pedallamak varken eve kapanip halinin uzerinde sekilden sekle girmek niye..

bisiklete atlayip klit pedal sistemiyle bacaklarin bayanlar icin asil problem olan arka kisimlarini da calistirabilmek, ustelik gayet iyi calistirabilmek mumkun. ancak kilitli pedal kullanimi bayanlar tarfindan henuz kitle duzeyinde kesfedilebilmis degil, biz kulup olarak bunu saglayacak, bu isi hobilikten ileri amator duzeyine tasiyarak bu isi icap ettigi sekliyle icra eden bayanlari sokaklara salacagiz.

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
nikini bilmiyordum nasılsın tamam şimdi oldu bende fotoların var bugün yarın yayılayacağım kendine iyi bak kolay gelsin gelişmelerden haberdar et

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
evet hocam yav, o fotoları banada ulaştırırsan çok makbule gecer. gezilerimle ilgili kapsamlı bir blog hazılrıyorum. yazılarıın acilen fotoğraflarla da süslenmesi icap etmekte :D
face1tr@gmail.com :)

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
Avrupa yakası grubundan ben ve Alpertemircan var. Alper'le iletişime geç istersen o da planlıyordu klüp kurmayı :)

• Beğen
Tepkiler: cruphasulie

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
zaten kurulacak kulup avrupa yakasinda oturan ve cesitli organizayonlara zaten katilmakta olan marmarali gencleri kendi guruplarindan koparmadan hicbir ucret talep etmeksizin marmara univ. logosuyla da bulusturmayi hedefliyor.

ilk 30 uyeden hicbir ucret talep etmeyecegim aksine ustune ucretsiz amblem, arma, bayrak forma hediyelerim olacak. buda benim seklim olsun :D

forma konusunda size sifir forma temin etmek yerine isinde profosyonel kisilere danisarak mevcut formalariniza turk bayragi ve marmara armasinin ilistirilmesini saglamayi dusunuyorum. daha once hic forma ya da termal iclik alamamis arkadaslarada piyasanin altida foyatlara toplu forma alimi gibi guzelliklerimiz olacak.

esasen ben ALICAN i baskan yapmak istiyorum ama yok onda oyle bir istek sanirim.

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
Ben ve Alper Göztepe kampüsündeyiz. Ben bu yıl hazırlıktayım seneye Teknik Eğitimde, Alper'de Teknik eğimde 2. sınıfta.

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
haftaya kadar bana nufus cuzdani ve ogr kimligi fotokopisi, 2 de vesikalik ulastirabilirseniz hemen uyelik islemlerinizi ucretsiz gerceklestirip gerekli bayrak, arma ve stickir larin temini konusunda harekete gececegim. kulubun kurulmasi icin 25 - 30 kadar bir uye sayisina ulasmamiz ve toplu olarak bir takim etkinlikler duzenlememiz gerekiyor. 19 mayis ta resmi torene katilacak 15 kisilik bir ekip cikartarak basin ve dolayisiyla rektorlugun ilgisini cekebiliriz.
buda kulube kask, bisiklet, bayrak, arma, forma..vs alimi konusunda rektorlugun bize kulupler butcesinden paa cikarmasi anlamina gelecektir. kulube alinacak bisiklet ve kasklar ile bostanci moda civarlarinda ya da goztepe kampus icinde bisikletle hic tanismamis marmarali ogrencilere ucretsiz bisiklete binme egitimi verecek ve onlarin da bisiklet almalarinin onunu acmis olacagiz.

Alper Temircan

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Merhaba Samet.:)
Benim de aklımdan geçen fakat gerek ders yoğunluğu gerekse gittiğim kurstan dolayı zaman bulamadığım kulüp işine el attığın için canı gönülden teşekkürler.
Temuçinin de belirttiği gibi TEF 2.öğretim 2. sınıf öğrencisiyim. En yakın zamanda konu hakkında yüzyüze görüşmek isterim.
Ayrıca KÜBİK'in eski başkanı ve üyesi olan Burak Can'da çoçukluk arkadaşımdır. Onlardan da projeler için yardım alabiliriz.

• Beğen

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
hocam ılk etapda 10 kısıye gereksınımız var. bu rakamı senın ve benım cevrem derken bı hafta kadr zamanda toparlayabılırız kulup kurulunca fakultelere ılan afıs brosur falan fılan bastırıp astırma yetkısıne sahıp olacagız.

bu arada ben kulubu kurmak ve marmara unıv logosunu kullanarak gezılerıme dah farklı bır mısyon yukleme derdındeyım. canakkale gezım bıttı. bugun de gokceada turumu tamamladım. yarın ıstanbula donuyorum. amacım asla kulup baskanı ya da benzeri bısey olmak degıl. kulubu bı kuralımda gerısı gelır zaten.

• Beğen
Tepkiler: Alper Temircan

Alper Temircan

Forum Bağımlısı
Tepki
605
10 kişi dert değil hocam. Sırf kendi sınıfımdan bile toparlarım.:D
Okulun da desteğini alırsak çok güzel projeler gerçekleştirebiliriz.
Başımıza birde hoca lazım biliyorsun. TEF'ten Ferdi hoca bize yardımcı olabilir.
Yarın müsait olursan okulda buluşalım. Telefon numaramı özelden gönderiyorum.

• Beğen
Tepkiler: cruphasulie

bur-k@

Üye
Tepki
21
dostum mrb bende tef otomotiv öğret. 1. sınıfım.. amatör üm whistle miwork var olaylara katılmak isterim ;)

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Ben de eski bir Marmara Üniversiteliyim. Bu habere çok sevindim. Kulüp için elimden gelen bir şey varsa yardımcı olmaktan keyif duyarım. Şimdiden kolaylıklar diliyorum.

Aytekin Erzan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.086
@face1tr

Samet gayretlerini takip ediyorum mufavvak olacağından eminim eğer yapabileceğim bir şey olursa seve seve yanında olurum kolay gelsin gezilerinin foto ve anlatımınıda bekliyoruz

• Beğen

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Bir aralar Marmaralılar olarak bir tur düzenlemeyi denemiştik,iki kişi anca toplanmıştı.

Kulüp kurma girişimleri çok güzel bir o kadar da sabır, uğraş isteyen bir iş buna kalkıştığınız için tebrik ederim.

Bürokratik işlemlerin tamamlanmasını beklemeden isterseniz bir toplanmak amacıyla bir
ciddi tur düzenleyelim. Hem tanışma hemde bilgilenme konusunda güzel olur.
(Çok da beklemeyelim vizeler gelmeden halledelim :))

bur-k@

Üye
Tepki
21
aynen atacan :) yanlız bende sadece pisklet :p var başka ekipmanım yok tarzan gibi gelirsem şaşırmayın abi

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
Atacan'a katılıyorum, klüpten önce vizeler başlamadan bir gezi yapalım.

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
Yer ve zaman hakkında fikirlerimizi açıklayalım

Bu pazar sanırım Belgrat turu var, orada da buluşabiliriz veya
kendi alternatifimizi oluşturabiliriz.