Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

maşa

ibrahim Ö.

Aktif Üye
Tepki
46
merhaba arkadaşlar.

bir soru aklıma takıldı.geçen gün salcanonun sitesinde bisikletleri incelerken şöyle birşey gözüme çarptı.benim bisikletim olan NG750'nin maşa bölümünde "ZOOM AMORTİSÖRLÜ MAŞA" yazıyor. NG650'ye baktığımda ise "ZOOM ALÜMİNYUM TAÇLI AMORTİSÖRLÜ MAŞA" yazıyor . nedir bu alüminyum taçlı maşa bir artısı var mıdır?

Teşekkurler.:alkis:

Scudo
tek artısı hafif olması , muhtemelen diğerindeki taç yapısı çeliktir.

Arkadaşlar acil yardım lazım sıfır bisiklet aldım maşanin milin oturduğu kısımdaki plastiği nasıl sökeceğim

Arkadaşlar acil yardım lazım sıfır bisiklet aldım maşanin milin oturduğu kısımdaki plastiği nasıl sökeceğim
Sence bu kastettiğin cismi anlamamız için yeterli mi?

@can_celik ayni sekilde bende anlamaya calistim ama melsef anlayamadim. Milin oturdugu kisimdaki hangi plastikden bahst ediliyor önce onu cözmeye calistim ama dedigim gibi bir sonuca ulasamadim.

@__bisiklet__sever__ keske anlatmak istediginiz yerin bir fotografini atsaydiniz, inanin anlatamadiginiz seyi fotograf daha iyi anlatirdi.

@can_celik ayni sekilde bende anlamaya calistim ama melsef anlayamadim. Milin oturdugu kisimdaki hangi plastikden bahst ediliyor önce onu cözmeye calistim ama dedigim gibi bir sonuca ulasamadim.

@__bisiklet__sever__ keske anlatmak istediginiz yerin bir fotografini atsaydiniz, inanin anlatamadiginiz seyi fotograf daha iyi anlatirdi.
Hocam dediğim şey yeni gelen bisikletlerde QR milinin sokulduğu yerde bir tane plastik bir koruyucu gibi birşey var. Zorlayınca kendiliğinden çıktı yerinden zaten. Yinede ilginiz için çok teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez
Hocam dediğim şey yeni gelen bisikletlerde QR milinin sokulduğu yerde bir tane plastik bir koruyucu gibi birşey var. Zorlayınca kendiliğinden çıktı yerinden zaten. Yinede ilginiz için çok teşekkürler
Maşa nereeee, QR nereeee... İlk başta maşa ve mil deyince, maşanın şaftından bahsediyor heralde demiştim. Bisikletin neresine ne denir biraz bakının gözünüzü seveyim.

Maşa nereeee, QR nereeee... İlk başta maşa ve mil deyince, maşanın şaftından bahsediyor heralde demiştim. Bisikletin neresine ne denir biraz bakının gözünüzü seveyim.
Hocam sakın kafayla okuyunca bende çok yanlış tarif ettiğimi anladım ama dediğim gibi sıkıntıyı giderdim

sanirim yeni bisikletlerde gelen ve kasetin arkasinda kalan koruyucu seffaf plastik yuvarlak plastikten bahsediliyor

sanirim yeni bisikletlerde gelen ve kasetin arkasinda kalan koruyucu seffaf plastik yuvarlak plastikten bahsediliyor

Arkadas neyi demek istedigini dün aksam anlasilir ve net bir sekilde yazmis, tam olarak bahst ettigi parca asagida fotograflarda.

Biz yine masa tarafi oldugunu anladikta siz arka jantin zincir koruma plastigini nasil düdündünüz onuda anlamadim, o dediginiz sey arka jantda takili.Masayi gectim kadroda bile takili degil.
1652858105725.png

aferin size oyleyse

Screenshot_20230325_102910_com.android.chrome.jpg
Arkadaşlar maşa almayı düşünüyorum. Fotoğrafda görüldüğü üzere pasolu diyor. Ne demek o?

301981 dosyayı görüntüle
Arkadaşlar maşa almayı düşünüyorum. Fotoğrafda görüldüğü üzere pasolu diyor. Ne demek o?

Maşanın üst kısmında montajının pasolu furçla yapılması için pasolu bir bölüm var.
1679730228594.png
Şunun gibi pasolu furçla kullanılması gerekiyor: (link) (daha hesaplı modeller var)
1679730510785.png

Pasolu maşayı normal furçla kullanmanın çaresi, şaft borusunun üstündeki pasolu kısmı kestikten sonra kalan kısmın normal furç ve gidon boğazı kullanmaya yetecek kadar uzun kalması. Gidon boğazı bu pasolu kısma denk getirilirse dayanıklılığı çok azalır. Bu nedenle kaza yapmış çok insan var.

• Beğen
Tepkiler: Can Çelik
@Spartiat Bu tip maşa-boğaz bağlantısının MTB'de sene 2000 gibi son nefesini verdiğini sanıyordum. Hele amortisörlü bir maşada hiç beklemezdim.

Maşanın üst kısmında montajının pasolu furçla yapılması için pasolu bir bölüm var.
301982 dosyayı görüntüle
Şunun gibi pasolu furçla kullanılması gerekiyor: (link) (daha hesaplı modeller var)
301983 dosyayı görüntüle

Pasolu maşayı normal furçla kullanmanın çaresi, şaft borusunun üstündeki pasolu kısmı kestikten sonra kalan kısmın normal furç ve gidon boğazı kullanmaya yetecek kadar uzun kalması. Gidon boğazı bu pasolu kısma denk getirilirse dayanıklılığı çok azalır. Bu nedenle kaza yapmış çok insan var.
İyi ki varsınız:) gayet iyi açıklamışsınız. Benim bisikete olmaz bu o zaman. Pasosuz alacağım 👍

• Beğen
Tepkiler: Spartiat
@Spartiat Bu tip maşa-boğaz bağlantısının MTB'de sene 2000 gibi son nefesini verdiğini sanıyordum. Hele amortisörlü bir maşada hiç beklemezdim.

Elde kalanlar satılıyordur, muhtemelen o yüzden ucuz. Benzer özelliklerde pasosuz maşaların fiyatı yaklaşık iki katı.

Satıyorum. Alüminyum, 28 jant biskiletlere uyumlu..
IMG_20230412_181512.jpg

Geri